SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta ketogenna do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2122

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A więc zacznę od tego, że nie stosuje się do treningu CKD itd. Po prostu ćwiczę splitem, robię aeroby oraz gdy jest taka potrzeba będę przeprowadzał ładowanie wg. moich potrzeb lub po prostu zrobię cheat-meal.

Nie piszę ile oliwy/lnianego/mct spożywam ponieważ jest bardzo mało kalorii, a nie chce mi się słuchać .. sami wiecie ; )

PRZYKŁADOWY DZIEŃ TRENINGOWY SIŁOWY:
rano bcaa+spalacze
1.oliwa, piersi z kurczaka, 100g brokuł, 150g pomidora
2.oliwa, piersi z kurczaka, 150g brokuł, 150g pomidora
3.olej mct, piersi z kurczaka, 100g pomidora
bcaa+spalacze
trening
bcaa 30m potem posiłek
4.olej mct, piersi z kurczaka, 150g pomidora
5.oliwa, piersi z kurczaka, 150g brokuł, 150g pomidora
6.olej lniany, piersi z kurczaka, 100g brokuł,

Te warzywa rozpisałem mniej więcej przed/po treningu dam ich troszkę mniej. W dniu którym będę robił same aeroby przed aerobami będzie spalacz+bcaa i po prostu od razu po aerobach posiłek.

Ogółem jak widać tłuszcze mct, oliwa i lniany + piersi z kurczaka.
Dlatego mam dużo WW co daje mi:
750g pomidora
500g brokul

węglowodany:30
błonnik:21


Resztę zapotrzebowania pokrywają białko w ilości 3g na kilogram masy ciała natomiast cała reszta to tłuszcze.

Wcześniej stosowałem dietę zbilansowaną zostało mi spalaczy na 3-4tyg więc chce to wykorzystać jak najlepiej. Mozliwe ze w krotkim czasie do suplementacji wlacze WPI+MCT po bcaa 30m jesli pieniadze mi na to pozwola.

Tu daje zdjęcie z przed 10tyg w sumie po 2tyg zacząłem redukcje w której było 10dni przerwy z powodu wody w kolanie. Więc redukuje już około 7-9tyg.

http://img232.imageshack.us/i/wtfhj.jpg/
Takie pytanie mam jeszcze gdzie najwięcej tłuszczu dać ? Przed treningiem? Czy rano też wrzucić MCT?

Pozdrawiam i liczę na jakąś odp. Co do warzyw nie za dużo?

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: około 70kg

Wzrost: 176

Obwód klatki: nie wiem

Obwód ramienia: nie wiem

Obwód talii: poniżej 80

Obwód uda: nie wiem

Obwód łydki: nie wiem

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 13-14% wg. maszyny

Aktywność w ciągu dnia: brak aktywności

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 3-4x siłowy 40-50m
3-4x cardio 40-60m


Odżywianie: lubię wszystko

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: nie ma takich

Stan zdrowia: nie byłem chory od roku

Preferowane formy aktywności fizycznej: jestem w stanie poświecić bardzo dużo czasu jeśli siły mi na to pozwolą

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: parę spalaczy

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: nie planuje już takie są

Stosowane wcześniej diety: zbilansowana, high protein,

Zmieniony przez - Hakla w dniu 2010-05-15 18:32:52
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Efekty są ładne. Odnośnie jadłospisu to mam zastrzeżenia odnośnie różnorodności. Lepiej zamień kuraka czasem na jakieś inne mięso/rybę/twaróg (dlaczego twaróg, to już ktoś bardziej doświadczony w keto może odpowie). Do tego 20g błonnika to mało. Dzienna norma dla zwykłego kowalskiego, który 8h siedzi przy biurku wynosi bodajże 30, czy 40g, a przy diecie tłuszczowej, mile widziana jest jeszcze większa ilość. Ja okołotreningowo pochłaniałem kilo brokuła

Druga sprawa, białko. Jakie ilości stosowałeś wcześniej? 3g to bardzo dużo.

Jeśli chodzi o tłuszcz, to ja osobiście najwięcej jadałem na noc i okołotreningowo ze względu na to, że okołotreningowe posiłki były największe.

Odnośnie treningu powiem tylko tyle, że CKD jest systemem składającym się z diety keto + odpowiedniego treningu. Bez jednego z czynników nie można już mówić o CKD, przynajmniej w teorii. Nie potrafię Ci odpowiedzieć, czy to, co planujesz ma sens, czy też nie, gdyż jestem zbyt mało doświadczony. W tej kwestii musiałby wypowiedzieć się ktoś ze znawców.

pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kuraka nie chce zmieniać gotuje z góry 2kg i mam na dwa dni.

Domyślam się, że kaizena na redukcji pomaga bardzo ale wyeliminowałem kompletnie laktozę. Wiem, że na moim poziomie to chore ale po prostu tak chce.

Co do białka już jadłem i 4g na kilogram masy ciała. Poza tym nie wchodzę w ketozę więc trzymam 1.5g na LMB. Też daje dużo warzyw może to nie szpinak ale są. Proszek zasadowy chciałem jeszcze dodać bo 3g+ codziennie trzymam już od roku więc może pomóc.

Pozdrawiam : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760

Co do białka już jadłem i 4g na kilogram masy ciała


Dużo i jak wrażenia po tym? Nerki nie oberwały?

Poza tym nie wchodzę w ketozę więc trzymam 1.5g na LMB.

Tego zdania nie bardzo rozumiem. Nie wiem może to zmęczenie :? Mogłbyś wyjaśnić?

Odnośnie warzyw, to nie musi to być siła papay'a jestem zdania, że dieta to z jednej strony wyrzeczenia, ale z drugiej, nie można się jakoś katować i jeść w miare zdrowo, ale tak, żeby smakowało trza znaleźć złoty środek

Pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem co z nerkami jadłem dużo brokuł+mięcho i 6l wody reszta zapotrzebowania to było 130-150g węglowodanów. Fat leciał w sumie tak samo jak na zbilansowanej z większą kalorycznością.

Napisałem, że w ketozę wchodzić nie będę bo bym musiał dać mniej białka i więcej fatu, i modlić się o ketozę. Nie jest ona mi do niczego potrzebna. NO ale pytałeś o białko więc w UD 2.0 jest napisane iż jeśli nie wchodzimy w ketozę musimy ochronić jakoś mięśnie jeśli nie ketozą to wyższą podażą białka.

Nie, że nie lubię szpinaku tylko brokuły zalewam wodą i są gotowe, pomidorka biorę i jem. A szpinak zalany wodą nie rozpuszcza się i trzeba przez sito lać i tylko paćkam całą kuchnie itd. po prostu przyznam, nie jem go bo nie ułatwia mi robienia miski

Ile byś proponował dać MCT przed treningiem jak na moją wagę?
Ogółem nie mam wheya/wpi w tej chwili tak bym dawał 1h przed treningiem whey+mct, a tak mam to mct 90m w posiłku przed treningowym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Nie znam się na mct

Jeszcze tej wody tak dużo żadnych objawów przewodnienia?

Nie znam sie na ud 2.0 wiec sie w tej kwestii nie wypowiem, ale zdawalo mi sie, ze do ketozy przede wszystkim potrzebna jest bardzo mała podaż węgli, a nie duża tłuszczy :?

pozdrt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak tylko chodzi mi o zapotrzebowanie jak bym ściął białko to bym musiał podbić tłuszczę i najlepiej wywalić warzywa i wziąć błonnik z otrębów np. Ale skoro nie chce całego programu CKD nie widzę takiej potrzeby.

Tak dokładnie ale też białko trzeba trzymać niżej.
Ale jak już pisałem na ketozie mi nie zależy : ].

Zmieniony przez - Hakla w dniu 2010-05-16 07:01:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2631 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15370
UD 2.0 jest napisane iż jeśli nie wchodzimy w ketozę musimy ochronić jakoś mięśnie jeśli nie ketozą to wyższą podażą białka.

w ud2 nic takiego nie btyło

W tym systemie w skrajnym przypadku zjadamy ok.70g ww ew. możesz podwyższyć spożycie białka kosztem węglowodanów,

Co do diety: to ta pierś w każdym posiłku nie nada , daj tłuste mięso wieprzowina wołowina, ryby.
dodaj siemię lniane jako źródło tłuszczu i o- 3 w dwóch posiłkach automatycznie podniesie ci się ilość błonnika.
Co do warzyw to pamiętaj że są inne niż pomidory i brokuły, tanio wychodzą kiszonki, ogórki teraz też potaniały.

Nie mogę doczytać czy rano robisz trening aerobowy, jeśli tak o przed nim białko lub aminokwasy o pełnowartościowe.

Zmieniony przez - grzechmek w dniu 2010-05-16 08:55:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Była wzmianka o ketozie i białku oraz węglach - właśnie to o czym piszesz. Tak czy inaczej białka nie chciałbym zmniejszać.

W tej chwili wychodzi mi 210g z mięsa + 20g z warzyw.

"Co do diety: to ta pierś w każdym posiłku nie nada" - jakieś argumenty? Ewentualnie wprowadzę po treningu WPI+MCT, 30m po bcaa.
Ale zrozum, że gotuje sobie pierś na 2 dni i wyciągam i jest chwila moment. Nie chce mi się robić ryb, wieprza, kury itd.

O-3 mam z oliwy i lnianego, co do siemienia to spróbuje mimo, że przy 30g błonnika źle się czuje dlatego moim zdaniem 20-25g mi starczy. Ogórki źle trawię dlatego nie ma ich w diecie ale bardzo je lubię :).

Aeroby wykonuje między posiłkami nigdy na czczo. I prawdopodobnie też będę dawał przed nimi bcaa jak mi pieniądze na to pozwolą.

Zmieniony przez - Hakla w dniu 2010-05-16 09:36:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 982 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12814
jak dla mnie to jest si. Wiesz czego chcesz i co robisz. Piers codzien jest ok. ale dalbym wiecej tlustych mies . Wiperz ,wolowina :) Na mnie dziala energetycznie. pozdro i powodzonka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2631 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15370
to właśnie napisałem pierś codziennie ujdzie, ale nie w każdym posiłku,

"Ale zrozum, że gotuje sobie pierś na 2 dni i wyciągam i jest chwila moment. Nie chce mi się robić ryb, wieprza, kury itd".

przcież wołowinę wieprzowinę czy jakieś inne mięso też możesz ugotować na dwa dni, z rybami to jest już większy problem, ale z każdym innym mięsem jest tak samo. trochę tłuszczy nasyconych może się przydać (j.w)

Zmieniony przez - grzechmek w dniu 2010-05-16 12:32:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MOJA DIETA NA MASĘ

Następny temat

Co pić przy diecie na masę ?

WHEY premium