SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co na początek?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 873

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Mam 16 lat i od 3 miesiecy wykonuje na silowni cwiczenia takie ogolno rozwojowe. W czasie wakacji mam zamiar robic aeroby i utrzymywac diete bo do silowni nie bede mial dojscia Po wakacjach zaczynam intensywnie cwiczyc. Wybiore sie do lekarza by mi pomogl ulozyc odpowiednia diete oczywiscie, zaczne brac jakies odzywki nie szkodliwe. Moje pytanie dotyczy treningu. Jaki trening polecacie jak dla mnie - osoby w wieku 16 lat ktora dopiero zaczyna praktycznie, bo te 3 miesiace to taka rozgrzewka byla?? Na mase, rzezbe a moze gestosciowy? czy jakis inny? co radzicie? a i jakie odzywki (substancje) bym mogl jednoczesnie zaczac brac majac tak krotki staz treningowy? Dzieki za rady, bede bardzo wdzieczny:)

Zmieniony przez - ziom1989 w dniu 2005-06-23 18:56:24
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 398 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4529
L. przecz. artykułów = 1
Po pierwsze uzupełnij profil, a po drugie zapraszam do lektury.

(L)-To My

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 281 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5957
na poczatek czytaj pogrubione posty u gory!

po wakacjach ACT lub inny obwodowy, potem masowka i odpowiednia dieta-dzial odzywianie. na poczatek zadne odzywki nie potrzebne, bedziesz rosl bez nich

Nie chce takze cowiczyc na jakoas rzezba konkretnie, tylko duza dosc masa duzy biceps i kalata niczego sobie.
Ale wszytsko w masie miesniowej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przejrzalem i wyczytalem cos takiego, czego nie do konca rozumiem:


"Jeśli masz zamiar rozbudować swoje ciało i poprawić kształty sylwetki-potrzebujesz:

Trening budujący, który oparty powinien być na ćwiczeniach podstawowych(przysiady, wyciskania, uginania i wyprosty ramion, itp.)z wolnymi ciężarami(sztanga, sztangielki)-ilość serii kształtować się powinna następująco: na duże grupy mięśniowe(np. klatka, grzbiet, uda) ok.12-16 serii, na mniejsze(np. łydki, bicepsy, tricepsy) ok. 9-12 serii(w tym 1-3 serii rozgrzewkowych w obu przypadkach),ilość powtórzeń 12-6,przerwy pomiędzy seriami ok.60-150 sekund. Każda grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Operujemy na obciążeniach w granicach 60-80% CM (ciężaru maksymalnego-tj. takiego, z jakim jesteśmy w stanie wykonać tylko 1 poprawne powtórzenie). Czas trwania:4-8 tygodni.

Jeśli pragniesz zwiększyć w konkretny sposób siłę swoich mięśni, to Twój plan musi być:

Treningiem na poprawę siły-każda grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Trening na dużych ciężarach z małą ilością powtórzeń w seriach(8-1).Przerwy pomiędzy seriami wydłużamy do 2-4 minut. Na duże grupy wykonujemy 8-10 serii, na małe 6-8 serii(plus 2-3 serie rozgrzewkowe w obu przypadkach).Trening oparty na podstawowych ćwiczeniach(wyciskania, przysiady, uginania i wyprosty ramion, itp.) z użyciem wolnych ciężarów(sztanga, sztangielki). Operujemy na obciążeniach w granicach 70-95% CM (ciężaru maksymalnego-tj. takiego, z jakim jesteśmy w stanie wykonać tylko 1 poprawne powtórzenie). Czas trwania: 4-8 tygodni(nie dłużej)."


To ja tu czegos nie kumam. Jak ktos rozbudowuje swoje cialo i poprawia ksztalt sylwetki to chyba tym samym zwiekszasile miesni prawda? Kto mi wyjasni roznice pomiedzy tymi treningami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Tak - ale siła wzrasta o wiele bardziej w treningu siłowym, niż masowym. Poza tym w kierunku siła robisz krótkie serie dużym obciązeniem, a masa mniejszym dłuższe.

Poczytaj sobie:

http://sus.univ.szczecin.pl/~maciejs/trening_silowy.html#21 

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan na rzeźbę i utratę tkanki tłuszczowej do oceny

Następny temat

jaki skos??

WHEY premium