SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bilans 6cio letniej walki z tradzikiem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10035

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 260 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3672
witam. od 6 lat staram sie wyeliminowac syfy z mojej pieknej buzi noi tak mnie naszlo zeby napisac takie podsumowanie jako ciekawostke. tak to sie jakos zaczelo w 6stej klasie podstawowki w wieku 12 lat. wtedy wyskakiwaly mi pojedyncze syfki, twarz przemywalem woda po goleniu i sie zbytnio tym nie przejmowalem jak to gowniarz. problemem to zaczelo byc w gimnazjum czyli od 13roku zycia. ale wtedy chyba jakos wygladalem o ile pamietam. wyskakiwaly mi pojedyncze syfy na calej twarzy. niestety z wiekiem robilo sie coraz gorzej, chociaz pod koniec gimnazjum mialem nadzieje na calkowite wyleczenie (bralem pierwszy raz antybiotyk - tetralysal - efekty super ale sie dlugo nie utrzymalo). po wakacjach w liceum juz znowu mi wyskoczyly ze zdwojona sila. tym razem wyskakuja nie pojedynczo ale w grupie, duzo na brodzie i polikach, nos i czolo mam czyste. oczywiscie pojawiaja sie tez na szyi, klacie i plecach. noi ten stan trwa do teraz.
leczylem sie u 3 dermatologow - 2 z przychodni, a teraz chode do prywatnego. pierwszy dermatolog przepisywal mi jakies plyny do twarzy, kremy itd. ale moja mama zaprowadzila mnie do drugiego, do przychodni ktora sie specjalizowala w tego typu sprawach. tenwlasnie dermatolog zaczal przepisywac mi antybiotyki. bralem przez 3 miesiace tetralysal za darmo poniewaz nie bylo go wtedy na rynku, mieli go dopiero wprowadzic i badali jakie efekty. efekty byly super, ale jakos tak przez miesiac nie chodzilem do tego dermatologa i niestety juz nie mialem tetralysalu za darmo. jako ze bylo juz lato to przestalem chodzic do dermatologa bo na sloncu pieknie mi wszystko zeszlo. znowu zaczalem chodzic dopiero po wakacjach. przepisywal mi jakies masci kremy plyny, unidox raz. na wiosne znowu wszystko wylazlo no ale przezylem to jakos. nadeszlo lato znowu przestalem tam chodzic, we wrzesniu wrocilem ale zwatpilem poniewaz doszlo do sytuacji ze sam dermatolog mnie pytal co mi ma przepisac, co na mnie najlepiej dziala?? zmienilem dermatologa na prywatnego. przepisal mi z poczatku masci plyny - pomoglo. po sylwestrze prepisal tetralysal i unidox, ale efekty nie byly juz takie spektakularne. a pozniej znowu masci, kremy i kolejny antybiotyk - keflex. noi dochodzimy do dzis, bo ten antybiotyk biore caly czas.
bilans tej walki jest taki ze nadal mam sajgon na twarzy do tego jeszcze blizny. pieniadze wydane na leczenie mozna by liczyc w tys zlotych (2,3-miesieczna kuracja u prywatnego kosztuje ok100zl + jedna wizyta 50 albo 100zl). przeszedlem 4 kuracje antybiotykami (2x tetralysal, 2xunidox, do tego dochodzi jeszcze 2x antybiotyk na zatoki noi ten keflex aktualnie), co na pewno odbilo sie na mojej watrobie. co o tym sadzicie? pozdrawiam.

EDIT: chyba znalazlem wyjscie z sytuacji. pare miesiecy przestane chodzic do dermatologa, zaoszczedze, kupie pistolet i strzele sobie w leb. wtedy zakoncze leczenie.




























Zmieniony przez - killer87 w dniu 2005-04-07 19:32:08
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 49
Ja słyszałam, że z trądzikiem najlepiej zgłosić się do endokrynologa. Podobno zmiany skórne, jeśli nie są spowodowane alergią, to najpewniej są efektem zaburzeń hormonalnych. W okresie dojrzewania to normalne, że często "coś" się pojawia na twarzy - hormony szaleją, organizm się przestawia. Pani endokrynolog mówiła, że po tym okresie powinno wszystko powrócić do normy, jeżeli tak się nie dzieje - trądzik może być skutkiem nieprawidłowości w produkcji hormonów.
Osobiście nigdy nie miałam poważnych problemów ze skórą, ale ta informacja może się komuś przydać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1932 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 34966

....:::KOЯN:::....
....:::SliPKnoT:::...
βЦςЂέЯЈЄ
[baby to chóje] SZEF !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 160 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 530
hmmm... moze samo kiedys przejdzie? nie wiem ... sama ma problem z tradzikiem,ale na szczescie nie mam ostrego tylko taki jako taki i naszczescie nie mam na policzkach.
Ja se robie taka maseczke na twarz z drozdzy(odrobine cieplego mleka wymieszac z drozdzami) i mi ona bardzo pomaga :D
3maj sie !Bedzie dobrze!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 31 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 191
Hmm moze warto zwrocic sie do doswiadczonej kosmetyczki na czyszczenie twarzy a nie tylko zaleczanie kremami, tabletkami itd? Pozdrawiam

Bo z dziewczynami nigdy nie wie ,oj nie wie sie:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 136 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3712
Stary, naprawde ci wspolczuje, sam mam ten problem ale w mniejszym stopniu. Ale patrz na to troche z innej strony, jestes mlody i to taki wiek jeden ma lepiej drugi ma gorzej. Mnie jedno denerwuje,ze jak sie ma jush syfy to sie czlowiek do tego przyzwyczaja, ale jak masz ladna cere i ran owstajesz i patrzysz w lustro a tam cale poletko czerwonych to to dopiero dobija, niemniej jednak lepiej miec co jakis czas nic caly czas. Kiedys to minie. Ja na przyklad mialem tak ze jak zaczynalem chodzic do liceum to moi kumple mieli problemy a pod koniec ja mialem problemy takze i tka na jedno wychodzi. Poprostu nei przejmuj ise tym, ja ostatnio jechalem metrem i wszedl koles( lat 28) z zona i coreczka. Mial na twarzy ze 100 ropnych syfow i jak on sie cuzje, przeciez jaki to stres w pracy !! To bylo tka na podbudowanei twojej psychy i zreszta mojej tez ( jak glupio napisalem to ne iczytaj - jestem troche zmeczony). Ja ostatnio kupilem sobie tran w tabletkach i chyba pomaga. Jedz duzo warzyw i owocow. Ja codziennie pije 1 yogurt i banana jem . Sledz watek ponizej bo kilka osob kupilo taka masc ktora podobno jest dobra zwlaszcza na pryszcze www.acne.pl Grunt to spokoj, nei denerwuj sie bo sobie tylk ozaszkodzisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4
Stary Mam podobny problem ! po 1 musisz żryć zdrowo żadnych sztuczydeł staraj się unikać słodyczy ... i niektórych kosmetyków ! dowiedz się troche o swoim trądziku postudioj leki może MINOCYKLINA Ci by pomogła albo MECLOCYKLINA bądz detroemycyna nie wiem
popytaj dermatologa też o działanie SULONAMIDÓW (biseptol Groseptol) smaruj skóre AKNEDERMEM na noc albo 2 razy dziennie hihi
ja narazie się lecze bez antybiotyków (miałem już UNIDOŹ i ERYTROMECYNE i g**** - ale to dlatego ze ***... bakterie się na nie uodparniają widocznie na twą TE coś tam też )
spytaj też lekarza o działanie SUMMAMED lek drogi ale ponoć bardzo skuteczny JA TAM NIE WIEM... wymieniłem pare rzeczy popytaj lekarza radz się go zrezygnuj z prywatnego chyba że ma z NFZ podpisaną umowe na darmowe ...
Życze powodzenia a jak nic nie pomoze to zostaje chyba ten pistolet - choć ja wole cos bardziej niezawodnego
88!

ojej

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1323
witam mam ten sam problem też syfy pojawiły mi się w 6 klasie a teraz kończę Gimnazjum i nadal mam pełno tego na twarzy a do tego blizny. Leczyłem się u 2 dermatologów ale dużo nie pomoglo jedyny lek który mi pomógł to Davercin-żel
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 267 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1544
killer87 jak bedziesz kupowal ten pistolet to poinformuj mnie ja tez jestem chetny to moze jakis rabat dostaniemy za 2 sztuki

ale nie przejmuj sie pryszczami jak to mowia kto sie p.izda urodzil-kanarkiem nie umrze Jak ci przejda pryszcze to dopadnie cie cos innego, i tak w kolko az do usranej smierci

ja mam 21 i od jakis 13 lat mowie sobie ze bedzie wkoncu lepiej ale*****a tam... jedno sie konczy drugie sie zaczyna, jak nie urok to sraczka i nie ma zmiluj

btw: jak mowisz ze w lato nie masz pryszczy to dlaczego nie chodzisz na solke caly rok ? Lepiej chyba wydac na solarke niz na jakies ***ane antybiotyki ktore i tak*****a pomagaja...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 260 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3672
heh no bez kitu moj kumpel np. ma za***ista cere 0 syfow ale tu se palec zlamal tu jakas grypa zoladkowa, tu mu bark wyskakuje, caly czas jakies kontuzje, a on czynnie uprawia sport (w klubie trenuje) noi mu to zycia nie ulatwia a ja choruje raz na ruski rok, kontuzji w zyciu nie mialem. heh no takie zycie po***ane jednym slowem. pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 260 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3672
siema postanowilem napisac w tym poscie jak wyglada teraz sytuacja, ale najpierw cofnijmy sie. od czasu kiedy pisalem ten post nic sie nie zmienilo, na szczescie przyszlo lato, opalilem sie i troche poprawilem wyglad cery. chyba jakos zaczalem chodzic do dermatologa (takiego dobrego, przyjmowal w przychodni czyli za darmo). kolo poczatku sierpnia mialem naprawde ostry wysyp nie wiem od czego. poszedlem do dermatologa i wiadomo - antybiotyki. bralem je chyba z 2 miechy (unidox, potem tetralysal) nawet dluzej. cera stopniowo, powoli sie poprawiala, ale potem mnie zaczal bolec brzuch i odstawilem antybiotyki, mimo to nie pogorszylo sie. mialem isc na peeling chemiczny na blizny, ale mialem duzo malych krost wiec przepisano mi davercin, glyco A, clindacne i jeszcze cos nie pamietam. teraz mija juz 3 tydzien jak sie tym smaruje, jest dobrze, mimo ze wpieprzam gainer i kreatyne. teraz naprawde niezle wygladam, mam sporo malutkich krostek, troche mnie wysyfia na klasie i plerach ale to pewnie przez odzywki wiec sie nie przejmuje. wydaje mi sie, ze leki nie za duzo tu zdzialaly, w koncu antybiotyki bralem juz kilka razy z miernym skutkiem. teraz mi sie poprawilo na dluzej, mimo ze odstawilem antybiotyk. jestem dobrej mysli ale nie chce sobie robic nadzei, bo to moze sie skonczyc takimi postami jak na gorze pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
nie pozostaje mi nic innego jak zycyc wyleczenia sie z tego paskudztwa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Solarka - pytanie

Następny temat

PRZESILENIE ,CZY PRZEZIEBIENIE!A CHCE TRENOWAC!

WHEY premium