SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

drobne porady -Dieta

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1409

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 95
Czesc a wiec potrzebuje porady moj trener powiedzial mi mniej wiecej co i jak mam jesc lecz niewiem czy jest to tak dobry sposob odzywiania dodam ze nie chodzi o sztywna diete lecz o wprowadzenie posilkow do normalnego sposobu odzywiana


Odżywianie : dotychczas brak poświęconej uwagi przy dobieraniu posiłków

Cel : redukcja rzezba

Ograniczenia żywieniowe : brak

1 )a wiec pierwszy posilek odrazu jak wstaje to platki owsiane musli jem ich okolo 70 gram zalane mlekiem

2 ) mieso 100 gram piersi z kurczaka smazonej w oliwie + salatka w zaleznosci na co mam ochote kapusta mloda + jogurt np - co 3 dni zamiast tego posuilku jajka

3) posilek to samo 100 gram miesa moze byc tutaj rozne mieso wlowe kurczak wieprzowe ... + salatka

4) posilek jedno lub 2 jajka czasami nie udaje mi sie go zjesc i jem odrazu 5

5) 150 gram ryby makreli wedzonej + salata z oliwa

do tego o roznej porze dnia jem owoce rozne zalezy na co mam ochote sa to miedzy innymi grejfruty oraz truskawki

wszystkie miesa sa smazone w najlepszej oliwie i nie przegrzewane mieso jest obficie polane oliwa , nieiwme czy nie za mało wegli jem trener powiedzial ze mam tak jest az zejdzie wszystko prz czym czasamiwogole niemam sily


problem polega na tym ze w 3 tygodnie zeszlo mi ze 102,5 do 94 kg i waga stoi a codziennie mecze sie na aerobach bardzo zmienilem treningi z bardziej silowych na te na rzezbe chcialbym abyscie ocenili moj sposob odzywiania czy wszystk bedzie ok jak bede tak jadl chcial bym tak w pol roku zrobic fajna forme i ja utrzymac z Gory Dzieki za pomoc



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Waga: 94

Wzrost: 178

Obwód klatki: 121

Obwód ramienia: 44

Obwód talii: 103

Obwód uda: 65

Obwód łydki: 44

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: niewiem

Aktywność w ciągu dnia: silownia 40 min aeroby + trening obiegowka kazda partia miesni jedno cwiczenie

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: jazda rowerem dojezdzam na silownie 10 km w jedna strone i wrcam po treningu

Odżywianie: lubie wszystko

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: zdrow jak ryba

Preferowane formy aktywności fizycznej: trenuje 5 x w tygodniu od chyba 3 lat

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: obecnie drugi tydzuien zaczne brac efedryne w dni treningowe do tego witaminy

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2255
efka za mało trzeba codziennie nie widzę sensu nie brania w nietreningowe.moze daj hiit zamiast aero 40 min to zresztą za dużo o 10 .

Zmieniony przez - ziemomysl w dniu 2009-06-07 01:25:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36374
1. Za malo kalorii
2. Nie widac tluszczy za wiele
3. Nie smaz na oliwie gotuj, grill, piecz, ale nie na oliwie ;/ - kup pam lub cos pamopodobnego

I - w sniadaniu brakuje pelnowartosciowego bialka + jakies warzywo
II - malo tej kury jak na takiego kolesia + gdzie wegle + zdrowe tluszcze + warzywa
III - j/w + warzywa - o ile tolerujesz takie polaczenie (tluszcze+warzywa) przed treningiem
IV - nie napisales ktory to potreningowy, ale jesli to ten - ryz + mieso i tyle
V - wystarczy sama makrela, oliwa juz zbedna + warzywa

Treningi - intensywny trening na duzych ciezarach bedzie najlepszy

Efedryne to sobie podaruj kolego, masz powazne ubytki w wiedzy jesli chodzi o odzywianie, a lapiesz sie za taki specyfik ? no chyba niepowazny jestes.
Efedryna jak i inne mocniejsze fatkillery to nie na ten etap redukcji Odpusc.

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 95
I czyli na sniadanie platki 70 gram + jedno jajko + pomidor
II mieso 150 gram piersi z kurczaka gotowanej + salatka w zaleznosci na co mam ochote kapusta mloda + jogurt np + 50 gram wegli w postaci ryzu lub kaszy gotowanej - co 3 dni zamiast tego posuilku jajka ]
III jest to posilek przedtreningowy tez maja byc tutaj wegle?? czyi mieso wegle warzywa ile wegli ?? 50 g??
IV posilek potreningowy czyli mieso 150 gram kurczaka + warzywa + 50 gram ryzu??
V kolacja j/w

kiedys 3 miesiace trzymalem diete i w kazdym posilku mialem wegle w postaci kaszy 50 gram i pamietam ze lepiej szlo juz dobrze wygladalem , trener mowi ze przy takim jedzeniu beda efekty z tym ze ja mam wrazenie ze z braku wegli tj tylkow sniadaniu w pozniejszym czasie jak zaczne je dodawac to bede nabieral na masie , a i czy 40 min aerobow przed treniengiem niema sensu ?? lepsze jest 30 ? i pozniej normalny trenieng tj 4 cwiczenia na kazda partie miesni tzn pon klata wt plecy śr nogi etc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36374
Nabierac na masie bedziesz jak bedziesz zarl wiecej niz spalasz

Wegle moga byc rozlozone we wszystkich posilkach oprocz ostatniego - tego przed snem
Lub w posilkach typu sniadanie, przedtreningowy i potreningowy - reszta z mala iloscia wegli lub sladowa.

Wszystko zalezy od Ciebie samego

Ile ryzu ? ile bialka ? ile tluszczy ? Policz zapotrzebowanie kaloryczne, ustaw na 0, zobacz jak bedzie leciec.

Opieraj sie na miesie i rybach, jajkach, ryzu brazowym, makaronie pelnoziarnistym i kaszy, platkach owsianych, oliwie z oliwek, lnianym, orzechach itp...

ogolnie:

1. Owsiane + jaja + warzywo
2. mieso/ryba+ryz/makaron razowy + warzywa + oliwa
3. mieso/ryba+ryz/makaron razowy + warzywa + oliwa ( przedtreningowy warzywa i oliwa jesli Ci nie podchodza przed treningiem mozesz nie dawac)
4. mieso+ryz/makaron + nic ( potreningowy )
5. twarog, makrela, losos lub nawet mieso z kury + oliwa ( oliwa poza makrela i lososiem ) + warzywa

tak to by moglo mniej wiecej wygladac, policz zapotrzebowanie

P.S.
Ustaw tak mniej wiecej moze:
2-2.5g - bialko
2-2.5g - wegle
reszte dobij zdrowymi tluszczami.

Zmieniony przez - zyz w dniu 2009-06-07 14:52:37

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 95
3343,05 kcal takie jest moje dzienne zapotrzebowanie wiec poporstu bede dokladal po 50 gram ryzu lub kaszy do kazdego posilu i powinno byc dobrze kiedys tak robilem i tkanka tluszczowa mi w oczach schodzila dlatego mam wrazenie ze obecna dieta mnie blokuje przestawia organizm na obrone ... dzieki za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36374
Rob jak chcesz.

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta/Masa/ pomoc/ocena

Następny temat

Cel : Masa (zdobywanie suchej masy mięśniowej) ^^

WHEY premium