SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

do SA DSz-kretayna

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1694

napisał(a)
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15438
Spiechu, odpowiem pod chwilową nieobecność Sławka: proponowana przez Ciebie suplementacja jest jak najbardziej prawidlowa

szukala
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 3448 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56711
Mam pytanko odnosnie stwierdzenia "... negatywny wpływ kreatyny na nery to mit ..." - czy mam rozumiec, ze dzialanie kreatyny jest zupelnie obojetne w stosunku do nerek ? Jak zatem wytlumaczyc podwyzszony (znacznie) poziom kreatyniny - wykazany poprzez analize laboratoryjna moczu - pod koniec cyklu kreatynowego ?
napisał(a)
ambroziak Nutrifarm
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 9764 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23537
Spice, właśnie podwyższony poziom kreatyniny stworzył mit o jej szkodliwości dla nerek. Chodzi o to, że u "normalnego człowieka" dobowe wydzielanie kreatyniny utrzymuje się na stałym poziomie, gdyż organizm produkuje i zmienia w kreatyninę stałą ilość kreatyny. Wysoki poziom kreatyniny świadczy o uszkodzeniu nefronów. Jeżeli jednak stosujemy suplement kreatynowy, powstaje znacznie więcej kreatyniny, gdyż w nią przemienia się część kreatyny z suplementu. Teraz, jeżeli wynik takiego badania zobaczy zwykły lekarz, nie mający pojęcia o wspomaganiu wysiłku, to powie, że masz uszkodzone nery...!

S. Ambroziak

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

do p Szukaly i p Ambroziaka

Następny temat

Do Gluchowskiego

Rodzaje patelni - jaką patelnię wybrać? Rodzaje patelni - jaką patelnię wybrać? Natalia Damek - ocena sylwetki Natalia Damek - ocena sylwetki Testosteron – fakty i mity Testosteron – fakty i mity Błędy początkujących na siłowni: brak cierpliwości i samodyscypliny Błędy początkujących na siłowni: brak cierpliwości i samodyscypliny Stany zapalne organizmu - przyczyny Stany zapalne organizmu - przyczyny Jaki jogurt pitny jest najlepszy i najzdrowszy? Jaki jogurt pitny jest najlepszy i najzdrowszy? Katarzyna Dudek zdobywa kartę IFBB ELITE PRO! Katarzyna Dudek zdobywa kartę IFBB ELITE PRO! Ernestine Shepherd- najstarsza kulturystka na świecie! Ernestine Shepherd- najstarsza kulturystka na świecie!