SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ciśnienie w wieku 18 lat !

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3157

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 196 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3538
Witam, za tydzień bede miał 18 lat, cala historie moze napisze od poczatku...
W szkole byly badania, okazalo sie ze mam wysokie cisnienie, dostalem skierowanie do kardiologa, tam zalozyli mi holter, okazalo sie ze moje średnie cisnienie to 155/78 .
Dzis wyszedlem ze szpitala, dostalem całkowity zakaz cwieczen na siłowni oraz tabletki na nadcisnienie...
Moje najwyzsze cisnienie to 195/83
Teraz pytanie, czy moge jednak ćwiczyc biorac tabletki?
Czy musze jakos zmniejszyc intensywnosc, moze cwiczyc mniejszym ciezarem ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 324 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1254
Przede wszystkim musisz skonsultować się z kardiologiem - Nadciśnienie jest objawem i dobrze by było jakbyś wiedział czego (co powoduje Twoją dolegliwość) - np.: Dieta.

Jeżeli chcesz ćwiczyć (masa) to idź tez do kardiologa i mu to powiedz - Nie męczysz się tak jak przy cardio czy interwałach... On Ci powie czy możesz czy nie. Nikt tutaj nie odważy Ci sie powiedzieć "Ćwicz sobie Kolego, nic Ci się niestanie" bo po prostu się nie zna, a na pewno Twojego przypadku :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Korzystniejszym rozwiązaniem będzie udanie się do lekarza sportowego. Kardiolog, jak każdy inny lekarz, pójdzie po najmniejszej linii oporu i powie, żebyś nie ćwiczył. Lekarz sportowy ma doświadczenie w tego typu przypadkach. Jego porada będzie o wiele bardziej wiążąca.

Zmieniony przez - Ashardon w dniu 2014-04-01 17:41:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 324 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1254
Ashardon
Korzystniejszym rozwiązaniem będzie udanie się do lekarza sportowego. Kardiolog, jak każdy inny lekarz, pójdzie po najmniejszej linii oporu i powie, żebyś nie ćwiczył. Lekarz sportowy ma doświadczenie w tego typu przypadkach. Jego porada będzie o wiele bardziej wiążąca.

Zmieniony przez - Ashardon w dniu 2014-04-01 17:41:06


Też prawda, jednak specjalizacja to specjalizacja.
Mimo wszystko kolega ma racje - jeśli masz możliwość odwiedzenia lekarza sportowego to idź ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 196 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3538
Dzieki za odpowiedzi.
Moj lekarz powiedział ze sport jest wskazany typu bieganie,basen,rower ale siłownia odpada, wszelkie dźwiganie cieżarow odpada...
Co do powodu nadcisnienia - nic nie mowil, mam te wszystkie kartki w domu, moze przejrze je dokladnie i co tam zobacze .
Zaraz po wyjsciu ze szpitala pierwsza mysla byla konsultacja z innym lekarzem, najlepiej prywatnie

Zmieniony przez - mustasj w dniu 2014-04-01 23:31:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 645 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1991
no i to sa wlasnie lekarze silownia nie, przyczyna nie stwierdzona, tylko prochy przepisac i wysłac do prywatngo ot polska służba zdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 324 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1254
Idź do innego lekarza, ale jak on Ci powie ze dźwiganie ciężarów odpada to mam nadzieje że się posłuchasz - Bo jednak tutaj chodzi o Twoje zdrowie, a sport jest dla zdrowia, a nie odwrotnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 645 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1991
ale taki lekarz nie jest obietywny poprotu jedzie po majmniejeszej lini oporu dlatego rozwiazaniem jest jedynie lekearz sporotowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 69 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1625
Lekarz nie jedzie po najniższej lini oporu młody czlowieku. Nie wypowiadaj się w tematach o ktorych nie masz zielonego pojęcia.

To co powiedział "Twój" lekarz że wskazany jest umiarkowany wysilek tlenowy taki jak bieganie czy pływanie jest prawdą i jest to dobra rada. Wysilek fizyczny w takiej formy zalecany jest nawet "zawałowcom".

Jesli lekarze przy wypisie czlowieka ze szpitala stwierdzili ze NIE POWINIEN dżwigac duzych ciezarów to nie byla to decyzja jednej osoby ale na pewno konsultowali to.

Jesli kolega ma 18 lat i zdarzają sie epizody cisnienia 190+ oraz srednia wartosc z badania holterowskiego 150/70 to oznaca że nie jest to widzi mi się doktorka tylko sprawa jest powazna.

Z takimi wartosciami nie wyobrazam sobie targania martwych ciągów i napinanie sie na ławce wyciskając duże ciężary. Chyba zdrowie i ZYCIE jest Ci obojetne. Pamietaj ze wysokie cisnienie jest glowną przyczyną udarów mózgu.

Treningiem domatora mozna zrobic bardzo solidną sylwetke. Decyzja nalezy do Ciebie.

Pamietaj że jak będziesz duży i fikniesz na udar to te mięśnie sie nie przydadzą tylko pieluchy i dożywocie w łózku.

Pozdrawiam.



PS:Jestes młodą osobą i to nadcisnienie moze ustapic samoistnie. Mialem kolege ktory w liceum mial koszmarne nadcisnienie a po 20 roku zycia wszystko wrocilo do normy. Ćwiczy na siłowni do tej pory.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 645 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1991
akurat na temat lekarzy i tego jak lecza to mam bardzo duze pojecie. nie ucz ojca dzieci robic. i sam sobie zaprzeczyles zreszta ostatnim zdaniem takze gratuluje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 69 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1625
akurat na temat lekarzy i tego jak lecza to mam bardzo duze pojecie

Tylko tych ktorych spotkales a nie wszystkich. Jesteś wiec ignorantem. A z tym tekstem o ojcu to mozesz swojemu tacie takie rzeczy pisac.

A moje ostatnie zdanie nie jest zaprzeczeniem niczego. Filozofem widze ze tez dobrym nie jestes.

Wracaj do swoich zajęć LAIKU i nie siej fermentu w dziale w którym nie masz wiele do powiedzenia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból ramienia

Następny temat

Asymetria ciała,nierówne barki

WHEY premium