Temat został odczytany 7248 razy

co jeść przed bieganiem ???

zgłoś naruszenie
  • ---
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 217
  • Na forum: 10 lat
  • LPA: 1054

Witam wszystkich
moim celem jest zarówno zrzucić trochę kilo tłuszczu ale również zyskać dobrą sprawność i kondycję - postanowiłem więc zacząć od biegania
jako że w zielu miejscach na forum wyczytałem że na zrzucenie tłuszczu najlepsze jest bieganie na czczo - przez tydzień tak robiłem
wprawdzie nie czułem się źle biegając w ten sposób - ani specjalnie energii mi nie brakowało - ale efekty były żadne - żadnego spadku jeśli chodzi o tłuszcz - nie znam się ale może to coś w rodzaju reakcji obronnej organizmu (ja go głodze a on że na czarną godzinę trzyma i nie spali )
postanowiłem pobiegać ale po jakimś posiłku - dlatego kilka razy przebiegłem się po śniadaniu - oczywiście po odczekaniu nawet 2-3 godzin - niestety nawet po tak długiej przerwie po posiłku - w czasie biegu czułem się bardzo ociężały
muszę powiedzieć że efekty były po paru dniach odczuwalne
moje śniadanie zwykle składa się z jajecznicy z 4 jajek, pieczywa i czasem pomidorów - i przypuszczam że to z powodu jajek tak się czuję (czy nie jest tak że trawią się one bardzo długo ?)

dlatego moje pytanie brzmi:
- co jeść rano przed bieganiem żeby nie czuć się ociężałym w czasie biegu ?

z góry dziękuje za odpowiedzi

"Those who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it."~ Ralph Waldo Emerson
1221899001000
zgłoś naruszenie
  • lobuz156
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 265
  • Na forum: 7 lat
  • LPA: 2286
  • Trenuje: -
Twoj organizm jako pierwsze zrodlo energi wykorzystuje Glikogen, ktory wystarcza na jakies 20-30 min, pozniej zaczyna "zjadac" tkanke tluszczowa.. Musisz jesc mniej kalorii niz spalasz KAlorie spala sie mniej wiecej 18/min w biegu (truchcie)
Mój dziennik ;) Zapraszam ;)
[http://www.sfd.pl/lobuz156/_masa_-_Bo_liczy_się_to_co_masz_[!]-t447721.html]
1221899181000
zgłoś naruszenie
  • FCPablo
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 121
  • Na forum: 8 lat
  • LPA: 1475
Nie jedz jajek, ani żadnych tłustych potraw... Najlepiej biegać według mnie 2 godziny po posiłku, zjedz mały posiłek złożony w dużej mierze z węglowodanów. Pzdr
"Trening czyni mistrza"
1221899756000
zgłoś naruszenie
  • ---
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 217
  • Na forum: 10 lat
  • LPA: 1054
hehe, no czytałem że sam mechanizm jest trochę bardziej skomplikowany niż to co piszesz

ale wystarczy że powiem że nie przesadzam z intensywnością (truchtam w granicach tętna 120 - 140) czasem jedynie wchodzę na wyższy poziom (150-160) co i tak nie jest niczym za bardzo intensywnym

sęk w tym że z moich obserwacji wynika że na czczo tak naprawdę nie udaje mi się spalić zbyt wiele tłuszczu - tylko rzeczywiście zjadam w większości białko z mięśni -- po bieganiu wypocę się jak świnia ale przy tym czuje z dnia na dzień że coraz dalej posuwa się coś w rodzaju osłabienia mięśni - zwiotczenia mięśni (nie wiem jak to określić - tracę tonus mięśni)

sytuacja wygląda całkiem inaczej gdy przed bieganiem coś zjem

mój problem polega jednak na tym że na śniadanie lubię zjeść wyżej wspomniane jajka -- jednak bieganie po nich jest dla mnie nie wygodne - czuje się ociężały

stąd moje pytanie --> co w takim razie byłoby najlepiej zjeść przed porannym biegiem aby nie czuć się ociężałym ???

sorki - właśnie pisałem jak wysłałeś

węgielki - ale jakie np. małą kanapkę czy może lepiej ryżu ??

Zmieniony przez - --- w dniu 2008-09-20 10:43:18
"Those who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it."~ Ralph Waldo Emerson
1221900083000
zgłoś naruszenie
  • iza121
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 1210
  • LPA: 15073
  • Trenuje: 12
najlepiej jeśli zjesz węgle złożone czyli takie które będą stopniować uwalnianie energii. Dobre będą kasze, ryż ciemny, kanapka zresztą też nie jest najgorsza byle ciemna
ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami
1221903332000
zgłoś naruszenie
  • spid1979
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 26
  • LPA: 786
  • Trenuje: 1
ja jak bigałem rano to zaraz po przebudzeniu jadłem banana - łatwo przyswajalne wegle proste i troche białka.

po 10/20 minutach mozna juz śmigać.

z czasem przestalem biegac na rano bo niechciałem juz chudnąc :)

pozdrówki
1222286342000
zgłoś naruszenie
  • Pereziusz
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 2062
  • LPA: 14019
  • Trenuje: od grudnia 2007
dzadzecznica nie jest taka zła szanuje białko z jaja myślę że na ospałosć najlepsza przed biegiem kawa a i dopalacz dobry więc, rada ma taka pij pan czarnego zwierzaka :D:D:D
1222545903000
zgłoś naruszenie
  • vent
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 2
  • LPA: 2
hej wszystkim!
pytanie trochę inaczej... wstaje codziennie 5:40 i o 6 juz biegam ok 20 min. biegam bo od 7 lat nic nie ćwiczyłem i tylko komp fajki i samochod. teraz mi odbiło 6 rano 20 min i 18 ok 30min ostrego wysilku, w zasadzie pod gore i po lasach nic rownego. pluca wyplowam i nie moge zlapac oddechu ale z dnia na dzien jest coraz lepiej. tylko przy takim wysilku jak sie odrzywiać. zwłaszcza rano kiedy nie mam czasu czekac tej godziny bo na 7 do pracy;) obecnie jem normalnie przed biegiem 3 zwykle kromy i herbatka, pozniej 4kanapki w pracy i ze 2 herbatki o 16 obiad i o 18 bieg pozniej staram sie juz nie jesc nic do rana ale nie wiem czy to ok i czy wlasnie te 3 kromki przed biegiem rano to dobry pomysl. w zasadzie po jedzeniu mam 2 min przerwy bo tyle zakladam buty i juz lece.
z gory dzieki za pomoc!
1227687865000
zgłoś naruszenie
  • sprinterek Rafał S.
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 7410
  • LPA: 12072
  • Status: Znawca
  • Trenuje: 19
wystarczy po treningu jedz sniadanie!
moderator sprinterek
1227695686000
zgłoś naruszenie
  • vent
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 2
  • LPA: 2
dzięki, ok, bedę jeśc po, ale czy nic nie będzie mi się odkladac?
1227865041000
zgłoś naruszenie
  • sprinterek Rafał S.
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 7410
  • LPA: 12072
  • Status: Znawca
  • Trenuje: 19
nie :)
moderator sprinterek