Temat został odczytany 9660 razy

cwiczenia z kolkiem treningowym

zgłoś naruszenie
  • Dzikus90
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 94
  • Na forum: 13 lat
  • LPA: 2895
Witam wszystkich!! Ostatnio wyczytałem, że bardzo dobrym urządzeniem do ogólnego rozwoju mięśni i siły jest kółko treningowe. Pozwala ono nie tylko wzmocnić mieśnie ale równie dobrze je rozciągać. Z początku ćwiczenia mogą wydawać się trudne i męczące, ale z czasem można sie przyzwyczaić i wyrobić dobrą technikę. ćwiczenia są dobre dla uprawiających praktycznie wszystkie sporty. Ja troche gram w siatkowke i te cwiczenia pomagaja mi lepiej zagrywac i scinac:) Zaletą urządzenia jest to, ze zajmuje niewiele miejsca i pozwala trenować we własnych czterech ścianach.

Oto parę ćwiczeń z wykorzystaniem kółka terningowego.

Ćwiczenie na barki i plecy:
Pozycja jak do zwykłych pompek. Łapiesz kółko oburącz na wysokości barków. Następnie odjeżdżasz kólkiem do przodu jak najdalej możesz starając się przy tym nie dotykać podłogi. Wracasz do pozycji wyjściowej.
Wykonuj po dwie serie z maksymalną ilością powtórzeń.

Ćwiczenie na miesnie skosne brzucha:
Siądz z wyprostowanymi nogami. Stopy razem. Tłow musisz utrzymywać pod kątem prostym do ud. Kólko trzymasz oburącz przy biodrach. Teraz odjeżdzasz kólkiem na bok jak najdale możesz nie dotykając podłoza klatką piersiową. Wracasz do pozycji wyjsciowej.
Wykonuj po dwie serie na kazda ze stron, z maksymalną iloscią powtorzeń.

Ćwiczenie na brzuch, plecy i nogi:
Pozycja w podporze tyłem. Obie nogi stawiasz na kólku. Nogi zgiete w kolanach pod katem 90st. Biodra nisko(nie dotykaj podłogi). Teraz unosisz biodra odjezdzajac kólkim do przodu jak najdalej mozesz. Wytrzymaj w tej pozycji ok 3-5 sec. Powracasz do pozycji wyjsciowej.
Wykonuj po dwie serie z maksymalną ilością powtórzeń.

Ćwiczenie na barki i triceps:
Usiądź z nogami zgietymi w kolanach. Kolana złączone. Kólko trzymaj za plecami na wyprostowanych ramionach. Odjeżdżaj kółkiem jak najdalej mozesz. Powracasz do pozycji wyjsciowej.
Wykonuj po dwie serie z maksymalna iloscia powtorzen.

Kólko mozna kupic praktycznie w kazdym sklepie z akcesorami sportowymi. Sa rowniez ekspandery, ktore maja takie same dzialanie jak kolko.

Pozdrawiam.

:):):)

Mamy tylko siebie, wielką mamy moc...
1066489761000