SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dobrze żarło i zdechło... poproszę o radę ws diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2125

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Witam,

Od lutego rozpocząłem redukcję z 98kg (32 lata, 177cm). Siłownia split + aeroby 3xtydzien + dieta Wszystko szło całkiem dobrze - traciłem na wadze max 1 kg na tydzień. Po czterech miesiącach zszedłem do 85 kg, wszystkie wymiary spadły proporcjonalnie. Dietę co jakiś czas przycinałem do aktualnych danych. Później przyszła 1,5 miesięczna przerwa podczas której złapałem jakiej 1,5-2 kg.
Problem polega teraz na tym, że po tej przerwie od 3-4 tygodni nie mogę nic zbić. Zmieniłem trening na FBW 15 10 5. Fakt że trochę poluzowałem z aerobami bo przed przerwą przy splicie pedałowałem 45-60 minut a teraz max 30min ale jednak nie przeceniałbym roli aerobów.

Nie chcę już nic więcej przycinać bo i tak mam wrażenie, że obciąłem kcal maksymalnie (nawet nie wiem czy nie za bardzo)

Mogłby ktoś coś mądrego doradzić? Czemu dobrze żarło i zdechło

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 32

Waga: 85

Wzrost: 177

Obwód klatki: 102

Obwód ramienia: b.d.

Obwód talii: 98

Obwód uda: b.d.

Obwód łydki: b.d.

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 25-27%

Aktywność w ciągu dnia: praca siedząca 8 godzin

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Siłownia 3xtydzień - FBW 15 10 5

Odżywianie: dieta wedlug załacznika

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: świetny

Preferowane formy aktywności fizycznej: obecnie FBW 15 10 5

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: białko

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: jak na obrazku

Zmieniony przez - hateregs w dniu 2011-07-29 09:54:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 285 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36713
Obetnij węgle ,a dodaj tłuszczy masz ich zdecydowanie za mało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czy migdały to bardzo dobre i wystarczające źródło tłuszczy? Bo chętnie mógłbym zwiększyć ich spożycie kosztem pewnej ilości ryżu :)
Próbowałem podlewać warzywa czy ryż oliwą ale ciężko mi to później wchodziło. Od czasu do czasu - z uwagi na kosmiczną cenę - wrzucam 100g łososia na ruszt w posiłku o 20:00. A może warto zamienić twaróg chudy na półtłusty?

Zmieniony przez - hateregs w dniu 2011-07-29 13:13:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
migdały i wszystkie orzechy są dobrymi źródłami tłuszczy, więc wydaję mi się, że taka zamiana wyszła by na dobre

jedz tłuste ryby i mięsa - nie ograniczaj się do samego kurczaka!!

:)

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1254 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31308
nie obcinaj ryżu bo i tak masz za mało kcal.(to moze byc przyczyna zastoju)
oliwa z oliwek,lniany.o-3 w kapsach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 545 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2926
No dobra.. jedziemy...

Wg. ankiety i tego co napisałeś, czyli siłownia 3x w tyg. do tego trochę aerobów..
Zapotrzebowanie w granicach 2900-3200 kcal. dziennie. Takie jest twoje zapotrzebowanie. 2900-3200 a 1909 - różnica spora co nie? Waga spadała, spadała, teraz jak normalny człowiek mógłby spokojnie uciąć trochę kcal. żeby ruszyć zastój, o tyle u Cb. tego zrobić się nie da. Wylicz dokładnie swoje zapotrzebowanie, i zacznij od początku z lekkim - (żeby nie było tak że waga pójdzie jeszcze w górę). To jest dieta z dnia treningowego czy jak? Jeżeli coś, przed i po treningu z menu wywal owoce i wciśnij je do innych posiłków.

W śniadaniu postawiłbym na owsiane z mlekiem,rodzynkami i łyżką miodu. Do tego garść orzechów. Będzie energia na cały dzień.

/pzdr

Pomogłem? Walnij SOG'a!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spróbuję nieco podbić jednak nie będzie to łatwe. Głównie dlatego, że te porcje po 50g ryzu i 100 kury + warzywa są tak sycące, że nie wyobrażam sobie wciśnięcia czegoś więcej. W ciągu dnia siedzę 8 godzin na tyłku w robocie i takie porcje co 3 godziny sprawiają, że wszystko co jeszcze dodam to już będzie takie pchanie na siłę. 100-150 kcal to mogę podbić przez zwiększenie tłuszczy ale według Twojej propozycji powinienem najlepiej przyjmować ca 1500kcal. Może zatem wystarczy włączyć carbo do codziennej diety?
Normalnie nie wrzucam nic po siłowni bo po max 30 minutach jestem w domu i mam normalny posiłek.

Zmieniony przez - hateregs w dniu 2011-08-01 09:38:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Marchewka - Krotkie pytanie

Następny temat

dieta na mase do szkoły do sprawdzenia i poprawek

WHEY premium