SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta i ciwczenia dla 15-latki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4366

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27
hej mam 15 lat i chcaialbym wyrzezbic sobie lekkie miesnie ale nie chce pakowac tylko wyrzezbic sobie kobieca sylwetke. ale najpierw musze tez troche schudnac. wiem ze jestem jeszcze mloda i mam czas na odchudzanie itd. ale chodzi mi o to zeby o siebie zadbac nabrac kondycji a na serio mam troche za duzo cialka dlatego potrzebuje pomocy przy ustaleniu diety i odpowiedniej dziedziny ruchu. przed wakacjami raczej rzadko mam okazje pobiegac (ale myslalam o tym gdy sie jzu ociepli) czy poruszac sie na dworze. prosze doradzcie mi jakis cwiczenia dzieki ktorym moglabym wyrzezbic sobie wsyztskie partie ciala. (myslalam o silowni lub aerobiku a pozatym chce cwiczyc w domu) wiem ze nie powinanm sie glodzic jesc regularnie unikac slodyczy i tluszczy i duzo pic ale nie jem miesa (choc czasem zjem troche ale nie czesciej niz raz w tygodniu i w niewielkiej ilosci).wiec czy ktos moglby mi doradzic jak amm sie dozywiac czego dostarczac organizmowi w jakich ilosciach itp?? prosze zalezy mi zeby zadbac o siebie bo zblizaja sie wakacje.moja kumpela podala mi te linki.
https://www.sfd.pl/TRENING_CYKLICZNY_DLA_PAŃ-GRUPA_B-t113704.html 
https://www.sfd.pl/HIIT_-_zberane_badania-t315748.html 
https://www.sfd.pl/Zbilansowana_dieta_redukcyjna_-_nowe_spojrzenie...-t231127.html 
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 
https://www.sfd.pl/PROPOZYCJA_TRENINGU_DLA_POCZĄTKUJĄCYCH-t18564.html 
czy z czegos powinnam skorzystac?? myslalam o polaczeniu kilku treningow np 2 razy w tygodniu silownia raz aerobic i dolaczyc jeszcze jakis zestaw ciwczen lub jakis caly trening. pozatym codziennie brzuszki. czy ktos pomoze mi to wszytsko ustalic?? bylabym bardzo wdzieczna!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
Witam wszytskich ...chcialam zaytac o rade :) mam 15 lat ale nie jestem jakąs zdesperowana tą 15-latką która chce sie odchudzac szuka diet itd ;D hm.....jestem niska :( mam 155 cm i waze 42 kg wiem ze to nie jest duzo..ogolnie pasuje mi moja waga ..jestem osoba która duzo sie rusza ..jezdze na zawdy jakie są w biegach w piłke nozną,jezdze na rolkach powiem tyle ze duzo sie ruszam ..wiec tego mi nie brakuje ...;p a jestem tu z taką prozbą czy mógłby mi ktos doradzic jakies cwiczenia na talie ?:( wogole nie mam najmniejszego wciecia w niej chciałabym to jakos wyrobic czy cos ale nie wiem jakimi cwiczeniami itd...brzuch ogolnie mam umiesniony ...tylko ta talia;/ kazy wie wakacje sie zblizaja itd ;D wiec jesli ktos wie jak mi pomuc to z gory dziekuje:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 10942 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24714
heh glodowka a cwiczenia to cwicz na w-fie aeroby biegaj wieczorkami rowerek i jazda brzuszku wszystkie cwiczenia co na w-fiea dietki nie ulozem bo ja sie nie odchudzam tylko mase chce lapacpozdro i zycze sukcesow

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Oj troche sie zamieszalam czytajac twoj post
Trzeba sobie pare rzeczy wyjasnic:
- widzisz to jaka sylwetke mamy jest w glownej mierze uwarunkowane genetycznie, nie zrobimy wiecej niz pozwala nam natura, owszem mozemy troszeke ja tu i tam podrasowac, ale beda to dzialania kosmetyczne
- silownia wlasnie jest jedynym miejscem gdzie jestes w stanie troszke zmienic proporcje i ksztalty swowjej sylwetki, wsrod kobiet panuje strach przed miesniami, pakowaniem, i co ktoras opowiada jak to strasznie jej rosna miesnie, podczs gdy w rzeczywistosci trzeba sie ostro nameczyc by zdobyc troche miesnia. Kobiety nie maja takich warunkow jak mezczyzni, a normalnie cwiczaca i jedzaca nie zblizy sie nawet do figury fitnesski (o sterydowych mutantach nie bede wspominac).
-nastepna sprawa dzieki cwiczeniom na silowni zwiekszamy swoj metabolizm na zawsze, nie tylko gdy cwiczymy (jak w przypadku aerobow), jest jeszcze wiele zalet dlatego warto chodzic na silownie i nie bac sie "przypakowania"
- jezeli chcesz cos zmieniac w sylwetce pierw ta sylwetke trzeba odkryc, nie wiem ile masz tluszczu i jak wygladasz, zdjecie by sie przydalo, wiec aerobiki bardzo sie przydadza
Dobra
1. trening cykliczny jak najbardziej dla ciebie, nie jest to trening rzezbiacy, ale ogolnie-rozwojowy wspomgajacy odchudzanie i zdobywanie formy
2. HIIT a jezeli nie cwiczylas do tej pory aerobow i nie masz odpowiedniej formy, odposc sobie. Wystarcza aeroby, moga byc nawet robione po silowni na urzadzeniach, ale tez na zajecaich zorganizowanych, co, jak czas ci pozwala, warto robic
3. dla figury czym wiecej ruchu tym lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 654 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14656
linki, które ci podała kumpela są nie od parady.

poczytaj je dokładnie i sama coś ułóż a później daj na forum do oceny a napewno ktoś ci pomoże

WHAT DON'T KILL YA,
MAKES YA MORE STRONG!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie zdazylam edytowac, wiec jeszcze napisze:
Brzuch nie rob codziennie, wystarczy te 3 x w tygodniu to co robisz na silowni i aerobikch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27
kowalos chyba masz racje poczytam dokladnie i sprobuje cos z tego ulozyc. obliques twoja pomoc najbardziej mi sie chyba przydala wchodzilam na twojego bloga i chce osiagnac podobny efekt ale mam jeszcze kilka pytan do wszystkich. no bo glownie chodzi mi o kobieca sylwetke (ladnie zanznaczona talia, szczuple nogi oczywiscie) chyba wiadomo o co mniejwiecej chodzi. ale zasatanawiam sie czy moge robic jakiej ciwczenia w domu albo na silowni zeby ujedrnic biust i uksztaltowac posladki ktore sa dosc plaskie i maja ksztalt tak jakby "gruszki". postaram sie zrobic jakies zdjecia ale nie obiecuje. i zastanawiam sie czy an silowni ktos moglby mi pomoc dobrac jakies cwiczenia odpowiednie dla mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27
a i obliques skoro tak to nie zaszkodzi mi kupic jakas plytke z aerobic i ciwczyc sobie w domu raz czy 2 razy w tygodniu plus oczywiscie silka i cwiczenia w domu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925

- biust da sie "ujedrnic" cwiczeniami, tzn wzmacniajac i budujac sobie lekko miesnie klatki skora bedzie wypelniona i biust uniesiony...(15latka ma chyba wystarczajaco jedrny biust u siebie kobity po 30-tce rozumiem...)
- talia to inna sprawa, jezeli nie masz gentycznie wciecia to duzo nie uzyskasz (moje wciecie to tez juz przeszlosc, po dwoch ciazach), jeszcze dochodzi do tego schudniecie, czym mniej tluszczu tym mniejsze biodra i tym mniejsza roznica pas-biodra,; no ale jak to napisalam wszystko zalezy od tego gdzie zbieramy tluszcz
- pupa... moglabym radzic cwiczenia w domu, ale nie ma to jak cwiczenia na silowni, z tym, ze musialabycs sie zglosic jeszcze raz po 4 tygodniach ACT z tego linku co masz i dodalybysmy cwiczenia na pupe
- jezeli chcesz tak powaznie wplywac na swoja sylwetke to musisz postawic na silownie przede wszystkim, aeroby traktuj jako cos co zwieksza ci ilosc spalonych kalorii i zabawe
- kupuj i cwicz aerobiki, choc najfajniej sie cwiczy grupie, a jeszcze jak kolezanke uda sie zmobilizowac to sukces gwarantowany.
No i do tego dochodzi odpowiednia dieta, tzn przynajmniej lekkie zwiekszenie ilosci bialka i wywalenie wszelkiego smiecia, powinno zadzialac w twoim wieku najlepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27
no w sumie tak ale chce zeby pzostaly takie rowniez po tym jak troche schudne (bo mam taki zamiar)ale z ktoprych ciwczen mam korzystac?? trening cykliczny https://www.sfd.pl/TRENING_CYKLICZNY_DLA_PAŃ-GRUPA_B-t113704.html czy ATC?? i chodzi o to ze nigdy wczesniej nie chodzilam na silownie i nie do konca wiem jak wykonac te cwiczenia i czy dam rade a zwlaszcza w treningu ATC niektore cwiczenia troche mnie przerazaja i nie wiem czy an silowni mi by ktos pomogl w tym a w domu nie mam wlsanego sprzetu. i jeszcze tam nie ma wspomniane o np biezni czy rowerku rozumiem ze to juz zalezy odemnie i moge sobie z tego skorzystac??
a jesli chodzi o ta diete to poszukam jakis informacji o tym czego ile potrzebuje no i napewno musze jesc wiecej bialka tym bardziej ze unikam miesa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 396 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2808
Na każdej publicznej siłowni znajdzie się ktoś kto Ci napewno pomoże :) bez obawy wystarczy chcieć i sie nie przerażać jak to mowisz :) pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Jezli nie jest to spowodowane jakimis przekonaniem, to jedz mieso, szczegolnie wolowe jest w twoim przypadku polecane.
ACT to jest to samo co proponuje MIchail w treningu dla kobiet, tak sie nazywa ten styl robienia cwiczen

Tak aeroby sa do wyboru, od zajec grupowych, po urzadzenia i basen

Zmieniony przez - obliques w dniu 2008-03-26 20:55:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

** streching video **

Następny temat

Zastoj Chyba

WHEY premium