SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta do sprawdzenia przez fachowców :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 999

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1039
Witam! Krótko i na temat: Mam 21 lat, 187cm wzrostu 110kg wagi. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy zrzuciłem już 12 amatorską dietą i równie amatorskimi ćwiczeniami, zapisałem się też na siłownię. Jednak przez ostatni miesiąc z wagi nie leci wcale. Mój przykładowy trening na ogół wygląda tak:
klatka/plecy średnio intensywnie na przyrządach
biceps - modlitewnik intensywnie + uginanie przedramion z hantelkami
brzuch - mało/średnio intensywnie
łydki - średnio

potem zwykle 25-30min rowerek
+ ok 20 min szybkiego marszu na bieżni (5-6% nachylenia).

Dieta opiera się w dużej mierze na białku, raz, że chcę jak najmniej mięśni stracić przy redukcji, a dwa, że po prostu lubię produkty wysokobiałkowe :) Mój jadłospis często się zmienia, podam więc przykładowy:

Śniadanie:
200g twarogu chudego + 2 kanapki chleba razowego z serkiem do smarowania + plasterek szynki

Drugie śniadanie:
Płatki z mlekiem, musli, czasem dwie kanapki takie jak powyżej.

Obiad:
Najczęściej ziemniaki, czasem ryż w rozsądnej ilości + np kotlet z kurczaka lub gotowana pierś + np surówka z kapusty.
Czasem jakiś makaron durum czy pełnoziarnisty z sosem do spagetti, ale to naprawdę sporadycznie.

Podwieczorek:
Serek wiejski lekki 200g + dwie kanapki chleba razowego

Kolacja:
Np kefir, jogurt, czasem to samo co na podwieczorek.


Staram się nie dopuszczać do głodu, chcę schudnąć powoli, zdrowo i rozsądnie nie tracąc przy tym tkanki mięśniowej. Na ogół jestem średnio aktywny - siłownia ok. 3 razy w tygodniu + staram się dużo chodzić, spacerować, ale zdarzają się też dni, kiedy nie mam siły i siedzę cały dzień w domu, czy ograniczę się do wyjścia do sklepu.
Dietę często wzbogacam np w gotowane warzywa, ryby (kocham łososia, jak akurat mam pieniążki to się nim zajadam, na ogół raczej jakieś puszkowe śmieci jak tuńczyk w wodzie, czy szprot w sosie pomidorowym, czasem jakiś śledź w occie (rzadko, choć mam do nich słabość). Czasem zdarzy się wypić piwko, czy dwa, ale naprawdę rzadko (kiedyś miałem ogromny problem z piciem potężnej ilości piwa codziennie, między innymi przez to bardzo przytyłem). Nadmienię, że mam lekkie problemy z sercem, najprawdopodobniej na tle nerwowym. Tak, wiem, kortyzol... Staram się odprężać w ciągu dnia najbardziej jak to możliwe, żeby dać się regenerować mięśniom i ogólnie, dla zdrowia. Staram się wrócić do medytacji, choć ostatnio ciężko mi znaleźc na to czas.
Doradźcie! Chciałbym zrzucać ok. 4 kilogramy na miesiąc.
Z góry dzięki!! :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
ankieta działu, dieta w formie https://www.sfd.pl/-t922820.html 

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1039
Nie da rady bez tego? Nie wiem ile to waży,co jem :/
Chodzi o ogólne porady na podstawie tego, co napisałem. Nie potrzebuję szczgółowegoplanu treningowego, tylko mniej więcej - co jest dobrze, a co do dupy.

Zmieniony przez - boberator w dniu 2013-02-28 17:44:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
nie, nie da, nie jesteśmy w przedszkolu.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2013-02-28 18:12:49

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta pierwszaka do poprawki

Następny temat

maskymalizacja pocenia

WHEY premium