SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta redukcyjna do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 935

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21

Płeć

mężczyzna

Cel

zrzucić kilka zbędnych kilogramów, wyrzeźbić mięsnie brzucha

Waga

78

Wzrost

174

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

25

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca nie jest bardzo fizyczna ale siedziec tez nie siedze, jestem operatorem maszyny drukarskiej wiec raczej jestem przez 8h w ruchu. pracuje na 3 zmiany, wiec raz wstaje 5 raz 10 a racz po 13 zalezy która zmiana.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

a6w codziennie, interwały co 2 dni ( 20sek sprintu 60sek truchtu), trening 100 pompek(co 2 dni jak w planie)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

obecniej staram sie trzymac diete i zredukowac, nie jestem profesjonalista ale cos tam czytalem i nie mam czasu na zróżnicowana diete wiec codziennie jem prawie to samo z minimalnymi korektami

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

brak przeciwskazan

Stosowana lub planowana suplementacja

brak, gdy chodzilem na silownie bralem kreatyne lecz teraz chce zredukowac do minimum zeby pozniej trzymac diete i zbudowac jak najbardziej czysta tkanke miesniowa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 87
Witam, mam 21 lat, . Chciałbym prosić was o ocenę diety redukcyjnej, którą ułożyłem. Niestety nie mam czasu na gotowanie obiadów i różnych posiłków wiec moja dieta jest strasznie jednolita,

Moje problemy?

Mam dosyc sporo tluszczu na brzuchu lecz pod spodem kryją sie naprawde solidne miesnie poniewaz kiedys cwiczylem dlugi okres na silowni lecz gdy zacząłem pracowac przestałem a dieta legła w gruzach.
mam strasznie grube uda spowodowane graniem w piłkę nożną, siatkówka i jazda na roweże lecz przestałem i zalały sie one tluszczem tak samo posladki.

Moj cel?

chciałbym zrzucic zbedny tluszcz z ud, brzucha i posladków i rozbudowac przy tym miesnie brzucha jak i górnej czesci ciała.
dlatego cwicze trening 100 pompek i podciagam sie na drążku na przemian. do diety dokładam interwały tak jak opisałem wszystko wyżej.

Kupilem sobie wage która mierzy poziom tłuszczu, wody, miesni jak i kosci i na dzien dzisiejszy wyglada następujaco:

Waga: 77,7
Procent tłuszczu: 24,4%
Procent wody: 53%
Procent Mięsni: 43,6%
Procent kosci: 3,6%

Wiem że waga moze nie byc dokladna lecz pisze ile pokazuje na dzien dzisiejszy,.

Pracuje na 3 zmiany wiec raz jem sniadanie o 5,.00 jak mam 1 zmiane, raz o 11 jak mam 2 zmiana a gdy mam 3 zmiane jem o 15.
gdy mam 1 zmiane cwicze wieczorem: 21.00, gdy mam 2 zmiane, cwicze rowniez wieczorem ale okolo 23.00 a gdy mam nocke czyli 3 zmane cwicze przed praca czyli o 20.00.


Chciałbym zrzucić 10kg tłuszczu, lub dojść do około 10% tkanki tłuszczowej. Chciałbym tego dokonać w około 4-5 miesięcy. Następnie wejść na masę i nabierać w miarę dobrej masy do około 80kg i wtedy znów redukować.

Tutaj dieta, którą ułożyłem.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 87
I pytanie czy cos zmienic lub jakies wskazówki? moj glowny cel to zrzucenie kilogramow i jakas tam minimalna rozbudowac miesni brzucha i górnej parti ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699662
Przecież to jest istna głodówka .
Wylicz sobie jeszcze raz swoje zapotrzebowanie od tego odejmij 500kcal.
Same pompki nie dają Ci żadnego efekty ,Ty potrzebujesz solidnego treningu siłowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4511 Napisanych postów 35789 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263105
hoostel


Waga: 77,7
Procent tłuszczu: 24,4%
Procent wody: 53%
Procent Mięsni: 43,6%
Procent kosci: 3,6%








Trochę sporo tych % łącznie wychodzi

Na pomiary na tego typu wagach nawet nie ma co patrzeć, reszta tak jak napisał Flex

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191500
Witaj,
Zastosuj się do uwag wyżej i oblicz jeszcze raz zapotrzebowanie https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html  a następnie po obliczeniu odejmiesz 300 kalorii i ułożysz na nowo jadłospis.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68367
To, że procenty nie dają w sumie 100%, jest akurat prawidłowe, bo mięśnie też zawierają wodę, więc sumując wszystkie pozycje, liczymy wodę z mięśni dwukrotnie.
Też mam taką wagę i sądzę, że pomocniczo można jej używać, oprócz mierzenia się.
W miarę, jak sylwetka się będzie poprawiać, powinno być więcej % wody, mniej tłuszczu i więcej mięśni.

Przy jakichś bardzo dużych lub bardzo małych (jak u kulturystów) poziomach BF te pomiary stają się bardziej niedokładne, ale tu jest na razie taki średni, że mniej więcej wskazania wagi powinny odzwierciedlać kierunek zmian.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 87
Witam.
Z góry dziękuje za wypowiedzi, każda szanuje i w 100% sie zgadzam, wage wlasnie kupilem po to zeby jakos moze widziec te efekty bo jestem swiadomy ze to tylko przyblizony wynik i nie jest idealny lecz moge jakies tam zapiski swoje prowadzic.

Czytałem dużo i wiem ze gdy bede dostarczal za malo kcali moge pozniej miec efekty yoyo gdybym wrocil do normalnego jedzenia, lecz chce ten efekt odchudzania przyspieszyc, wiem ze on jest nie zdrowy dla organizmu i dostarczanie zbyt malej ilosci nie jest popierane lecz bardzo zalezy mi na zejsciu z wagi zeby ten moj brzuch byl mniejszy i nogi schudly bo niestety mam z tym duzy problem np. kupic normalne spodnie.

Co do diety, to nie chodze ani przez chwile glodny, te moje rozpiski sa przyblizone bo nie waze ile sypie tych płatków czy tez dokladna ilosc ryzu lub wage kurczaka, bardziej chodzi mi o to czy beda efekty mojej diety.

mam do was jeszcze pytanie co do pracy na 3 zmiany, jak jesc?
bo np w tym tygodniu mam 3 zmiane czyli wstaje o godzinie 14.00 a klade sie spac o 07.00 a pracuje od 22 do 06 rano,
czy jedzenie systemem:

sniadanie 14.30
2 sniadanie 18.00 (przed interwalami i a6w)
obiad 21.00 (przed praca)
kolacja mozna powiedziec okolo godziny 02.00 w nocy. bedzie okej? i mam problem z kolacja, co byscie polecili?




Zmieniony przez - hoostel w dniu 2016-07-11 20:23:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 87
a co do cwiczenia pompek i a6w to chodzi mi po prostu o to zeby cos robic, i jakos te miesnie w minimalnym stopni rozwijac, bo jestem swiadomy ze potrzebna jest silownia lecz najpierw chcialbym zrzucic zbedny tluszcz zeby pozniej probowac budowac sylwetke jak najlepiej sie odżywiajac.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja wagi

Następny temat

Dieta do oceny - trochę pytań do redukcji

WHEY premium