SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

budowanie masy zachowujac niski bf

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2725

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 114 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6224
Witam
Jak w temacie..
chcialem sie dowiedziec czy cos takiego istnieje..
wiadomo, najpierw masa, pozniej rzezba.. tak sie utarlo..
jest jeszcze ckd.. czyli ladowanie weglami..
czy istnieje jeszcze inna opcja, by nabierac masy, najlepiej czytego miesa zachowujac swoj aktualny bf?

Zalozmy, ze robimy mase, automatycznie chcac niechcac sie zalewamy.. mniej lub wiecej ale jednak.. bf leci w gore.. cialo odklada tluszcz oprocz w brzuchu w innyj mmiejscach naszego ciala.. wyostrzenie miesni zanika.. np. Wazac 70 kg dobijamy do 80, ile samego miesnia to juz lezy w diecie.. po tym okresie zaczynamy rzezbic.. ile procent z tych 10 kg nam zostanie? Schodzac powoli z kaloriami, scinajac je co tydzien, ile nam z tych 10 kg zostanie?

Aktualnie jestem ponad moje zapotrzebowanie kaloryczne (jakies 300-400 kcal na plus), waga idzie do gory.. tluszczu jakos duzo nie widze.. tylko na brzuchu troche.. Uzywam spalacza black burn I zyly z przedramion nie znikaja choc tyje.. czy jest wiec opcja przybierac na masie bedac lekko na plusie kalorycznym bez zalewania sie? Cwicze 3 x tyg. Typowy fbw, po tren biezna 5 min. Nic pozatym..

Zmieniony przez - fOx071 w dniu 8-5-2015 11:10:34

będę wielki...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 583 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6088
Jak wiesz przybieranie na masie zależy od nadwyżki kalorycznej. Jeżeli chcesz przybrać na masie i utrzymać przybliżony % bf do tego po redukcji to polecam zrobić tak, że Do zapotrzebowania wyliczonego dodać 100 kcal zobaczyć jak będzie zachowywać się waga przez tydzień/dwa. Jeżeli będzie rosnąć chociaż minimalnie to jest ok. Jeżeli nie drgnie to dokładasz kolejne 100 kcal i patrzysz co będzie. W takim wypadku unikniesz nadmiernego zalania. Tylko musisz liczyć się z tym, że będzie to taka masówka rozłożona w czasie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
jak się zalewasz to próbuj rotacji węglami/kaloriami, jak nie jest to wielkie zalewanie , to zapewne wystarczy odjąć trochę kcal w dzień wolny. Osobiście swoim podopiecznym na masie często wprowadzam jeden dzień w tygodniu/raz na 10 dni gdzie mają praktycznie 0 węgli lub też znacznie obniżoną podaż kcal, układ pokarmowy też przy okazji odpocznie od ciągłego przerabiania masy jedzenia.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 114 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6224
Wlasnie tak zrobilem.. jestem lekko ponad swoje zapotrzebowanie.. I masa idzie wlasnie powoli. moze zrobie tak, ze 1 dzien w tyg np. w weekend ogranicze wegle I zobacze jak bedzie szlo.. wiadomi w weekend sie mniej uwaza, zmienia sie przeciez caly rytm dnia..

chyba, ze na rzecz wegli wrzuce posilek bialkowy I tez bede obserwowal.. w weekend pozwalam sobie na wiecej swobody a w tyg trzymam staly rytm czasowy I ilosciowy.. co z tego, ze mialem 6pack przy 60 kg a wygladalem za chudo.. przy wzroscie 170 to jest 10 kg niedowagi.. akurat jestem raczej mezo wiec moge to sprawnie regulowac.. coraz lepiej tez znam juz swoje cialo..
chce dobic do 75 kg conajmniej.. teraZ waze 68.
ale nasuwa mi sie kolejne pytanie..
zaluzmy dodotre do tych 72 kg. Waga stanie.. przy pracy fizycznej + silownia spalam dana ilosc kalorii.. w pewnym momencie zacznie sie wiec poprawiac definicja miesni rozumiem? Gdy bede palic dana ilosci kcal systematycznie tak jak dotychczas.. zadko kiedy jestem chory, a jak juz jestem to i tak ide cwiczyc. nie bede dodawal kcal , wiec w pewnym momencie waga stanie.. I co wtedy? Cialo zacznie brac z tluszczu zapasowego rozumie..
dobrze to kminie?

Prosze jeszcze o odpowiedz o tym procecie kg ile zostaje przy wycince.. bo troche tego nie czaje do konca.. budujesz mase, zalewaz sie (przy zwyklej diecie z nadwyzka) a pozniej tniesz, ale ile z tego zostanie gwarantowane??

będę wielki...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2410
nasze ciałko ma tak zaplanowane ze bedzie brac tłuszcz gdy:
a)bedzie deficyt kaloryczny
b) lubi wysiłek aerobowy
Moim zdaniem da sie budowac mase nie zalewając sie ale trzeba naprawde wstrzelić sie idealnie w kalorie a to jednak jest ciezkie.

Nie da sie palic tłuszczu i z niego budowac miesni. Chyba ze jestes na bombie to wiadomo
nie ma czegoś takiego jak gwarantowana masa po redukcji. To ile zostanie zalezy od długosci redukcji, jakosci redukcji czyli tego co jemy no i podobno od antykatabolików - ale to juz jak kto woli. Generalnie widzialem gdzies ze na kazdy 1kg fatu spalone, tracimy o,2-3 kg miesnia. Prawda to czy nie? Nie wiem
Zmieniony przez - redbox w dniu 2015-05-08 13:55:34

Zmieniony przez - redbox w dniu 2015-05-08 13:59:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 114 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6224
Mysle, ze jestem bliski tej swojej nadwyzkI ,wiec poki co idzie nie bede nic zmienial az definitywnie stanie..

Tylko ciekawi mnie jedna rzecz..
gdy dojde do tych np. 72 kg czyli te 2 kg ponad moja norme do mojego wzrostu co bedzie pozniej?
Przy tym trybie zycia, spalajac tydzien w tydzie ta sama ilosc kalkalorii.
Czy w pewnym momencie nie powinna mi sie poprawiac definicja miesni? Waskulizacja miesni ?
Jedzac lekko ponad zapotrzebowanie na plus I zyjac rowniez na plus pod kontem ruchliwosci (praca fiz. + gym) czyli aktywniej niz zwzwykly kanapowy zjadacz chleba nie powinno mi sie to wszystko mocniej zarysowywac? Naturalna wycinka?

Z tluszczu miesnie nie zrobisz, tak jak g.. z bata nie ukrecisz.. to wiem..

Wlasnie mi o cos takiego chodzi.. mozesz mi poszukac dokladnie? Jakies badania?
doping czytam ale nie wchodze sam w niego bo szkoda I zdrowia,I kasy bedac amatorem..
jak juz sie kluc to tylko pod zawody, bo tam malo kto sie przebija bez soku.. a i bez soku nie ma co marzyc o debiutach itd.. ;)



Zmieniony przez - fOx071 w dniu 2015-05-08 22:57:35

będę wielki...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja - niedoczynność tarczycy

Następny temat

Redukcja - zdjęcia, oczekiwania co di brzucha, bf

WHEY premium