SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy mozna ćwiczyć codziennie ??

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 67367

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 31 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 814
Siema. Zastanawiam sie nad takim patentem :D kumpel mówił ze przykładowo w poniedziałek ćwiczy bicepsa i plecy, w srode tricepsa i klatke i tak cykl sie powtarza... a mozna np.
poniedziałek biceps plecy
wtorek triceps i klatka
sroda biceps plecy
czwartek triceps klatka
piątek biceps plecy
??????
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Trening, w którym każdego dnia ćwiczymy inną grupę mięśniową nazywamy treningiem dzielonym (tzw. split). Każda partia ćwiczona jest raz w tygodniu a wszystkich sesji może być od 3 do 6 w tygodniu. Zaletą takiego treningu jest możliwość większej stymulacji danej grupy mięśniowej.
Metoda ta lepiej się sprawdzi u osób bardziej zaawansowanych, ponieważ mają one już wypracowane czucie mięśniowe, technikę ćwiczeń i umiejętność dobierania obciążeń i tempa ruchu by wykorzystać potencjał treningu. Podobnym narzędziem są treningi z priorytetem, gdzie wybraną na dany cykl treningowy partię trenujemy więcej niż raz w tygodniu. Istotne jednak jest by trzymać się zasady „trenujemy całe ciało” zatem powyższy plan treningowy powinno się uzupełnić o trening nóg i pośladków aby nie tworzyć dysproporcji sylwetki.

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z treningami warto zacząć od treningów angażujących całe ciało na jednej sesji, tzw. fbw (full body workout). Pozwoli to na przystosowanie organizmu do wzmożonej pracy, wzmocnienie mięśni aby w przyszłości uniknąć kontuzji.

Czy można ćwiczyć codziennie?
I tak i nie. Jeśli Twój plan tygodniowy obejmuje siedem dni intensywnych treningów wówczas organizm prędzej czy później się zbuntuje z racji braku odpoczynku. Brak regeneracji nie tylko wpłynie na spadek siły, pogorszenie samopoczucia, ale może się także przyczynić do powstania kontuzji. Nie ma natomiast problemu jeśli za aktywność ustalimy sobie np. 4 dni z treningiem siłowym, jeden dzień basen rekreacyjnie, przejażdżka rowerem po parku czy np. zajęcia Pilatesu czy jogi. Lekkie aktywności mogą podziałać na organizm wręcz relaksacyjnie. Nikt przecież nie każe odpoczywać leżąc na kanapie!

Jeśli jednak zależy Ci na zwiększeniu częstotliwości treningów na więcej niż 4 dni treningowe to lepszym wyborem będzie wspomniany wcześniej trening dzielony. Warto jednak zostawić sobie choć ten jeden dzień na odpoczynek.

Do poczytania:
https://www.sfd.pl/7_miesięcy_ćwiczeń_na_siłowni__brak_efektów_duży_temat_-t551253.html
https://www.sfd.pl/CZY_ĆWICZYĆ_CODZIENNIE_-t130075.html
https://www.sfd.pl/Zakwasy_czy_ćwiczyc_pominmo_nich-t220495.html






Zmieniony przez - lubiekaszke w dniu 2016-11-08 13:02:20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1642 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16357
mozna wszystko, mozesz cwiczyc nawet 24h na dobe tylko ze to nie ma najmniejszego sensu. Miesien musi odpoczywac a jesli jest ciagle eksploatowany to jest to najlepsza dorga do przetrenowania, kontuzji i zatracenia motywacji.

Zmieniony przez - Czarnyy w dniu 2005-10-15 12:57:36
2

"Dzisiaj jestem mały, jutro będe duży"
Najlepsze wg was stacki kreatynowe - ankieta http://www.sfd.pl/temat245224_strona1/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1863 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15456
Takie ćwiczenia nie mają sensu bo mięśnie nie będą miały czasu na regenerację !!!

Tu masz czas regeneracji poszczególnych mięśni ...
Kolejno:

Grupa mięśniowa
Przy intensywności niskiej
Przy intensywności średniej
Przy intensywności wysokiej

Mięśnie klatki piersiowej
2-3 dni
4-5 dni
6-7 dni

Mięśnie najszersze grzbietu
2-3 dni
4-5 dni
6-7 dni

Mięśnie dolnego grzbietu
2-3 dni
4-5 dni
niewskazana

Mięsnie dwugłowe ramion
2 dni
3 dni
4-5 dni

Mięśnie trójgłowe ramion
2 dni
3 dni
4-5 dni

Mięsnie naramienne
2 dni
3 dni
4 dni

Mięśnie czworoboczne (kapturowe)
2 dni
3 dni
4 dni

Mięsnie brzucha
2 dni
3 dni
4 dni

Mięśnie czworogłowe ud
3 dni
4 dni
5-7 dni

Mięsnie dwugłowe ud
3 dni
4 dni
5-6 dni

Mięsnie łydek
2 dni
3 dni
4 dni
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 17 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 602
Witam !!
Moim zdaniem dobrze jest zrobic sobie jeden dzien przerwy w tygodniu i zastosowac cykl np :

Poniedzialek : klatka piersiowa i barki

Wtorek : Biceps i Triceps

Sroda : wolne

Czwartek : Najszerszy grzbietu i brzuch

Piatek : Nogi i Łydki

Sobota : wolne

Niedziela : wolne

Pozdrawiam
3

>>>....::: Odj**ałes sie jak przyczepa na dożynki :::....<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
mozesz cwiczyc codziennie po jednej partii miesniowej, o ile odpowiednio je ulozysz, nie widze przeszkod.
3

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
poniedziałek biceps plecy
wtorek triceps i klatka
sroda biceps plecy
czwartek triceps klatka
piątek biceps plecy ....

eee....Nie polecałbym
Poza tym, gdzie zapodziałeś barki i nogi??
5

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109
Mam takie pytanie może one już było ale ja go nie mogę znaleść;]
Mój trening wygląda tak
Poniedziałek:Muay thai
Wtorek:Biceps,Triceps
Środa:Klatka,Przedramie
Czwartek:Muay thai
Piątek:Barki,Plecy
reszta wolne
I tu moje pytania czy to jest dość dobre rozwiązanie treningu czy należy coś zeminić oraz jak to jest słyszałem że podobno jak chce sie mieć klateczke dobrze wyglądającą to nie powinno sie ćwiczyć brzucha(6 weidera)gdyż spłaszcza ona także klatke.Prawda to??Proszę o pomoc
2

Please MTV Pimp My Ride!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 3600 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27033
Można ćwiczyc codziennie tylko po co, mięsnie muszą mieć miec czas na regenareacje a tak to mozesz doprowadzic do przetrenowania, codziennie to mozesz cwiczyc brzuch A6W,ABS
Krauzer spróbuj zrobic dzien przerwy bo masz treningi codziennie, przenieś sobie jeden na weekand.We wtorki robisz bic i tric a w piatki barki i plecy rozbij treningi tak aby trenowac jedną dużą partie miesni i jedna małą, np: plecy + tric

Zmieniony przez - Dawidek@ w dniu 2007-10-10 08:57:38
1

Życie to boisko,na którym nie gra się czysto.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 193
a jeśli chcę wyszczuplić ramiona, nie chcę żeby nabierały masy mięśniowej, to mogę ćwiczyć je codziennie??
tak jak A6W?
Czy dać sobie jeden dzień w tygodniu na wstrzymanie?

lady_ pink :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 760 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24102
Pamiętaj że mięśnie rosną gdy odpoczywasz czyli kiedy śpisz :D

Czytałem jakiś temat o tym i było że gdy ćwiczysz to jakaś tkanka sie psuje czy jakoś tak :D bo np biceps sie pompuje :D i gdy śpisz to ta tkanka sie odnawia i przez to mięśnie rosną :)

Jakoś tak to szło :D
Nie czepiać sie jak coś pomieszałem :D
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Podczas wysiłku dochodzi do mikro uszkodzeń takanki mięśniowej, po czym trzeba dać odpowiednią ilość odpoczynku i właściwego jedzenia aby organizm owe uszkodzenia odbudował i powiększył mięsnie o dodatkową tkankę aby sprostać kolejnemu obciążeniu. To tak w skrócie
2
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

naderwanie

Następny temat

pomocy!!!!!

WHEY premium