SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

cwiczenia dla poczatkujacego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1037

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 90
Witam, mam pewien problem, moj staz na silowni nie jest dlugi i problem tkwi w tym ze nie wiem do konca jakie sa najlepsze cwiczenia na dana partie, dodatkowo jestem po operacji ACL i takich rzeczy jak martwy ciag raczej nie powinienem robic. I tu rodzi sie pytanie, czy ktos moglby skorygowac moj plan treningowy? Postaram sie opisac co i kiedy robie a chcialbym zeby ktos mi podpowiedzial jakie cwiczenia powienienem dolaczyc a jakie odrzucic oraz skorygowac co powinienem robic najpierw a co na koniec oraz dorzucic kilka cwiczen np na brzuch itp. niestety trenuje w domu i dysponuje tylko laweczka oraz kilkoma hantlami, drazka nie posiadam.
Postaram sie opisac co i kiedy robie na treningu.

Poniedzialek: klatka+triceps
.WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ
. WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ-GŁOWĄ W GÓRĘ
WYCISKANIE SZTANGIELEK W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ:
ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOME
----
WYCISKANIE „FRANCUSKIE”SZTANGI W SIADZIE:
WYCISKANIE “FRANCUSKIE” JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE
.WYCISKANIE „FRANCUSKIE”SZTANGIELKI W LEŻENIU:
POMPKI W PODPORZE TYŁEM:

Sroda: Plecy+ew. nogi ( chociaz na nogi wolalbym poswiecic osobny dzien)
.PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE):
PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE):
PODCIĄGANIE KOŃCA SZTANGI W OPADZIE:
PODCIĄGANIE (WIOSŁOWANIE) W LEŻENIU NA ŁAWECZCE POZIOMEJ:
SKŁONY ZE SZTANGĄ TRZYMANĄ NA KARKU (TZW. „DZIEŃ DOBRY”):
WZNOSY BARKÓW ”SZRUGSY”:

Piatek: Barki+biceps
Wyciskanie sztangi sprzed głowy
Wyciskanie sztangi zza głowy
Arnoldki
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia(***):
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia(***):
UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM:
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM(Z „SUPINACJĄ” NADGARSTKA):
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT „MŁOTKOWY”
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT „MŁOTKOWY”

Wiem ze plan jest lipny, dlatego chcialbym prosic o wasza pomoc, wiem ze niektore cwiczenia sa bez sensu gdyz zrobilem ta grupe juz wczesniej, ale w tym zakresie jestem amatorem, gdyz gotowe plany sa zazwyczaj robione pod profesionalna silownie z tona sprzetu, jak ktos zrozumial moj problem i ma chwilke czasu to bardzo bym prosil o udzielenie porady czy tez pomocy.
Z gory dzieki,
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
Jeśli jesteś po operacji ALC to powinieneś zadbać o nogi , doprowadzić poprzez ćwiczenia do pełnego zakresu ruchu w kolanie . Potem przysiady też wałkować ale rozstaw stóp dość szeroki na tzw."żabkę"
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 90
Witam, dziękuję za.odpowiedź.ale jak mmożesz to rozwin.swoją.myśl ,mam "katowac" nogi 2-3 razy w tygodniu ćwiczeniami które zbytnio nie.obciąża. Acl? Ostatnio po kapturach przy dość sporym obciążeniu na drugi dzień czułem dość mocno moje koslawe kolanko, czy chodziło ci o to żeby "dokończyć" rehabilitację, skupić się głównie na nogach i przy okazji robić resztę i potem normalnie trenować? Operacje mmiałem pół roku temu ale jak to bywa w nfz.żadnej rehabilitacji ( żałuję ale trochę ja olalem) Chociaz już normalnie "żyje" to czasami odczuwam jej skutki.. Jak możesz to odpisz bo i tak już mi bardzo pomogles :)
PS. Teraz mi się pprzypomniało, oobwód prawego oferowanego acl w udzie i lydce dalej bardzo odstaje od nogi naturalnej, maksymalny przeprost już chyba osiągnąłem ale do pełnego zdjęcia brakuje mi z 10stopni Chociaz już to chyba tak a być dlatego ze dalej nie jestem w stanie zrobic może to wina śrub które za 2 lata się rozpuszcza nwm



Zmieniony przez - Xyberius w dniu 2015-07-30 00:00:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,

zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, treningu przygotowanego przez naszych trenerów.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na basenie

Następny temat

Jak uporządkować trening

Wiecej