SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

carbon91 / J-NJ / Haipe-Haope eNigiedeigrek eSteope

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 169617

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Usunięty przez obliques za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 8863 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27291

"Jakie to prawo jest kruche, skoro łamie je buchem.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955




Dzień 172 - 09.09.2010 - CZWARTEK
DZIEŃ KONKURSOWY NR 3







1. (08:00) (SZEJK: 2 jajka + 10g WPC) + 35g oliwy + 2 marchewki
2. (10:50) (SZEJK: 2 jajka + 10g WPC) + 35g oliwy + 2 marchewki
3. (13:40) 4 jajka + 25g oliwy + [pomidor, cebula] + marchewka + 2 ogórki
4. (16:30) 60g ryżu brązowego + 150g kuraka
5. (19:30) 2 niewielkie jabłka + 200g kuraka
6. (22:30) 150g twarogu + 15g oliwy + 2 ogórki
---






przed treningiem nr1 : 1x Thermo Stim
po treningu nr1 : 8g BCAA
przed treningiem nr2 : 1x Thermo Stim
po treningu nr2 : 10g BCAA
przed snem : 3x Magne B6
---






1. (12:30)
AEROBY
Czas: 50min.

-

2. (17:30)
SIŁOWNIA

Typ treningu : GÓRA B
Ostatni taki trening : https://www.sfd.pl/_carbon91_/_Per_Aspera_Ad_Astra_/FOTY_str.67-t581441-s86.html#post6

* Literki "a, b, c" przy numerach oznaczają, że są to 2 lub 3 serie łączone.
* W ćwiczeniach ze sztangielkami podawana jest waga 1szt.
* CC - ciężar ciała.


Ćwiczenia :
1a. Wyciskanie sztangi na ławce poziomej : 45x12 , 47,5x12 , 50x8 + 4pomagane
1b. Przenoszenie sztangielki : 13,5x12 , 16,5x12 , 16,5x12
2. Podciąganie nachwytem : CCx2 , CCx2
3a. Arnoldki : 10,5x8 , 10,5x8 , 13,5x8
3b. Unoszenie w bok w opadzie : 7x8 , 7x8 , 7x8
3c. Unoszenie sztangielek do przodu na przemian : 7x8 , 7x8 , 7x8
4a. Ściąganie drążka wyciągu górnego podchwytem : 50x12 , 50x12 , 50x12
4b. Młotki sztangielkami na przemian : 13,5x12 , 13,5x12 , 13,5x12
+ 20min afterburning (rowerek) : [ dystans: ?? ]

Komentarze :
1a. Opuściły mnie siły, szło ładnie i nagle dyntka Eh ja to mam przejścia z tymi wyciskaniami
1b. Git, chociaż łatwo nie było.
2. Słabo...
3a. Nie było aż tak ciężko, lepiej niż 2tyg temu.
3b. Tu też lepiej niż się spodziewałem.
3c. A tu dość ciężko.
4a. Tu także ostatnai seria szczególnie mocno dała się we znaki.
4b. Pierwsza seria pięknie, druga już ciężko, a trzecia to jakaś masakra. Pompa wielka - być moze to zasługa tego że robiłem dzisiaj długie fazy negatywne - chcoć w ostatniej serii pod koniec nie były już takie długie z racji braku sił.
Afterburning - Znowu nie spojrzałem na dystans.., standardowo pewnie z 9-10km.

---






Aeroby były super, po 50minutach miałem ochotę pobiegać jeszcze z 10-20, ale spieszyłem się zrobić jedzenie i musiałem wyjśc na chwilę.
Dieta jak zwykle 100%, ale dzień jakiś taki senny - pogoda do dvpy.
A tak w ogóle to sobie po siłowni przypomniałem że dziś miał być sam afterburning - ewentualnie aero na osobnej sesji i wtedy bez aftera... A ja zrobiłem i jedno i drugie
Poczatkowe dni Thermo Stima - co mogę powiedzieć? Szału nie ma, może się jeszcze nieco rozkręci.

--


"Pih - Zasznurowane Usta, Zaciśnięta Pięść"



--

demolub - hehe dzięki No ale ja gotuje nieco zdrowiej niż Makłowicz

Oveja - w sumie to popróbuje jeszcze nie raz coś takiego, dobra rzecz

Dresso -


-----


Zmieniony przez - carbon91 w dniu 2010-09-10 00:19:23

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
dobre ciacha,zrobie na dniach

p.s czym kreciles?jakim programem otwierales filmik na kompie?

pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
prosze o niespamowanie w dziennikach konkursowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955




Dzień 173 - 10.09.2010 - PIĄTEK
DZIEŃ KONKURSOWY NR 4







1. (08:00) (SZEJK: 2 jajka + 10g WPC) + 40g oliwy + 2 marchewki
2. (11:00) 4 jajka + 25g oliwy + [pomidor, cebula] + marchewka
3. (13:40) (SZEJK: 3 jajka + 15g WPC) + 25g oliwy + marchewka + 2 ogórki
4. (16:30) 60g ryżu brązowego + pucha tuńczyka
5. (19:10) jabłko + 200g kuraka
6. (22:50) 150g twarogu + 15g oliwy + pomidor
---






przed treningiem nr1 : 1x Thermo Stim
po treningu nr1 : 8g BCAA
przed treningiem nr2 : 1x Thermo Stim
po treningu nr2 : 10g BCAA
przed snem : 3x Magne B6
---






1. (15:15)
AEROBY
Czas: 45min.

-

2. (17:30)
SIŁOWNIA

Typ treningu : DÓŁ B
Ostatni taki trening : https://www.sfd.pl/_carbon91_/_Per_Aspera_Ad_Astra_/FOTY_str.67-t581441-s87.html#post4

* Literki "a, b, c" przy numerach oznaczają, że są to 2 lub 3 serie łączone.
* W ćwiczeniach ze sztangielkami podawana jest waga 1szt.
* CC - ciężar ciała.


Ćwiczenia :
1. Martwy ciąg klasyczny : 72,5x10 / 77,5x10 / 82,5x10
2a. Wypychanie na suwnicy : 190x12 / 200x12 / 200x8
2b. Wypychanie palcami na suwnicy : 150x15 / 150x15 / 150x15
3. Uginanie nóg leżąc (na maszynie) : 15x15 / 15x15 / 15x15
4. Unoszenie prostych nóg w podporze : CCx15 / 3kgx15 / 5kgx15

Komentarze :
1. Nie było źle, oczywiście problemy z chwytem ale to standard, więc robiłem od 2 serii praktycznie przechwytem ciągle.
2a. Tu coś słabo, miałem ochotę próbować 205-210 w ostatniej, ale jak widać ciężko było nawet z 200. Hm w sumie jakbym krótką przere zrobił to może i by te 12 jakoś poszło, ale nieważne. Być może to dlatego że robiłem z typkiem na zmianę i trochę niżej pl.atforma była niż zwykle ustawiałem, ale to dobrze - w końcu większy zakres ruchu powinien więcej dawać
2b. Dobrze, ale na 20powt nie było by sił, może następnym razem popróbuję 140 x 20.
3. Hm, jakoś tak jakby lepiej niż zwykle
4. Super, idzie progres tu ciężar czywiście to hantelek między stopami.

---






Posiłek przedtreningowy (nr4):



---






Dzisiaj oprócz 2 treningów spaliłem trochę kalorii ze stresu u dentysty
Żyję, czyli jest dobrze
Aeroby dość przyjemnie, a trening zayebisty Naprawdę super się dziś ćwiczyło, nie musiałem się aż tak strasznie spieszyć, ale tempo było dobre i kolejny raz musiałem szukać suchych plam na koszulce - znalazłem - na rękawach
Po wczorajszym treningu bicepsy i klatę najbardziej czuję, a jutro pewnie dwugłowe ud będą najbardziej "dokuczały"
W dzisiejszej diecie nie było nic szczególnego, jutro może będe miał czas to coś popichcę, w niedzielę się szykuje wyjazd przynajmniej na 5-6 godzin (tak myślę), moze nawet dłużej, więc pewnie w niedzielę 2 pierwsze posiłki zjem u siebie, może nawet 3 a potem to tylko ostatni raczej, tam będę się częstował tym co będzie (bez przesady oczywiście) Po cichu licze na jakiegoś grilla
No i teraz ważna część. Prosiłbym o komentarz kogoś doświadczonego
Dziś robiłem MC na zmianę z takim gościem kilka lat starszym, który swoje już wie i zayebiście wygląda. W ostatniej serii pochwalił technikę ale zwrócił mi uwagę że lekko podginam plecy przy końcowych powtórzeniach i zalecił przy większych ciężarach używać pasa, bo jak to uzasadnił - kręgosłup się wygina i kręgi nieco odkształcają, przez co przy takich podgięciach w większych cięzarach moze dosjc do wyskoczenai dysku, no a wtedy to juz po ptokach z ciągami. Mówił że przy ciężarach które sprawiają problemy na niższej ilości powtórzeń moze wlasnie mimowolnie dojśc do takiej sytuacji i pas zabezpiecza przed takim "wypadkiem". Z drugiej jednak strony tu na foruym naczytałem się że pas to tylko na jakieś maxy itp. No i nie wiem jak się w końcu do tego odnieść. Do tej pory NIGDY nie używałem pasa, nawet na FBW przy 5tkach, no ale to nie znaczy że robiłem mądrze. Więc może ktoś się wypowie?


--


"Paktofonika - Ja to ja"

"Robię tu to co kocham, to nikomu nie szkodzi
Robię to no bo to lubię i wiem że wiesz o co mi chodzi
Robię to no bo chcę to robić a wiem że to mi wychodzi
Chcę i robię, cała reszta mnie nie obchodzi"




--

koles - no ba, ciacha super, ale już wiem że trzeba je trochę krócej smazyć, bo to nie miało do końca tak wyglądać, wyszly mi takie ciacha-pierogi Ale w smaku w sumie były i tak super
Kręciłem aparatem cyfrowym w jakimś lipnym formacie (MPEG albo MP4, nie wiem nawet), zgrałem na kompa, przekonwertowałem programem "MPEG Streamclip 1.2" na plik AVI i ten plik zgrałem do "Windows Movie Maker" - tam obrobiłem filmik (napisy itp), zapisałem i już tylko wrzuciłem na youtube Konwertowałem do AVI bo Movie Maker nie obsługuje niektórych formatów niestety.


obliques - rozumiem że chodzi o ułatwienie oceny, w takim razie w porzadku


-----


Zmieniony przez - carbon91 w dniu 2010-09-10 20:30:15

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
Witaj,
przy 2-3powt zakładaj pas, takie jest moje zdanie. Przy +5powt nie ma sensu. Ewentualnie zrób cofkę i szlifuj technikę, trudno tak oceniać bez filmu, musiałbyś coś nagrać :)

TS rozkręci się pewnie. Pamiętaj też, że długo redukujesz, a suple są tylko jednym ze środków do osiągnięcia celu ostecznego. Trzeba zoptymalizować treningi, dietę i suplementację żeby razem tworzyły kolektyw. Ale trening jak widzę spełnia swoje zadanie, czy nie?

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955
ok, w takim razie najwyżej zmniejsze ciężary lekko i będę się przykładał bardziej, filmy może nagram kiedyś ale tak średnio z tym jest możliwośc, bo ostatnio chodzi na siłke tyle osób że i tak jest zamieszanie, praktycznie większość ćwiczeń się robi z kimś na zmianę jak były wakacje to się i pusta siłownai zdarzała a teraz to nie ma szans

licze w sumie na to że na nowej siłowni będzie wi,ęcej miejsca i lepsze możliwości, ale to się przekonam w październiku, albo listopadzie

a trening jest na prawdę trafiony
nie tylko wpływa korzystnie na redukcję fatu, ale też widzę nieznaczną poprawę w kształcie sylwetki, szczególnie rąk, w sumie w niedzielę okaże się jak na mnie zadziałało zwiększenie aerobów, podbicie kcal, dołączenie thermo stima i podwojenie dawki BCAA sam jestem ciekaw bo nie sprawdzałem jak do tej pory nawet wagi ani nic

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7179 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28139
o widzę ze jednak się zdecydowałeś wziąć udział, no to powodzenia, ciekaw jestem tej masy u Ciebie

Mój dziennik:
http://www.sfd.pl/Herek._Ćwicz_to_co_chcesz,_nawet_gdy_kumple_nie_ćwiczą..._-t591450-s29.html
Kiedy chwytam za sztangę czuję chorą podnietę, niczym p******ony masochista w fabryce żyletek!!!
--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37378
Do tej pory NIGDY nie używałem pasa, nawet na FBW przy 5tkach, no ale to nie znaczy że robiłem mądrze

Czyli na 5-kach nie używałeś więc mądrze , zresztą każdy przypadek powinno się rozpatrywać oddzielnie .
Kiedy jednak ciężar ogranicza zakres powtórzeń do liczby mniejszej niż 5 radzę podobnie jak Dawid prewencyjnie korzystać z pasa

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powodzenia w konkursie

Będę Cię obserwować
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z plecami!...

Następny temat

Silownia + bieganie + basen

WHEY premium