SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta zbilansowana, zdrowy tryb życia---mimo to cholesterol 230!!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1098

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
Witam
Ostatnio borykam się z lekka kontuzją pleców, odpuściłem treningi na siłowni na ok 2 tyg ale już powoli wracam do trenu. Były to jakies sprawy przeciążeniowe, łykałem trochę leków np. miligamme 100, baclofen, olfen.
Zrobiłem sb w tym czasie badania krwi. Niestety wyszły słabo...

Strasznie dzwina sprawa, od blisko dwóch lat staram sie zdrowo odżywiać, od roku mieszkam sam, sam gotuje i od tego czasu moja micha wygląda podobnie tzn;

1 posiłek
2 jajka+3 białka---100gr mąki żytniej razowej/ płatków owsianych, jogurt jogobella light, rodzynki, 5gr smalcu
2 posiłek
30 gr wpc, 120 gr razowca, 3 plasterki sera gouda
3 posiłek
100 gr ryżu, 200 gr cyca z kury, warzywa, 10 gr oliwy z oliwek
4 posiłek
serek wiejski, grahamka,
5 posiełk
100 gr twarogu/ łososia, 150 gr razowca, musztarda , pomidor

Jem mneij więcej tak codziennie. Rano omlet smażony na małej ilosci tłuszczu 9\(smalec). Piers dusze na małej ilosci fatu. W dni beztrenu 2 posiłek stanowi 100 gr makaronu żytniego z jakimś mięchem.
Nie pije żadnych soków itp, łykam omege 3 , pije 2 kawy dziennie, używam do słodzenia stewii,

Alko sporadycznie, fast food raz na dwa tyg. Czasem wejdzie jakies tłustsze mięso.
Dzis odebrałem wyniki i szok...
CHOLESTEROL 230.....
LDL 155
HDL 42

GLUKOZA 100....
TRÓJGLICERYDY 158
ERYTROCYTY 4,1
HEMOGLOBINA 13.8


NIC Z TEGO nie rozumiem, jak zbić taki cholesterol skoro tych tłuszczów u mnie nie wiele. Fakt że ostatnio nie ćwiczyłem ale mam dosyć ciężka praca, dużo chodzenia itp. Panowie podpowiedżcie cos bo juz sam nie wiem lekarz pierwszego kontaktu pewnie za wiele mi nie pomoże . Myśle zeby powt badania tak za dwa tyg, czy leki mogły mieć wpływ na wyniki/?

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
wiek 25 waga 78

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
wzrost 182 bf ok 13-14 pas 84 bic 37

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 137 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1539
Możesz wrzucić skan tych wyników?

vade
NIC Z TEGO nie rozumiem, jak zbić taki cholesterol skoro tych tłuszczów u mnie nie wiele. Fakt że ostatnio nie ćwiczyłem ale mam dosyć ciężka praca, dużo chodzenia itp. Panowie podpowiedżcie cos bo juz sam nie wiem lekarz pierwszego kontaktu pewnie za wiele mi nie pomoże . Myśle zeby powt badania tak za dwa tyg, czy leki mogły mieć wpływ na wyniki/?


Nie chodzi o ilość tłuszczu, tylko o jego jakość. Za dużo nasyconych kwasów tłuszczowych. Mało witamin (A, C, E), które posiadają cechy ochronne (przeciwutleniające) w stosunku do tłuszczów. Nie podałeś ilości i rodzajów warzyw, więc ciężko je ocenić. Palisz, nadużywasz alkoholu? Jakie leki masz na myśli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191500
Do tego spróbował bym wywalić wszystkie produkty z glutenem , no i skan wyników by się przydał .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta LC do oceny.

Następny temat

Redukcja 32-latka

WHEY premium