SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dyskopatia L4/L5

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 29886

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 130 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4952
Jestem w 100% pewny, że ją mam (wg.badan, opin lekarzy) ale ile dokładnie, nie wiem/nie pamietam. Jak uda mi się znalezc jakąś wzmianke w dokumentach to napisze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34
oo widzę, że znalazłam temacik dotyczący moich schorzeń.. :] Sseebbeekk piszesz, że jesteś po operacji.. Lekarz sam Cię na nią skierował czy powiedziałeś, że chcesz i koniec kropka? :P Pytam, bo ja mam dyskopatię, dehydratację i oczywiście skoliozę.. Chodzę na rehabilitację dla zasady chyba.. :/ bo już z góry lekarze założyli, że mi nie pomoże..ale wracając do sedna sprawy to padła propozycja operacji, zgodziłam się a lekarze stwierdzili, że mi jej na zapas nie zrobią.. :( :P Dopiero, jak mnie zetnie tak, że chodzić nie będę mogła.. więc ciekawa jestem jak było z Tobą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3276
skoror umiesz chodzić to spróbuj leczenia zachowawczego ,ale pod okiem specjalisty

bez pracy nie ma kołaczy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 130 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4952
Fizjoterapeuta znał dobrego neurochirurga i stwierdził, że leczenie zachowawcze już nie ma sensu (byłem rehabilitowany, była minimalna poprawa ale pojechałem na wesele i wróciłem z ostrym bólem bo troche potanczyłem eh..). Ja napewno bym nie powiedział, że chce operacji - bo bałem się, że będzie gorzej, ale fizjoterapeuta zapewnił mnie, że będzie wszystko ok . Ja w dniu przed operacją nie czułem juz mocnego bólu, chodziłem - ale od roku nie moglem sie schylić na wiecej niz 20stopni i chodziłem z ugiętą nogą. Neurochirurg wysłał mnie jeszcze na miesiac leczenia zachowawczego by upewnic się że nie ma poprawy. Nie było poprawy wiec miałem operacje (nie był tez przeszkodzą mój wiek - 16 lat).

No ale jw. McNolly - poszukaj, znajdz dobrego rehabilitanta/fizjoterapeute i próbuj leczenia zachowawczego

Zmieniony przez - sseebbeekk w dniu 2009-01-21 14:04:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 628
witam dzisiaj odebrałem MRI . Oto wynik :
Badanie MR w sekwencji FSE, obrazy T1-,T2-zależne, w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej,wykazało:
-badanie poruszone o niepełnej wartości diagnostycznej
-spłycenie lordozy lędźwiowej
-zmiany zwyrodnieniowe w postaci dehydratacji krążka m-k L5/S1
-centralne tylne uwypukleni krążka m-k L4/5 z dyskretną modelacją worka oponeowego
-centralna przepuklina krążka międzykręgowego L5/S1 z niewielką modelacją worka oponowego

CO to oznacza??? Proszę o odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22
witam wszystkich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22
witam wszystkich .Jestem po dwóch operacjach dysku l4l5 pierwszą miałem w 1996 a drugą 2000. teraz jest gorzej niż po pierwszej operacji bule są nieraz nie do wytrzymania bez prochów się nie obejdzie .prawa noga cierpnie a co najgorsze to stopa nieraz ucieka,lekarz posyła na zabiegi ,ale po zabiegach jest dużo gorzej .Jestem ciekawy czy czeka mnie następna operacja .Mam nadzieje że znajdę na tym forum ludzi którzy mają te same problemy ze zdrowiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 21 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 25
Właśnie odebrałam wyniki radiografii. Miałam rwę kulszową, która jakoś przeszła, ale dalej była odczuwalna w części. Poszłam do lekarza, zlecił RTG i mam wyniki:

dyskopatia l4-l5,
wysokość trzonów i pozostałych krążkow zachowana,
lordoza lędźwiowa w normie z kątowym poziomem ustawienia kości krzyżowej

jak to leczyć, żeby nie poszło dalej?
Jestem załamana 27 lat i takie dolegliwości:(

Każdy dzień zaczynam od bólu, lekkiego, ale odczuwalnego. O bieganiu nie ma mowy, o wykręceniu sie tez nie.. prawdę mówiąc postępuje..:((

przesyłam zdjecia mojego RTG




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2696
wizyta u dobrego terapeuty manualnego. plus zalecone przez niego cwiczenia;] bedzie dobrze ale trzeba cierpliowsci;] lekarzy bym omijała bo tyko o operacj potrafią ględzic;]

red pepperka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 21 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 25
Na operację mnie nie namówią. Nie ze mna te numery. Musiałabym się zwijać..
Zapisałam się do neurologa. Byleby zalecił coś sensownego, bo najgorsze jak zignoruje...
Swoją droga, gdybym nie miała w porządku lekarza pierwszego kontaktu, to bujałabym się z tym latami, lecząc się Opokanem:(
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Knockout a ciśnienie krwi

Następny temat

bóle brzucha

WHEY premium