SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

co wiecie o diecie na surowo

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1457

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 941
ktoś stosował ją? trochę czytałem o niej i kto ją zaczął to jest zadowolony. jak to jest z tymi białkami czy mięso jest jedynym źródłem wszystkich aminokwasów czy można jeść zboża+warzywa strączkowe i ma się cały zestaw aminokwasów?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 363 Napisanych postów 8676 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 130649
chodzi Ci o Raw Food diet??? jak masz bialko z mies i roslin to sie uzupelnia pula aminów

Stop wishing start doing

napisał(a)
Początkujący
właśnie o ta dietę mi chodzi. czy zboża+warzywa strączkowe bez mięsa zawierają wszystkie aminokwasy? drugie moje pytanie to co zawiera mięso czego nie zawierają rośliny? wiem że witaminę B12 z tego co pamiętam ale czy coś jeszcze?

Zmieniony przez - dawid653 w dniu 2012-05-08 20:33:16
napisał(a)
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 182 Wiek 6 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 783
chcesz jeść zboża i strączki na surowo - powodzenia

tu już nie chodzi o niedobory a o Twoje życie....

"Rozprawienie się z błędem przynosi równe, a czasem nawet większe korzyści, niż odkrycie nowej prawdy lub faktu" - K.Darwin

napisał(a)
Początkujący
mam 3 oddzielne pytania
1. ktoś stosował Raw Food diet? jak się po niej czuł? wiem że każdy jest inny.
2. czy zboża+warzywa strączkowe zawierają wszystkie aminokwasy tak jak mięso?
3. co zawiera mięso czego nie zawierają rośliny? jaki witamin, substancje odżywcze?

Zmieniony przez - dawid653 w dniu 2012-05-08 21:21:45
napisał(a)
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 182 Wiek 6 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 783
a ja mam pytanie takie: chcesz jeść zboża na surowo?

"Rozprawienie się z błędem przynosi równe, a czasem nawet większe korzyści, niż odkrycie nowej prawdy lub faktu" - K.Darwin

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 195 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8299
Chce czy nie chce to jest kazdego osobisty wybór. Z mojej strony nie polecam takich ,,zabaw,, skutki uboczne wychodza później ( po wielu latach ) Wypadanie włosów, zebów itp. Jedynie co mozna najszybciej odczuć to spadek siły ( sprawnosci fizycznej później intelektualnej). Jezeli jestes odwazny mozesz zastosować takowa diete przemysl ułóz posiłki tip. po 1-2 miesiachach srzawdź jak sie czujesz i koniecznie zrób sobie morfologie krwi!
Osobiscie odradzam nawet takich testów szkoda zdrowia i czasu.
napisał(a)
Specjalista
zjedzenie surowej fasoli podobnie jak surowego ziemniaka daje efekty natychmiast, a nie po latach. Podobnie zjadanie surowych zbóż. w najgorszym przypadku - śmierć

napisał(a)
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 809 Napisanych postów 10042 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 253558

to jest prawdziwa dieta na surowo

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 363 Napisanych postów 8676 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 130649
Raw diet food to sposób odżywiania oparty na jedzeniu głównie nieprzetworzonych i niegotowanych roślin; świeżych warzyw i owoców, świeżo wyciskanych soków lub musów, orzechów, roślin strączkowych, suchych owoców, wodorostów i alg, zbóż, nasion, ziaren, wody i mleka kokosowego ( jednak nie z puszki a świeżego= naturalnego). Nie wiem autorze, czy wiesz, ze w tej diecie nie wszystko spozywa sie w 100% surowe. Otóż 75% pokarmów spożywanych – to produkty surowe, tylko 25% z tego stanowią produkty przetworzone termicznie, ale nie w większej temperaturze niż 40-45 stopni C. Taka temperatura jest optymalna i nie niszczy naturalnych enzymów, mikroelementów, witamin, białek i innych wartości odżywczych roślin. Obróbka dotyczy wlasnie owych zbóż czy strączkowców. Kilka miesięcy temu czytalam wiele artów na temat tej diety, bo generalnie pasjonuje sie odzywianiem (i suplementacją) i lubie duzo wiedziec

dieta ta wymaga dobrej znajomości zasad żywienia i zawartości poszczególnych jej składników - tak, by zapewnić organizmowi codzienną „dostawę" odpowiednich składników odżywczych. Dieta Raw Food jest w sposób naturalny uboga w wapń, witaminy D i B12.

Nie polecam brać sie za taki model odzywiania, bo w przypadku trenujących jest bezzasadny

Stop wishing start doing

napisał(a)
Początkujący
dzięki o taką odpowiedź mi chodziło. nie wiem skąd wzieliście że ja chce jeść surowe zboża i fasolę ja tylko pytałem czy zawierają wszystkie aminokwasy jak mięso. wiem że nie wszystko w tej diecie je się bez obróbki termicznej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do ocenyyyyy

Następny temat

ocena "diety"

Green Tea ALLNUTRITION - Właściwości i zastosowanie zielonej herbaty Green Tea ALLNUTRITION - Właściwości i zastosowanie zielonej herbaty 4 ćwiczenia poprawiające postawę ciała 4 ćwiczenia poprawiające postawę ciała Arnold Classic Africa - Johannesburg 2018 Arnold Classic Africa - Johannesburg 2018 Czy trening może zastąpić dietę? Czy trening może zastąpić dietę? Cassidy Lance-Mcwherter najlepsza zawodniczka CrossFit na Florydzie Cassidy Lance-Mcwherter najlepsza zawodniczka CrossFit na Florydzie 9 powodów przez, które nie możesz się odchudzić 9 powodów przez, które nie możesz się odchudzić IFBB Diamond Cup - Madryt 2018 IFBB Diamond Cup - Madryt 2018 Mistrzostwa Polski dzieci w fitness  - Poznań 2018 Mistrzostwa Polski dzieci w fitness - Poznań 2018