SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

do oceny

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2275

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 18 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 309
cześć :) piszę bo mam problem a wy jako specjaliści mam nadzieję że poukładacie mi w głowie.
Jestem początkującą osobą, która chce wziąć się za siebie. Zależy mi na sylwetce fit, chcę zredukować tkankę tłuszczową z 25% do 20%, w związku z tym zapisałam się na treningi fitness 3-4 x tyg o go 9 bądź w południe po godzinie. Do tego dochodzi orbitrek 2 x tyg pół godziny. A dieta? A no właśnie i tutaj jest problem. Rozpisałam sobie dietę na 1400 kcal, metabolizm spoczynkowy 1250 kcal, wzrost 165 lat 26, waga 53kg. Praca codzienne siedząca. Rozpisałam sobie również odpowiednie makro ale nie wiem czy dobrze. Białko 106g, węglowodany 135g, tłuszcze 48g. W związku z dietą mam pytanie, czy owoce są dla mnie dozwolone? Wydaje się że osoby ćwiczące powinny jeść ale czy nie powinnam uważać na cukier skoro chce zredukować? I czy śniadanie białkowo-tłuszczowe zdaje egzamin czy lepiej węgle od rana a kolacja białkowo-tłuszczowa?Węglowodany powinny być równomierne rozłożone w posiłkach? Mam zaburzenia hormonlane i TSH wartości 2,6 co świadczy o zaburzonym metabolizmie więc na co powinnam zwrócić uwagę aby były efekty?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Zalozylas dwa dzienniki w przeciagu pol godziny Uzupelnij ankiete https://www.sfd.pl/REGULAMIN,_OBOWIĄZKOWA_ANKIETA-t1066636.html, musimy wiecej o tobie wiedziec. Z gory moge juz powiedziec ze raczej na orbiterku i typowych zajeciach fitnessowych nie zbudujesz sylwetki fit ( co masz wlasciwie na mysli ,,sylwetka fit''? wychudzone cialo czy zarysowane miesnie). Jesli chcesz miec ladnie widoczne miesnie to raczej powinnas pomyslec o trenigu silowym. Chcialybysmy tez przyjzec sie lepiej ,,Twojej,, diecie bo 1400kcal to glodowka i wyniszczanie organizmu a tym bardzej taka ilosc kalorii napewno nie wplywa pozytywnie na uklad hormonalny mlodej dziewczyny. http://potreningu.pl/articles/1251/co-jedza-ladies-sfd poczytaj co powinno znalezc sie w Twoim jadlospisie. Dodaj tez zdjecia

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Slonce zapomnij o glodowkowych dietach i tluszczach w takim wydaniu przy najprawdopodobniej pojawiajacej sie niedoczynnosci (tu nalezy jednak dobadac caly panel tarczycowy) i co wazne przy zaburzeniach hormownalnych.


Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 2016-04-06 10:42:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 18 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 309
ok dzięki tylko gdzie się robi tę ankietę? mam po prostu uzupełnic swój profil, tak i co to znaczy "zapomnij o tych źródłach tłuszczów"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
https://www.sfd.pl/REGULAMIN,_OBOWIĄZKOWA_ANKIETA-t1066636.html  skopiuj i wypełnij dodając tutaj nowy post
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Napisalam zapomnij o "glodowkowch dietach i tluszczach" w sensie - tam nic nie ma dobrego z tluszczy, a o ilosci juz nie mowie. Bo albo masz nabial, albo kiepska wedline albo jakas margaryne. Zadna z tych rzeczy nie sprzyja zdrowiu. Do budowy hormonow potrzeba cholesterolu, ktory budowany jest z tl nasyconych. W zdrowej diecie powinnas wiec miec dobra ilosc tluszczy, co najmniej 1g na kg masy ciala jak nie wiecej i powinny byc rozlozone pomiedzy takie pysznosci jak oliwa extra virgin ( tylko do spozywania na zimno), tluste miesa i ryby, cale jajka, olej kokosowy, maslo, orzechy, smalec.




Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 2016-04-06 11:46:59

Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 2016-04-06 11:47:56

Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 2016-04-06 11:48:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Dodaj tez zdjecia, bo moze tobie wcale nie trzeba redukcji tylko odpowiedni trening

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 18 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 309
ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: slonce123
WIEK: 26 lat
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: miesiąc

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 54
WZROST: 165
OBWÓD RAMIENIA: 24
OBWÓD ŁYDKI: 31
OBWÓD UDA: 50
OBWÓD BIODER: 89
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 77
OBWÓD TALI 68
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 76

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
wysmuklić brzuch, sylwetka umięśniona na chwilę obecną jest otłuszczona
****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak miesiączki
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE:
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? nie
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: tak
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) białko, omega-3, witaminy gr b,

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? 
śniadanie
50g ryżu
odżyka białkowa TREC 20g
jabłko
FITNESS
II sniadanie
100g piersi z kurczaka
50 g makaronu gryczanego
200 fasolki szparaowe
obiad
100g piersi z kurczaka
50g makaronu gryczanego
brokuły 100g + fasolka szparagowa
1 łyżka oliwy
Podwieczorek
100g dorsza
warzywa ok 200g
kolacja
2 jaja + szpinak 200g + łyżka oliwy
50 g płatków owsianych
jogurt 200g
kiwi
II sniadanie
ser biały chudy 100g
60 g chleba pełnoziarnistego domowego
obiad
100 g piersi z kurczaka
lyżka oliwy
50g ryżu brązowego
podwieczorek
100g dorsza
warzywa ok 200g
kolacja 2 jajka, szpinak 200g, cebula łyzka oliwy
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?
bez zmian

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: NIE

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach

3xtyg fitness po 1godz( zawsze o 9:30, )1xtyg orbitrec pol godz w południe piątki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 260 Napisanych postów 9148 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 123823
Słońce, wrzuć to wszystko w dziennik na po treningu i dodaj tutaj zrzut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4295 Napisanych postów 17977 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282881
w tej diecie co rozpisalas tluszczu masz tylce c z dwoch jaj i dwoch lyzek oliwy. To raptem okolo 30g tluszczu. Stanowczo malo.

nawet pokusilam sie o policzenie, calosc bez wazyw to
1 222,5 kcal 100,2 g B 123,6 g W 36,4 g T

czyli totalna glodowka. Na tym Fit sylwetki niestety nie zrobisz.

"CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? nie "

dlaczego? jak dlugo?

Twoim podstawowym celem powinno byc przywrocenie zdrowia.

54kg przy Twoim wzroscie wskazuja rowneiz na to, z enie masz z czego sie redukowac.
Mozemy prosic o zdjecia sylwetki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 18 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 309
zrzut jednego dnia

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta do oceny dla dziewczyny

Następny temat

dieta do oceny

Wiecej