SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co zrobic by nie spalic miesni

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3452

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100
witam
cwicze 3x w tyg (w domu)od ponad 2-ch tyg stosuje sie do diety, zrzucilam swoj pierwszy kilogram i czuje sie swietnie, mimo iz czyje wiekszosc swoich miesni przy kazdym ruchu (to pewnie jeszcze zakwasy). Mam hantle 3kg cwicze 3 serie powtrzen, ale juz w tej 3-ej mometami brak mi sil i zastanawiam sie czy to nie za duzo i czy moge w ten sposob spalic miesnie. Prosze o pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
to ze nie masz sil oznacza 'upadek miesniowy'

praca miesnia polega na jego skurczu. energie do niego potrzebną miesien otrzymuje z rozpadu fosforanokreatyniny - rozpada sie na kretynine a ta przechodzi znowu w fosforan dzieki en z rozpadu ATP"(ktory rozpda sie do ADP lecz ten wraca do ATP dzieki en z oddychania komorkowego)

a wiec oddychanie kojarzy sie z dostarczaniem tlenu(i glukozy etc ale pominmy). i dobrze - w warunkach niedostatku jego (tlenu) w miesniu zachodzi fermentacja mlekowa ktora uposledza prace miesnia. fakt ze podcas odpoczynku - normalnej dostawy tlenu ok 20% powstalego mleczanu rozklada sie(spala) do co2 i wody - i energia z tego procesu przeksztalca reszte kw mlekowego w glukozę, a tą z kolei w glikogen. jednak to nie trwa sekundy i wymagana jest regneracja - meczen poprzecznie prazowkany (czyli te szkieletowe ) jest miesniem dzial. zaleznie od naszej woli - co z tym idzie meczy sie ( tak to bys mogla powiedzmy biegac sprintem caly czas gdyby tak nie bylo - oczywiscie za tym by szla inna ewolucja fizjologiczna czlowieka) takze oto chodzi ze miesien słabnie podczas serii co jest rzecza normalną, ktora zalezy gloownie od sily/wytrzymalosci miesnia.

natomiast co do trzymajacych sie zakwasow polecam zmiejszyc intensywnosc treningwo tak aby nie 'czuc' miesni cwiczonych przy nasteonych ich treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 198 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1520
a ile tych powtorzen robisz 3 serie po ile :P ?

Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
no jak widac na maxa ile wykona skoro juz podczas cwiczen w koncu nie moze zrobic tyle ile chcialaby..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100
dzieki za wyjasnienia, a co do powturzen to za lezy od dnia czasem jest to 3x10 powturzen czasem 5x10 staram sie wykonywac inne partie miesni co drugi dzien. Moze wydawac sie to smieszne bo wy wyciagacie po 80 kg a ja tu sie pytam o glupie 3kg ale wkoncu kto pyta nie bladzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 851 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13195
nie masz się czego wstydzić ( tych 3kg )
fajnie , że masz chęci aby ćwiczyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
mniejsze mięsnie mniejsza sila pozatym jestes kobietą.

3 kg x 10 ruchow cie forsuje czy poprstu odkladasz a moglabys zrobic np 20-30 ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100
pod koniec serii po prostu nie mam juz sily wiecej podniesc i rece zaczynaja mi sie wyginac zamiast pozostac w odpowiedniej pozycji. Ale to sie dzieje w serii 5x10 moze jest to wynikiem tego ze moje miesnie sa jeszcze zaslabe bo dopiero przeciez zaczynam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100
pod koniec serii po prostu nie mam juz sily wiecej podniesc i rece zaczynaja mi sie wyginac zamiast pozostac w odpowiedniej pozycji. Ale to sie dzieje w serii 5x10 moze jest to wynikiem tego ze moje miesnie sa jeszcze zaslabe bo dopiero przeciez zaczynam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
w takim razie nie rób do "upadku miesniowego" zostawiaj zawsze 1-2 powtrzenie w zapasie i nie wykonuj ich- miesnie lepiej beda sie ćwiczyly
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dopingowanie się...

Następny temat

trening pytanie

WHEY premium