SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta do oceny i poprawek:) będe wdzięczny za pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1158

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43
Witam! To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :)
Ćwiczę nie długo bo dopiero od września, przez pierwsze dwa miesiące robiłem trening ogólny 5 razy w tygodniu ( chciałem tez trochę zredukować wagę), teraz jestem po pierwszym miesiącu ćwiczeń na masę. Ćwiczę 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek). Jako cel postawiłem sobie zbudowanie jak największej masy mięśniowej, tyle,że w trakcje tego nie chciałbym za bardzo obrosnąć :)
Mam 17 lat więc stwierdziłem, że nie mam co sobie układać jakiejś bardzo rygorystycznej diety bo jeszcze się rozwijam więc z niczym nie chce przesadzać...:). Bardzo łatwo jest mi złapać dużą wagę, więc musze trochę uważać z jedzeniem. Obecnie ważę 71 kg przy wzroście 179 cm .
Od początku biorę HMB MegaCaps- w dni treningowe rano, przed treningiem, po treningu, na noc, w dni bez treningowe rano, przed obiadem, na noc.
Kilka podstawowych rzeczy sobie założyłem. Np. jem tylko wędlinę drobiową, pieczywo razowe (najczęściej z ziarnami), mięsa raczej gotowane. Wcinam ryże, makarony, kasze, mało ziemniaków. Nie jem zwykłych słodyczy, od czasu do czasu po obiedzie jakieś ciastko owsiane. Batoniki od czasu do czasu po treningu z małą ilością węglowodanów a dużą ilością białka np. Matrixy Olimpu.

Moje jedzenie wygląda mniej więcej w ten sposób:

Śniadanie (około 6:30):
Jajecznica z 3 jaj z tuńczykiem / owsianka z rodzynkami i bananem (wziąłem ją z tego forum) / płatki mussli na mleku / omlet kulturysty / ser biały chudy z jogurtem naturalnym i dżemem niskosłodzonym / jak stwierdzę, że się nie najadłem to czasem jeszcze jakiś owoc banan albo jabłko/

Drugi posiłek
I z tym posiłkiem mam zawsze mały problem, bo chodzę do szkoły no i nie za bardzo wiem co mógłbym ze sobą zabrać do jedzenia. Zawsze biorę 3 kanapki z szynka z piersi kurczaka, sałatą, pomidorem albo papryką. Do tego jakieś owoce i pije jeszcze maślankę albo jogurt. To wszystko rozkładam na kilka godzin, bo niestety jest to tez mój posiłek przed treningowy...

Posiłek po treningu.
Najczęściej zjadam pusze tuńczyka z serkiem wiejskim chudym, albo batonika proteinowego. Przedwczoraj zrobiłem sobie 0.5 litra picia z 7 łyżek odtłuszczonego mleka w proszku z 2 łyżkami kakao.

IV posiłek.
Jak już wrócę do domu to zjadam najczęściej jakiś gotowany drób albo ryba (nie gotowaną . Najczęściej z ryżem albo kaszą no i do tego duże ilości warzyw, marchewki, ogórki kiszone, buraki zależy co akurat jest w domu...

V posiłek
Mała kolacja, z racji tego, że obiad jem dosyć późno. 2 wafle ryżowe z wędlina drobiową, ser biały i do tego jakieś warzywo i idę spać.

Czasem jem trochę inaczej np. tuńczyka z kuskusem i kukurydzą, albo zrobię sobie jakąś sałatkę z kurczaka i ananasa.

Pije dosyć dużo wody - tak mi się przynajmniej wydaje :) - bo 1.5 litra w szkole, 1,5 litra na treningu i do tego dochodzą jeszcze herbaty i inne takie ze śniadania, obiadu i kolacji.



Jak już mówiłem moje pojęcie o kulturystyce jest jak na razie bardzo małe, więc będę wdzięczny za dobre rady i wskazówki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 2090 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20230
Śniadanie (około 6:30):
Jajecznica z 3 jaj z tuńczykiem / owsianka z rodzynkami i bananem (wziąłem ją z tego forum) / płatki mussli na mleku / omlet kulturysty / ser biały chudy z jogurtem naturalnym i dżemem niskosłodzonym / jak stwierdzę, że się nie najadłem to czasem jeszcze jakiś owoc banan albo jabłko/ // musli nie, spore sniadanie czy nie za spore

Drugi posiłek
I z tym posiłkiem mam zawsze mały problem, bo chodzę do szkoły no i nie za bardzo wiem co mógłbym ze sobą zabrać do jedzenia. Zawsze biorę 3 kanapki z szynka z piersi kurczaka, sałatą, pomidorem albo papryką. Do tego jakieś owoce i pije jeszcze maślankę albo jogurt. To wszystko rozkładam na kilka godzin, bo niestety jest to tez mój posiłek przed treningowy... // moze byc, kazdy gdzies chodzi

Posiłek po treningu. // wegle proste od razu po treningu, bialko + wegle złozone 45 min po treningu
Najczęściej zjadam pusze tuńczyka z serkiem wiejskim chudym, albo batonika proteinowego. Przedwczoraj zrobiłem sobie 0.5 litra picia z 7 łyżek odtłuszczonego mleka w proszku z 2 łyżkami kakao.

IV posiłek.
Jak już wrócę do domu to zjadam najczęściej jakiś gotowany drób albo ryba (nie gotowaną . Najczęściej z ryżem albo kaszą no i do tego duże ilości warzyw, marchewki, ogórki kiszone, buraki zależy co akurat jest w domu... // ok

V posiłek
Mała kolacja, z racji tego, że obiad jem dosyć późno. 2 wafle ryżowe z wędlina drobiową, ser biały i do tego jakieś warzywo i idę spać. // wafle won


Pije dosyć dużo wody - tak mi się przynajmniej wydaje :) - bo 1.5 litra w szkole, 1,5 litra na treningu i do tego dochodzą jeszcze herbaty i inne takie ze śniadania, obiadu i kolacji. // wystarczy spokojnie

dieta nawet dobra, strasznie duzo rzeczy w niej masz, ale przynajmniej sobie urozmaicasz, posiłek po siłce do niczego, brak posiłku przed siłka, radził bym po lekcjach do domu, zjesc spory posiłek ( ryz + kurak+ warzywa+oliwa - najlepiej ) i po 1,5 h na siłke
mozesz dodac tran lub omega-3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43
Biorę Omega 3 trzy razy dziennie, a co do sniadania to nie jem wszytskiego :) wybieram sobie to na co mam akurat ochotę :) no niestety nie mam możliwości żeby ze szkoły wrócić do domu i potem iść na siłkę. Dlatego tez włąsnie załozyłem ten temat...może ktoś widzi jakieś wmiare dobre rozwiązanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 2090 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20230
nio to postaraj sie wiekszosc tego co jesz w szkole zjesc na 1,5 h - 2 h przed treningiem, mozesz kupic gainera, zastapi ci on posilek w szkole wtedy bedziesz meic jka gdyby 2 posilki w ciagu szkoly

jaki cel diety tak w ogole ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43
Staram się znaleźć coś na mase, ale jednocześnie nie nabarać zbyt dużo "ciała"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Woda co chcesz to wiesz

Następny temat

trening rano

WHEY premium