SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta na mase dla ektomorfika do sprawdzenia

temat działu:

Dietetyka sportowa

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3369

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 261
witam
wiek-20
waga 82/83
cel - masa mięśniowa
wzrost - 190cm
dodatkowe info - trenuje 3 razy w tygodniu na siłowni + 2 treningi kick boxingu i w weekend pływalnia dla rozluźnienia i dla podszkolenia techniki na zaliczenia na awfie :p jestem ektomorfikiem i od dość dawna próbuje przybrać na wadze , niegdyś brałem gain bolica 6000 jakies 2 lata temu i jabłczan kreatyny.
staż - nieprzerwanie ostatnio 4 miesiące , siłownią zacząłem przygode jakies 3 lata temu , jednak kontuzje czy też inne zdarzenia powodowały przerwy, trenowałem w warunkach domowych na ławeczce i hantlach wiec dość okrojony trening. teraz już na normnalnej siłowni od 4 miechów

diete układałem troche sam , troche pomagali mi znajomi z siłowni , troche z forum
moje zapotrzebowanie wynosi od 3650kcal do 4000 kcal bo różnie mi to wychodzilo w obliczeniach...zapotrzebowanie na białko ok 140g , tłuszcze ok. 170g , węglowodany ok 410g.
przykładowe posiłki wypisze i jak możecie to napiszcie w jakich porach to spożywać i co dodać do nich ewentualnie

posiłki:
1) serek wiejski 200g + otręby przenne/owsiane ok.200g + dżem brzoskwiniowy
2) jajecznica 3 jaja na oliwie z oliwek + kiełbasa sucha krakowska ok.100g + 2 kromki chleba razowego/bułki z ziarnami/grahamki
3) jaja na miękko x3 , 2 kromki chleba razowego z żółtym serem + pomidor
4) sałatka z tuńczyka 130g+ ananas 250g, + kukurydza konserwowa 200g (pół puszki tak jak w przypadku ananasa) + majonez babuni + kromka chleba razowego
5) płatki kukurydziane 250g + mleko 200ml + duża łyżka miodu + jabłko
6) serek wiejski 200g , tuńczyk 130g , pomidor , koperek
7) ryż , reszta j/w
8)omlet z 3 jaj , banan , serek danio
9)ryż(1 torebka albo pół szklanki sypkiego) z curry , 200g piersi z kurczaka , ananas pół puszki , kukurydza pól puszki
10)ryż j/w , kurczak j/w ,sos słodko-kwaśny z słoiczka
11)kurczak po chińsku z warzywkami i ryżem , waga ta co wczesniej
12)bitki wołowe z kaszą gryczaną , waga taka jak przy daniach z kurczakiem

jako tak zwane przekąski jem jogurty żeby dostarczyć żywych kultur bakterii . Chciałbym jeszcze sie dowiedzieć co jest dobrym posiłkiem przed treningowym , potreningowym bo zazwyczaj tuż przed treningiem jadłem coś lekkiego (tutaj najczesciej jogurt + banan) a po jakies danie z kurczakiem. Dodam że mam do dyspozycji CARBONOX Olimpu , właśnie zakupiłem. Odżywki białkowe i kreatyne chciałem zaczać ale jakoś po nowym roku , przełom stycznia/lutego

z góry dzięki za pomoc i wskazówki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 827 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
Wedle mnie słabo z warzywami, popraw jakoś niektórych produktów , banan + jogurt przed treningiem to nie zbyt dobre rozwiązanie sprawdzi się zródło ww złożonych + zródło białka.

Zmieniony przez - FEYO w dniu 2010-12-05 12:25:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 261
ale do których posiłków dorzuciłbyś warzywko ? owocow wystarczająco ? i no własnei jakbyś mógł zaproponować coś przedtreningowego bo zupełnie nie mam pojecia co może być
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 827 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
choć by w 2 posiłku brak warzyw , stawiaj głównie na zielone.
Owoce do południa ew po treningu.
Filet z piersi kurczaka + kasza gryczana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
M_Marucha Profimedsport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 748 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2157
1) serek wiejski 200g + otręby przenne/owsiane ok.200g + dżem brzoskwiniowy

Dorzuć porcję warzyw, do serka wiejskiego możesz dodać rodzynki, żurawinę suszoną, jabłko, dodaj źródło zdrowych tłuszczy chociażby z orzechów włoskich lub oleju rzepakowego.

2) jajecznica 3 jaja na oliwie z oliwek + kiełbasa sucha krakowska ok.100g + 2 kromki chleba razowego/bułki z ziarnami/grahamki

Kiełbasę darowałbym sobie, zastąpić ją możesz następującymi produktami:
- chuda szynka z piersi z kurczaka
- filet z kurczaka
- pierś z indyka
- filet schabowy
- wołowina
- polędwiczki wieprzowe
- jajka
- ser twarogowy
Uzupełnij brak warzyw, nie zapominaj o nich powinny znaleźć miejsce w każdym posiłku w ciągu dnia

3) jaja na miękko x3 , 2 kromki chleba razowego z żółtym serem + pomidor

Brakuje źródła zdrowych tłuszczy tj. orzechy lub oleje tłoczone na zimno nie rafinowane.

4) sałatka z tuńczyka 130g+ ananas 250g, + kukurydza konserwowa 200g (pół puszki tak jak w przypadku ananasa) + majonez babuni + kromka chleba razowego

Zmniejszyłbym ilość kukurydzy do 100g i dorzucił 100g groszku zielonego.

5) płatki kukurydziane 250g + mleko 200ml + duża łyżka miodu + jabłko

Płatki kukurydziane zamieniłbym na rzecz płatków owsianych, dorzuć sobie rodzynki, żurawinę suszoną, orzechy włoskie w ten sposób otrzymasz pełnowartościowe musli własnej roboty.

6) serek wiejski 200g , tuńczyk 130g , pomidor , koperek

Brak węglowodanów.

7) ryż , reszta j/w

Nie mam żadnych zastrzeżeń.

8)omlet z 3 jaj , banan , serek danio

Daruj sobie ten serek danio, sam przetworzony cukier nic ciekawego do organizmu nie wniesie. Już lepiej byłoby połączyć banana z jogurtem naturalnym.

9)ryż(1 torebka albo pół szklanki sypkiego) z curry , 200g piersi z kurczaka , ananas pół puszki , kukurydza pól puszki

Zamień kukurydzę na mieszankę warzyw.

10)ryż j/w , kurczak j/w ,sos słodko-kwaśny z słoiczka

Dorzuć warzywa i źródło zdrowych tłuszczy.

11)kurczak po chińsku z warzywkami i ryżem , waga ta co wczesniej

Dołóż olej np. rzepakowy do tego posiłku.

12)bitki wołowe z kaszą gryczaną , waga taka jak przy daniach z kurczakiem

Warzywa i zdrowe tłuszcze.

Zawartość tłuszczu w posiłkach posiłkach około treningowych nie powinna przekraczać 15% całkowitej kaloryczności posiłku, w posiłku po treningowym warto również zwrócić uwagę na błonnik, postaraj się aby nie było go zbyt dużo. W razie pytań pisz.
Pozdrawiam

Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport
www.profimedsport.pl
Współpraca: http://www.dobrydietetyk.pl/dietetyk/kalisz/wielkopolskie/30/
gg:17200096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ryż

Następny temat

Bieganie-obliczanie ilości spalonych kalorii, węglowodanów, tłuszczy oraz białka

WHEY premium