SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dobor cwiczen w skroconym fbw

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 836

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 427
A:

Przysiady
Wyciskanie lezac
Wiosłowanie
Wycikanie zza karku
unoszenie sztangi(biceps)

B:

MC
Wyciskanie na skosie
Sciaganie linki wyciagu gornego
Francuskie w siedzie (triceps)

Co sadzicie o takim dobrze cwiczen ? Czy w treningu B nie powinienem po sciaganiu linki dac cos na barki tak jak w treningu A. ?

Zmieniony przez - NaBombie80 w dniu 2009-09-20 10:57:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 6 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 518
Ale po co w tym planie B sciaganie linki? Z zalozenia, ze MC walnie na nogi wystarczajaco, a gorna linka to na gore plecow? Idziesz w dobrym kierunku (ja tez cwicze skroconym FBW bo ekto jestem). Ja robilbym tak:

Plan A:

Przysiady
Wyciskanie lezac
Wiosłowanie
Wycikanie zza/sprzed glowy


B:

MC w ciezkim FBW u mnie sie nie sprawdzal bo z definicji trzeba go traktowac jako cos, co ora i nogi i plecy. Zas zaproponowane przez Ciebie sciaganie linki gornego wyciagu nie jest raczej cwiczeniem wielostawowym. Generalnie na skroconym FBW unikalbym takiego martwego, chyba ze na prostych nogach, wtedy moze i jest sens.

Jesli jednak MC to niech bedzie (jako cwiczenie na plecy), a na nogi cos lzejszego moze (ew. przysiady ze sztanga z przodu - mniejszy ciezar sie bierze i plecy nie sa az tak bardzo orane)
Wyciskanie na skosie
Wycikanie zza/sprzed glowy


Ja tez dorzucilem do etgo brzuch ( ABS II ) na koniec, gdyz miesnie brzucha sa cholernie wazne przy ciezkich cwiczeniach, zwlaszcza w przysiadzie i wiosle. Do mojego treningi na koniec dorzucam tez na zmiane jedno z cwiczen:

- na lydki - unoszenie na palcach z ciezarem na barkach
- na przedramiona - uginanie nadgarstkow ze sztanga (nachwyt/podchwyt)
- na trica - pompki tylem (straszliwie mi to pompuje lapki)
- na bica - jedna seria uginania na modlitweniku (maszyna) - dzieki temu moge zarzucic niezly ciezar bedac juz calkiem niezle zmeczony po innych cwiczeniach. Dlatego na maszynie, a nie na wolnym ciezarze.

I takim rozkladem sobie cwicze i przyrosty sa. Grunt co cwiczenia podstawowe, reszta to dodatki

Powodzonka w treningu
opty

Zmieniony przez - opty w dniu 2009-09-20 11:12:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
NaBombie80

nic,tylko kasowac takie tematy!!!

podaj troche info o sobie.
podstawowe +
co robiles ostatnio?
na jakich obciazeniach pracujesz w podstawowych bojach(konkretnie w kg)?
dlaczego wybralesw taki plan?

bez tego nie ruszymy dalej,a takie wywody,jak kolegi powyzej,to se mozna....

pozdrawiam.

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2009-09-20 14:33:56

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból plecow / zajecia po za silownia - a trening.

Następny temat

Katowanie przedramienia

WHEY premium