SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta - redukcja / do oceny i poprawek

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3336

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21

Płeć

m

Waga

116

Wzrost

193

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

30,8

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

nic wartego uwagi/wakacje

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

sporadycznie pilka nozna/trening w domu, 2x hantle 7,5kg

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak, obecnie ucze sie ciagle odzywiac wlasciwie, pracuje nad dieta

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

jak kon

Stosowana lub planowana suplementacja

brak, jesli zajdzie potrzeba, wprowadze co trzeba
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1074
płeć : mężczyzna
wiek : 21
waga : 116
wzrost : 193
szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 30,8%
aktywność w ciągu dnia : brak wartej uwagi
uprawiany sport lub inne formy aktywności : trening w domu, sporadycznie pilka nozna
cel : redukcja tkanki tłuszczowej
ograniczenia żywieniowe : brak
stan zdrowia : dobre
preferowane formy aktywności fizycznej : trening w domu; stopniowo wprowadzane bieganie (mozolne odbudowywanie formy)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
dzienne zapotrzebowanie kaloryczne: 3500kcal

przyjalem proporcje +/- 2gB/kg, 3gW/kg, 1,0-1,5gT/kg



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

co dobrze, co zle? co zostawic, co wyrzucic?

cwiczenia 3x w tyg, w domu przez ok 1h o sredniej intensywnosci. aeroby stepper codziennie 30 min na czczo, zamierzam wprwoadzic bieganie, ale stopniowo, na poczatek moze 15-20min.

cel: 95-100kg, w zaleznosci ile moze zejsc, wiem ze potrzeba duzo czasu na taka redukcje, ale jestem tego swiadom. pozniej przyjdzie czas na mase.

pozdrawiam, i czekam na odp

ps. dni treningowe - poniedzialek, sroda, piatek

Zmieniony przez - Wayne w dniu 2012-07-26 11:57:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
180g białka Ci w zupełności wystarczy. To i tak dośc spora ilość.

Skup sie przede wszystkim na intensywnym treningu siłowym, który uzupełniaj aerobami. Nie na odwrot.

Zbilansowana dieta to dobra i skuteczna opcja. Nie widze potrzeby kombinować na siłę. Oblicz zblizony próg kaloryczny i wprowadzaj korekty w zalezności od tego, jak pójdzie.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
nie jest Ci potrzebne aż tyle białka, kcal też raczej nie przy takim poziomie bf i aktywność. Dietę odnosiłbym raczej do obecnego odżywiania - zsumuj co jadłeś gdy się nie odchudzałeś powiedzmy przez tydzień, wyciągnij z tego średnią kcal i to przyjmij za bazę diety, zamieniając posiłki bezwartościowe na porządne.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1074
z braku czasu nie moglem odpisac, ale powrocilem. rozumiem, od jakiegos czasu, kilku tyg, odzywialem sie +/- w ten sposob, wyeliminowalem to co najgorsze, zastepujac to zdrowymi i wartosciowymi produktami. w zaleznosci od dnia i czasu z kaloriami bywalo roznie, ale glownie bylo to ok 3200kcal.
przyjmuje wiec teraz 3100/3200, z poczatkowym podzialem +/- 20%B, 30%T, 50%W (proporcje bd sie wahac do 10%, w dni np treningowe wiecej wegli troche) i obserwuje zmiany w ciagu tygodnia/dwoch, w zaleznosci jakie bd efekty bd kombinowal i pytal o rady.

trening domowy (poki co brak dostepu do silowni, postaram sie to zmienic) 3x w tygodniu (ostatnio przerwa 1,5tyg ze wzgledu na mala kontuzje) natezenie miedzy lekkim a srednim (choc zwazywszy na moja kondycje i tak meczace), i w planach aeroby, codziennie. na starcie delikatnie, bo jak juz pisalem kondycja straszna. stepper/bieg ok 30min dziennie, albo rowerek ponad 1h.

ps. koniu, droga opieka twa jest? i dzieki za odpowiedz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 112 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1067
Przy twoim BMI(ponad 31) ja bym dał dietę -500/800kcal. Musisz zacząć ostro zasuwać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 112 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1067
Tzn. zaczął bym od -500 i tylko jeśli efekty nie będą zadowalające zmniejszył bym kaloryczność.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
na szczęście są tu rozsądniejsi doradcy.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 112 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1067
Przy takich dietach warto zaopatrzyć się w jakieś witaminki. Polecam te olimpowskie, tanie i dobre. Zastanów się nad czystą kofeina przed treningiem(trec, activlab). Mi osobiście pomaga w poprawieniu jakości treningu i zwiększa spalanie kalorii. Ale to tylko moja opinia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 112 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1067
Czemu tak uważasz? Dieta zapotrzebowanie -500 kalorii to w sumie klasyk o ile są to posiłki pelnowartościowe. Oczywiście jeśli podczas liczenia zapotrzebowania weżnie się pod uwagę treningi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
klasyk to był lata temu, niestety na przód poszło niewielu.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 112 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1067
Chcesz na przód, prosze bardzo. Ja zrzuciłem bardzo dużo stosując rotacje węglami. Tutaj podrzucam linka do filmiku radka słodkiewicza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
aleś mnie nowatorstwem zaszokował!

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase - do oceny

Wiecej