logo
zamknij zamknij

czy uzupełnić czymś dietę będąc lekkim endo masując

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 405

0 5 0
napisał(a)
kojo69
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 402
witam. w zasadzie temat przedstawia cały problem/zapytanie. nie jestem bardzo spasiony, jednak nigdy nie trzymając diety, zawsze miałem w brzuchu i boczkach pewien nadmiar tłuszczu. mimo wszystko, czytając i określając swoją budowę na podstawie informacji zawartych w internecie, stwierdzam że jestem endomorfikiem (mój skromny profil zawiera podstawowe parametry). będę zaczynał masę. nie rozpiszę całej diety żeby nie bałaganić, ale z grubsza daje mi ona:
węgle - 269,5g czyli 3,2g/kgmc, a jest to 1078kcal
białko - 294g czyli 3,5g/kgmc, a jest to 1176kcal
tłuszcze - 137g czyli 1,6g/kgmc, a jest to 1233kcal.

SUMA = 3487kcal
zapotrzebowanie = 2662,8kcal/dobę.

Zdążyłem się już zorientować z innych tematów, że nie dla mnie gainery. Czy jednak przy robieniu masy, powinienem czymś urozmaicić dietę dla lepszych rezultatów?

nigdy się nie poddasz. wiesz o tym.

Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4464 Napisanych postów 132041 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 666496
mozna cos pomyslec
diete masz ok patrzac na rozklad b/w/t.

Wrzuc ankiete dzialu to pomyslimy
napisał(a)
IneTheEnd
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 13300 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 50782
napisał(a)
kojo69
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 402

2) 22lata
3) 85kg/186cm
4) 5lat bez żadnej diet; treningi metodą prób i błędów w oparciu o inernet i prasę; z bardzo licznymi przerwami
5) masa mięśniowa (ale i rozpoczęcie poważnej kulturystyki (indywidualna dieta, dobra rozpiska, regularny sen, zero imprez, jak najmniej stresu))
6) teraz biorę noxpump doriana przedtreningowo na napalanie treningowe (nie jestem na diecie, wiem dobrze że poza naładowaniem nic z tego nie mam). dawno temu raz jakiś gainer, innym razem kreatyna czy hmb z l-karnityną. nic na poważnie
7) l-karnityna
8) ostatnio tylko noxpump doriana (teraz jestem w trakcie)
9) jakieś dwa lata
10) węgle - 269,5g czyli 3,2g/kgmc, a jest to 1078kcal
białko - 294g czyli 3,5g/kgmc, a jest to 1176kcal
tłuszcze - 137g czyli 1,6g/kgmc, a jest to 1233kcal.

SUMA = 3487kcal
potrzebne = 2662,8kcal/dobę
11) ciężko dokładnie określić, prawdopodobnie 1000-1500zł z dietą i karnetem (wiem że jest to jednak spora różnica te 500zł, ale jak mówię, nie potrafię teraz dokładniej powiedzieć. na pewno nie będzie to majątek, zwykłe minimum)
12) do kulturystyki, a zatem treningów, diety i wszystkiego co dokoła, podchodzę w 100% poważnie. od liceum pasja, cały czas bez środków, teraz najwyższy czas takowe stworzyć. masę zaczynam w październiku, będzie to też koniec życia zwykłego zjadacza chleba (dla jasności - jako zawodnik nie mam szans nawet na najmniejsze ochłapy, jestem świadom i nie mydlę sobie oczu. ale świat kulturystyki to wiele innych sfer, które wciąż będą miały z nią związek).

napisał(a)
kojo69
Początkujący

tyłem

napisał(a)
kojo69
Początkujący

przód

napisał(a)
kojo69
Początkujący

i przód raz jeszcze

napisał(a)
kojo69
Początkujący
przypierdzieliłem te odpowiedzi, a pytania jakby się pojawiły obok by nikomu nie zaszkodziły dla pożądku...

1) obowiązkowa fotografia sylwetki ( przód lub tył); ewentualnie opis: bf, typ budowy ciała
2) wiek
3) waga/wzrost
4) staż treningowy
5) cel cyklu
6) stosowane już wcześniej suplementy
7) stosowane wcześniej spalacze
8) suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od
9) ilość dni wolnych od kreatyny
10) informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie)
11)przewidziane finanse na cykl
12) uwagi i sugestie

napisał(a)
kojo69
Początkujący
kurna... poRZądku... dobra już nie śmiecę, czekam na porady.

napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4464 Napisanych postów 132041 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 666496
osobiscie dorzucilbym jakas kreatyne do doriana i tak to ok
napisał(a)
kojo69
Początkujący
dzięki stary :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy cykl na masę, pomocy.

Następny temat

animal cuts+ massacra

22-24.09.2017 Arnold Classic Europe - WYNIKI

Adam Piwko - ocena sylwetki

10 suplementów na walkę z jesienna depresją

Przygoda Fenixów w Barcelonie

Jajka różnych ptaków - porównanie okiem dietetyka

Z ostatniej chwili! Adam Piwko zdobył złoto na Arnold Classic Europe!

Mustang Akopa - dzieło sztuki czy agrotuning?

Odstające łopatki-rozwiązanie problemu na siłowni