SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta do oceny !! ważne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2119

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 573
DIETA 5 POSIŁKÓW JA WAŻE 105 KG (ZAOKRĄGLIŁEM DO PEŁNYCH )
POTRZEBA MI 2.2 GRAMA BIAŁKA NA KG MASY CIAŁA JEST TO DIETA REDUKCYJNA A WIĘC NIE BĘDZIE W NIJ DUŻO TŁUSZCZY CZY WĘGLOWODANÓW
A WIĘC POTRZEBA MI 231 GRAM BIAŁKA NA DOBE
TO DAJE MNIEJWIĘCEJ 45 GRAM BIAŁKA NA POSIŁEK
A WIĘC

POSIŁEK 1 < musi być 45 gram białka DO POPRAWY TEN POSIŁEK)
JAJKO <100 GRAM NIE WIEM ILE TO JEST JAJEK MUSZE ZWAŻYĆ> DAJE 12 GRAM BIAŁKA
SZKLANKA MLEKA OK. 300 GRAM CO DAJE OKOŁO 7 GRAM BIAŁKA
DOTEGO 100 GRAM PŁATKÓW OWSIANYCH 12 GRAM BIAŁKA
JAKIES WAŻYWO ALBO OWOC < POMIDOR/ JABŁKO>
TRAN

POSIŁEK 2 I 3 <48 GRAM BIAŁKA>
<D ŁUGA PRZERWA W SZKOLE >
200 GRAM PIERSI Z KURCZAKA CO DAJE JAKIEŚ 42 GRAMY BIAŁKA
A DO TEGO 100 GRAM PIECZYWA PSZENNEGO ZWYKŁEGO < 7 GRAM BIAŁKA>
OLEJ < LNIANY LUB OLIWA Z OLIWEK>

POSIŁEK 4 PO TRENINGU< 45 gram piałka>
Maślanka 750 gram < duże opakowanie> Daje 25 gram bałka
I 50 gram kotletów sojowych około 23 gramy białka

Posiłek 5 (45 gram)
300 gram sera białego półtłustego < około 36 gram białka>
Około 300 gram mleka co daje około 10 gram białka

czy dobrze ją ułożyłem??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 167 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6522
Nie wiem na co jest ta dieta ale to dzial odchudzanie, nie wiem co zes sie tak nakrecił na te oblicznie bialka jak szczerbaty na suchary.Oblicz weglowodany bo jak dla mnie to masz ich tu 2 razy za duzo ,na redukcji osobiscie stosuje 100-140g weglowodanow na dzien ,a w twoim 1 posilku z 150 gramami owsianki masz juz ich od huya, nie mowiac o mleczkach i maslaneczkach etc czerp bailko z chudego miesa,ryb i jaj a odpusc tej laktozie drob nie jest drogi.
Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
- masz dużo białka w posiłkach; srednio powinno być 30-40 gram, by organizm przetworzył to tak jak należy, a nie wydalił cześć tego;
- masz mozliwośc rozłozenia na wiecej posiłkow?
- wypelnij ankiete, bo nie wiemy ile masz lat, co robisz, jakie sporty uprawiasz, i czy chodzisz na siłownie;

Narazie tyle na poczatek

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Maślanka 750 gram < duże opakowanie> Daje 25 gram bałka

A liczysz węglowodany z tej maslanki? Bo jest ich tam OK 2x więcej niż białka
Licz wszystko, nie tylko białko. Ono jest rzeczywiście najważniejsze, ale bez innych makroskładników nasz organizm nie potrafi funkcjonować. Na górze działu masz pogrubiony temat o układaniu diety. Przeczytaj i ułóż coś z tego a potem zobaczymy, OK?
I koniecznie wypełnij ankietę, jest w regulaminie działu.
Jarenka

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-09-27 13:06:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 573
a co proponujesz wzamian tej maślanki??

nie jestem w stanie podzielić tego na więcej posiłków

morales starałem sie ułożyć djete wedłuk twojich porad z postu jak ułożyć diete

a zapomnialem napisać że ta dieta jest redukcyjna

ankieta:

Płeć : mężczyzna
Wiek : 18
Waga : 105
Wzrost : 188
Obwód klatki : nie mam czym zmierzyć <bo centymetr pies pogryzł a jest niedziela i nie ma gdzie kupić;p> ale jak mieżyłem oststnio było 116
Obwód ramienia : 42
Obwód talii : 100
Obwód uda : nie ćwicze nóg
Obwód łydki : nie ćwicze nóg
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 10-15%
Aktywność w ciągu dnia : szkoła
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia, w DNT areoby i brzuszki <brzuszki jedna gigant seria 15 minut a bieg zależy od nastroju>
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : mam bardzo okrojony budrzet
Stan zdrowia :
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : troche kreatyny
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : mam bcaa xtreme activlaba
Stosowane wcześniej diety : nigdy nie miałem diety ułożonej ale starałem sie jeśc w tym samym czasie i podobne posiłki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Morales

a co proponujesz wzamian tej maślanki??
- mozesz dodać więcej jajek, ale już na korzyść samego białka (uwaga na tłuszcze z żółtka);

nie jestem w stanie podzielić tego na więcej posiłków
- dobrze, to załóżmy, ze jesz 5 posiłków dziennie i nie chodzisz głodny, ok ?

Rozumiem, ze masz mały budzet, co robi u Ciebie bcaa, kreatyna ? Za to mógłbys sobie kupić kurczaka, twaróg i jajka jako podstawa białka (pisze tlyko dlatego, ze jestem przeciwna takim rzeczom i ... ciągle i ciągle bede to powtarzac aż do znudzenia).

Słodyczom mówimy NIET!

Troche duzo nabiału masz jak na moje oko. Jak ze wzdęciami u Ciebie? Rozpisz ładnie posiłki tak byśmy widzieli, ze wiesz jak jesc około- trenongowo
I tak jak Morales pisze. Rozpisz B(białko), T(tłuscze) i W(węglowodany). To prawda co napisałeś, ze tyle białka potrzebujesz, ale pamietaj, ze wazne są też węglowodany i tłuszcze

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 573
ok pomysle o jajkach


teraz nie mam kreatyny tylko kiedys brałem a bcaa było w sklepie po przeceine za 45 zeta to kupiłem

wzdęcia raczej nie występują

rozpisze te błuszcze i węglowodany ale musze wejść na komputer bo teraz pisze z telefonu a na nim nie mam tablicy żywieniowych

a pierwszy posiłek?? coś dodać??

a może zamiast tej maślanki to tych kotletów sojowych dać 100 gram??

właśnie z tymi posiłkami około treningowymi to jest straszna lipa bo różnie kończe szkołe i nie jestem w stanie ułożyć sobie stałego planu treningowego< główny problem w autobusach czasami czekam po kilka godzin na pksa ;(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
tak jak Morales pisze, z tych 750gram maslanki bedizesz miał sporo weglowodanów (a to one - w nadmiarze - sa odpowiedzialne za odkłądanie sie tłuszczu) - dlatego podlicz BTW

wzdęcia raczej nie występują
- to dobrze, ale nie przesadzaj z nabiałem. Ja bym opuściła to mleko wieczorem i zjadła sam twaróg z oliwa z oliwek na noc (moze byc godizne przed snem). Te 300gram na jeden raz to trcohe duzo. Fajnie by było gdybys miał 6 posiłków w ciągu dnia. Białko wtedy bys mial ok 40 gram na posiłek i byłoby git

W pierwszym posiłku dałabym wiecej jajek kosztem mleka. (ale najpierw oblicz Tluszcze i Weglowodany)

A kotlety sojowe, to mam nadzije, nie przetworzone? co ??

Co do posiłków około-treningowych to jesli planujesz w dany dzien siłownie to zapakuj sobie posiłki w pojemniki i zjedz (wg mniej) najpóźniej godzine przed treningiem, by Ci sie nie odbijało. Nawet mozesz zjesc czekając na pks

Zmieniony przez - akneraj w dniu 2009-09-27 16:54:08

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 573
jak bym nie wiem jak prubował nie dało by rady żebym zjadł 6 posiłków dziennie ;(

a przetworzone to źle??

właśnie tak sobie posiłki ustawiłem rano potem długa przerwa potem przerwa między 7 a 8 godziną potem na przystanku i na trening jak wruce do domu niestety czasem wracam o 16 do domu a czasem o 19 i tu jest największy problem;( niemoge przecież codziennie z lekcji uciekać;p i właśnie czasem jest tak że koncze treing po 22 i jem kolacje i i de spać wiem że to niezdrowe i wogole ale nie mam innego wyjścia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Jak wracasz z treningu o tej 22, to nic nie szkodzi. Zjadasz potreningowy (np. kurczaka,ryż) i to moze byc twój ostatni posiłek przed snem.
Ale w szkole macie przerwy? Wierz mi, organizm sam potem bedzie sie domogal jedzenia i bedziesz chodził głodny.

Jesli wracasz z treningu o 22.00, to dwa ostatnie posiłki masz około-treningowe. Jesli idziesz na trening, zaraz po tym jak konczysz o 16, to posilki około-treningowe masz przed ostatnim posiłkiem. Tak ja bym to widziała. I dałabym głowe, ze znalazłbyś jedną przerwe ok 12, aby wcisnac jeden posiłke

Kotlety sojowe --> sprawdz co się w nich znajduje (składaniki). Podaj BTW i kalorycznośc.

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 573
właśine tu jest problem bo u mnie w szkole przerwy są po 5 minut tylko jedna jest 15 minut i jedna 10 minut lipa ale to jest rozwiązanie na 2 tygodnie tylko bo w połowie października kupuje samochud i niebęde czekał na marka z pksu;p

trudno najwyżej sie pomęcze 2 tygodnie nic mi sie nie stanie;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
no dobrze, tylko nie głoduj

Oblicz ładnie zapotrzebowanie i BTW

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[Proszę o pomoc] Dieta na masę: 17 lat, 65-66kg, 188-189cm

Następny temat

Pomoc - redukcja

WHEY premium