SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

drazek

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3724

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40
mam problem z drazkiem.
wyc na ławeczne dosc duzo wyciskam. mc tez nie jest zle...ale gdy wejde na drazek to w szerokim uchwycie podciagne sie 5 razy :(:(:(:( chciał bym to zmienic bo jak widze ajk kolesom rosna plecy po drazku przedewszystkim to az mnie zal dupe sciska.co moge zrobic zeby zabrac tez siły (do drazka) :(:(
no chbya ze drazek to nie wszystko i bez drazka rozbudyje sobie plecy, jezeli tak to nie bede sie przejmował .:)(:
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Podciagaj sie tyle razy ile dasz. Z czasem twoj wynik bedzie lepszy

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2776
Ćwicz na drązku! wez zegnij nogi w kolanach i trzymaj za soba niech kolega pomaga ci powoli isc w gore trezymajac za te nogi:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
to rób ile mozesz czyli np. te 5 pow. ale np. 8 seri
to tez jest moetoda-trzeba miec pomysł a reszte jzu sam wypracujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Podaj caly plan plecow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Plecy rozbudujesz na kilka sposobów, a jeżeli masz problem z podciąganiem, przeczytaj co napisałem w tym artykule:

https://www.sfd.pl/temat251613/

Wklej w ogóle cały swój plan i wcześniejsze treningi na plecy opisz.

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1208 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5942
kozaPL
przede wszystkim-nie rezygnuj!
owszem,mozna zbudowac plecy stosujac inne cwiczenia,ale podciaganie na drazku(w szerokim uchwycie) ma jedna niepowtarzalna zalete-poszerza bary.(i nie ludz sie,ze to samo osiagniesz przy pomocy wyciagu!)
teraz troche o sugestiach dot. polepszenia wyniku w tym cwiczeniu.
niewazne,ze dzisiaj robisz tylko 5powt.,za miesiac zrobisz ich wiecej.
mozesz wykorzystac metode arnolda i zalozyc sobie pewna totalna ilosc powtorzen,ktore masz osiagnac na treningu,np. min 24(arnold mowil o 30 na poczatek) i robic tyle serii,az ten total osiagniesz.
co do pomocy partnera.
zazwyczaj jest tak,ze jesli bedzie cie trzymal za kostki od tylu-to jedynym pozytkiem beda napompowane bicepsy u kolegi.
proponuje takie rozwiazanie:
bierzemy laweczke-modlitewnik(czy jakas inna o odpowiedniej wysokosci) i ustawiamy tak,aby bedac w zwisie oprzec o nia wyprostowane nogi-ale uwaga!-z przodu!to nam utrudni oszukiwanie.
a partnera mozemy wykorzystac raz na jakis czas wykonujac same powtorzenia negatywne.
kolega pomaga nam podciagnac sie do gory,a my (juz sami)opuszczamy sie przez 6-8s. powtarzamy zalozona ilosc powtrorzen.
jesli zlapiemy juz troche krzepy,musimy pamietac o szybkim wprowadzeniu dodatkowego obciazenia.
w bardzo wielu przypadkach,cwiczacy lepiej reaguje na wzrost obciazenia i robienie wiekszej ilosci serii,a mniej powtorzen-niz kilku serii z duza iloscia powtorzen "do upadku"ile fabryka dala,np.slynne 4xmax.
na koniec metoda bardziej hardcorowa,stosowana od wielu lat w oddzialach specjalnych naszych wschodnich sasiadow.
to tzw."drabina".
robisz-1 powt.,
odpoczywasz-10s
robisz-2 powt.
odpoczywasz-10s
robisz-3 powt.
odpoczywasz-10s
itd. az do momentu,kiedy ostatnie powtorzenie wykonasz ze sporym wysilkiem(ale nie "do upadku")
to jest twoja pierwsza seria.
w kolejnych:
znowu zaczynasz od 1 powt.,odpoczywasz 10s,nastepnie 2powt. ,itd.
konczysz,kiedy nie jestes w stanie w kolejnej serii pociagnac sie ani razu.
powodzenia.

" LIVE AND DIE IN THE SQUAT RACK ! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40
hehe sie rozpisałes. mój trening na plecy nie jest specjalny... robie wiosłowanie sztanka w opadzie do klatki. wiosłowanie w opadzie hantelkami to i staram sie z tym drazkiem. no i jeszcze czasem robie skłony z sztanga do stóp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1208 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5942
kozaPL
chcialem pomoc,a ciebie to smieszy...

" LIVE AND DIE IN THE SQUAT RACK ! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40
ani troche nie smieszy...jest mi siebie zal bo na klate ciskam 100 mam w łapie 39 a nie mam sił na drazku :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 182
Witam.

Ja robie jak narazie max.4 razy podchwytem, technika jeszcze nie doskonala ale to dlatego ze dopiero tydzien sie podciagam a wczesniej sztuk raz moglem sie podciagnac, ale mysle ze z czasem technika bedzie lepsza i nie wiem czy stosować ten plan 4xmax <- wiadomo ze raczej nie wyjdzie mi 4x4 tylko bedzie spadac czy jechac tym ruskim planem powyzej jak radzicie?I jak dlugie przerwy miedzy seriami?A moze na poczatku jakis nny planik?

PS.Bardzo dużym błędem jest jak podciągam się z nogami podkulonymi do brzucha?

Dzięki.

Zmieniony przez - magadan w dniu 2007-11-09 15:32:53
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening dla laika

Następny temat

wytrzymałość...

WHEY premium