SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co zle robie?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1123

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 606 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10405
Witam trenuje od ponad roku i jak większości z nas pojawiły się u mnie rozstępy wiem były setki tematów o rozstępach ale żaden nie poruszał mojego problemu otóż u mnie występują głownie po jednej stronie ciała a mianowicie po lewej jestem praworęczny na siłowni przykładam się zarówno do lewej jak i prawej strony a lewa rośnie lepiej nie wiem jaka jest tego przyczyna może to zależy od genetyki nie wiem nie znam się na tym dlatego chciałem się Was poradzić różnica nie jest wielka w bicepsie to ok 7mm w tricepsie podobnie dodam ze dużo lepszego trica mam właśnie w lewej ale nie wiem czym to jest spowodowane czekam na odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

Nie sztuką jest stawiać sobie cele, sztuką jest je realizować .

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Posłuchaj nie ma problemu jeżeli czegos nie bedziesz mógł ogarnac to pytaj nie ma problemu jak tylko bede odpowiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26
moge spytac jak zmierzyles sam triceps? po mojemu, z logicznego pkt widzenia powinienes zmienic cwiczenia w kotrych cwiczysz tylko JEDNA reke np. ale to zalezy od stazu wagi itd... ankiete podaj bo zaraz kazdy bedzie wolał

Zmieniony przez - hulk_green w dniu 2011-08-02 23:34:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Zmień sztangę na hantle

Przykładaj się do techniki

Ciężar dobierz taki, abyś słabszą ręką zrobił założoną liczbę pow, mimo, iż w silniejszej będziesz miał zapas

Patrz w lustro(jeśli masz taka możliwość) i pilnuj techniki

Co do rozstępów, smaruj kremem nawilżającym przed treningiem.

Na przyszłość takie pytania, zadawaj w temacie do tego stworzonym
https://www.sfd.pl/TUTAJ_zadajemy_pojedyncze_pytania__część_4.-t659042.html

zdr

Zmieniony przez - spaiter w dniu 2011-08-03 11:00:53

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 606 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10405
Więc jak mierzysz biceps to teżnie sam ale z tricepsem ale napiety jest biceps a jak mierzysz triceps to też nie sam ale z bicepsem ale napiety jest triceps bynajmniej tak mi się wydaje ale przejdźmy do rzeczy :D więc ogólnie o mnie

Płeć: mężczyzna

Wiek: 16 lat

Waga: okolo 85-86 kg

Wzrost: 178-180 cm dokładnie nie wiem

Cel treningowy: masa,siła

Staż treningowy na siłowni : 1 rok

Uprawiane inne sporty: trochę piłka nożna ale to dla przyjemności

Dostęp do sprzętu: siłownia domowa: ławka, skos górny, dolny, sztanga, sztangielki, drążek, brak wyciągów

Dieta: typowo masowa dużo białka mało tłuszczy, jeszcze nie dopracowana

Przeciwwskazania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak

Dodam że trenuje planem HST więc nie mogę sobie za bardzo pozwolić na zbytnie przykładanie do bica bo wiecie dużo ćwiczeń złożonych robię 1 serię na biceps i triceps. Więc trochę będzie ciężko. Ale dzięki za pomysł z lustrem bo nie mam a przydałoby się aha i wreszcie wezmę się za technikę. Ankieta wrzucona ale sogi poszły ale jeżeli można proszę o cenne rady. Pozdrawiam.

Nie sztuką jest stawiać sobie cele, sztuką jest je realizować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Jaros_2016

HST to mutagen FBW i raczej polecany dla osób z wiekszym poziomem wytrenowania, rozstepy jak rozstepy mozesz cos na nie stosowac , lecz jesli maja powstac to i tak powstana.

1.Podaj ciezary w podstawowych cwiczeniach zajrzymy w fundament (przysiad,martwy, wyciskanie) ?

Technika no i tutaj wali sie góra , w treningu siłowym nie o tyle jest ważny ciezar jaki nałożysz na sztange lecz wykonanie danego cwiczenia poprawnie z tym tez jest problem bo wiele instruktaży jest do bani, a druga strona medalu jest taka że skoki siłowe za bardzo nas pobudzaja żeby kosztem techniki widziec wiecej talerzy na sztandze, ale konsekwencje takich ruchów sa widoczne z czasem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 606 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10405
Tak masz rację no więc przysiad 100 kg stopniowo wzmacniam kolano po kontuzji, martwy ciąg 127 kg czyli wszystko co mam :d ale to mozna powiedziec ze jest mój maks wyciskanie na klate 102 kg na poziomej dorzuce że zza pleców na barki wyciskam 70 kg na biceps o kolano 22 kg na 10 powtorzen na triceps francuskie wyciskanie zza plecow to koło 50 chociaz robie mniejszym zeby było dokładnie na biceps podobnie na sztandze tez koło 50 to chyba tyle no wyciskanie na skosie dodatnim i ujemnym na 10 powtorzen okolo 70 kg .

Nie sztuką jest stawiać sobie cele, sztuką jest je realizować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
hehe raczej wyniki na biceps nie interesuja mnie ale tak:

1.Rozumiem że kontuzja kolana spowodowała tak niskie ciezary w stosunku do reszty, przysiad ma zawsze królowac i nalezy tego sie trzymac.

pamientaj żeby utrzymac zdrowe kolana i żeby nacik ciezarowy na nie nie spadał czworogłowy i dwugłowy 1:1 czyli ciezary miedzy przysiadem a martwym nie powinny sie znaczaco róznic.

2,Wyciskanie sztangi za karku jest kontuzjogenne raczej polecam sprzed głowy.

progres siłowy , jak wyglada czujesz ze idziesz do przodu ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 606 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10405
Tak miałem nogę złamaną w kolanie i to spowodowało te niezbyt wysokie wyniki :D
Z progresem dodam że jest ok nie jest tak jak na początku ale nie rózni sie znacząco zauważyłem że przez pól roku treningu na klate poszło 25 kg jednak treningi były cięższe z racji na większy ciężar :D ale ogólnie siła idzie tylko szkoda mi stawów szczególnie łokci prawy mam zajeżdżony był już zryty zanim zacząłem trenować trochę się na roli pracowało i takie są tego skutki a siłownia może nie tyle co to pogłębia ale i nie leczy wiesz jak to jest kontuzje to cięzka sprawa a stawy to chyba wogole rzecz jaka regeneruje sie w nikły sposob bynajmniej u mnie mało zauważalny.

Nie sztuką jest stawiać sobie cele, sztuką jest je realizować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Jeżeli progres jest to trzymaj sie planu , nie zmieniaj, wykorzystaj maxymalnie, co do pracy nie wybierasz , ale mozesz jaki dobry preparat na stawy kupic i troche pomoze, co do roztepów taka uroda mozesz jak pisałem masciami hamowac ale cudów nie zrobisz.

Jeżeli moge ci jakos pomoc to pytaj ??? postaram ci sie odpowiedziec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 606 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10405
No to na te stawy jeżeli mógłbyś mi coś polecić bo już sam nie wiem czy jest w ogóle coś skutecznego co może pomóc wiesz nie chodzi mi o to żeby się poprawiło ale żeby te stawy uzupełniać dostarczać im to czego potrzebują i żebym miał choć trochę pewności że robie wystarczająco wiele żeby o nie dbać wiesz chodzi mi o spokój wewnętrzny bo wszystko rozgrywa sie w tej bani :D ale oczywiście sog za cenne rady :D

Nie sztuką jest stawiać sobie cele, sztuką jest je realizować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
To że w głowie to wiem że stała przewlekła nieuleczalna paranoja hehehe

Możesz sobie wziasc np glukozamina np OLImpu mozesz wejsc do działu opinie suplementów i tam zobaczyc jak ludzie polecaja dane preparaty
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zaczynam treningi, proszę o pomoc.

Następny temat

Trening FBW

WHEY premium