SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ckd/low carb na mase

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1257

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1218
Witam serdecznie Pakerki i Pakerów, Dietetyczki i Dietetyków!

studiując ostatnimi czasy znowu sfd, szukając rozwiązania na swój problem natknąłem się na art Quazara dot. low carb na masę, który mnie niezwykle zainteresował.

do rzeczy:
Chcę przejść na w.w. dietę ale najpierw trochę zredukować mój skutek uboczny zbilansowanej diety na masę (czyli jeśli się nie mylę będę stosował ckd do redukcji?). Z tego co wyczytałem w arcie należy najpierw przejść tzw. fazę wprowadzenia i tu właśnie zaczyna się mój problem bo nie do końca łapię o co cho.
Z tego co wyczytałem należy najpierw na zerowym bilansie wprowadzić organizm do czerpania z tłuszczu jako źródła energii. Tudzież była mowa o ketozie. Jak to ugryźć?
Rozumiem, że przy zerowym bilansie mam zejść do 30g ww? (czy od razu przejść do max 150 ww?)
Dietę mogę wkleić w biegu jeśli ktoś uzna ją za niezbędną w tej chwili. Jednak chyba nie ma większego sensu jej układać dopóki nie poznam dokładnych założeń.
Moja dotychczasowa dieta opierała się na 2,2 B; 1 T; reszta ww. na masę i trochę szybko mnie zalało.

Czy wraz ze zmiana diety powinienem się zainteresować jakimś innym rodzajem treningu (do tej pory FBW 15-10-5; dobrze mi służy, czuję, że żyję )

Mam nadzieję, że pytanie skierowane jest do odpowiedniego działu, w gruncie rzeczy chodzi najpierw o małą redukcję.
Pozdrawiam
Kin.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 25

Waga: 92-93

Wzrost: 188

Obwód klatki: 115

Obwód ramienia: 40

Obwód talii: 96

Obwód uda: 58

Obwód łydki: 40

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: ?

Aktywność w ciągu dnia: praca siedząca.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: siłka 2-3 razy w tygodniu jak bóg da:P

Odżywianie: zbilansowana dieta. praktycznie żadnych śmieci. Lubię wszystko

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: brak

Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia. wraz z rozpoczęciem redukcji bieżnia

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: kreatyna, wpc.

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: nie planuje ale jest możliwość

Stosowane wcześniej diety: zbialnsowana
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
możesz zrobić fazę wprowadzenia choć nie jest to konieczne, mało kto ją robi. Przy samym przejściu na niższe węgle na bilansie zerowym powinieneś spalić trochę tłuszczu, choć patrząc na obwód Twojej talii zrobiłbym najpierw normalną redukcję.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1218
dzieki za odpowiedz.
akurat moja talia nie jest az tak strasznie otluszczona jak sie wydaje. podczas ostatniej redukcji zbilem talie do 91-92 cm. Taka mam budowe, ze jestem troche szerszy.
wegle rozumiem ucinac stopniowo? czy moge odrazu "zamienic" wegle na tluszcze?
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
jeżeli to pierwszy low carb czy to na masie czy redukcji robiłbym to stopniowo, jeżeli już kiedyś redukowałeś na lc to możesz podmienić od razu.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1218
jest to moj pierwszy lc. wiec pewnie ucinanie po 50g ww/ na tydzien bedzie dobrym rozwiazaniem. Jutro albo pojutrze wrzuce docelowy rozpis diety, jak znajdziesz jeszcze chwile rzuc okiem.
Dzieki za porady! pozdrawiam!

Zmieniony przez - Kindats w dniu 2010-11-13 23:21:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki czyli jak z dietą i treningiem

Następny temat

Wkoncu

WHEY premium