SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bieżnia mechaniczna jak ćwiczyć?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29760

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 76


Mam pewien problem otoż niedawno mąż zakupił mi bieżnie mechaniczną.O bieganiu nie ma mowy strasznie cieżko ( moj rekord to 2 min. na najlżejszym poziomie)chodze po niej 25 min. (tj. mniej wiecej 1,500 km) po czym wysiadam!!!nie wspomne ze zaczynałam od 5 min. jak na niej ćwiczyć zeby były efekty??? dodam że chce schudnąć wszedzie.ćwicze 5x w tygodniu ale chciałabym zwiekszyć czas ale nie daje rady zatrzymałam sie na 25 min.dodam jeszcze ze chodze pod kątem bo łatwiej, jak dam na prosto to nie daje rady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie bardzo rozumiem - czy łatwiej Ci sie chodzi gdy powierzchnia bieżni jest podniesiona pod katem do góry ? Jeśli tak, oznacza to że bieznia jest albo źle złożona, albo zepsuta, bo powinno być wręcz odwrotnie. O tym że ze sprzętem jest coś nie tak świadczyć może też fakt że tak krótko możesz na niej biegać lub chodzić (chyba że takie same wyniki osiągasz np. na ulicy).

chodzenie i bieganie na bieżni nie różni się wiele od chodzenia i biegania gdzie indziej, jest nawet nieco łatwiejsze gdyz brak nierówności terenu i tempo jest idealnie stałe - jeśli więc np. na dworzu mozesz chodzić lub biegać zdecydowanie dłużej, oznacza to że bieżnia jest niesprawna.

bardzo proszę o niezaśmiecanie forum obrazkami niezwiązanymi z tematyka działu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 603 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9405
Jak znam życie to ten obrazek miał być nad nickiem, ale pewnie się nie udało...Mam rację?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 273 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3517
Hej. ja tez cwicze na biezni, tyle ze na silowni, nie dorobilam sie swojej ;) no wiec tak..3 razy w tygodniu (wt,pt,niedz) chodze sobie 60-70 minut w tempie 7 km/h i przy lekkim wzniosie (jak mam ochote;P), poza tym 2 razy/tydz aerobik ale to juz inna historia. mysle ze tempo 6.5 - 7.5 km jest optymalne, ale najlepiej zmierz sobie tetno, jesli bedziesz miala miedzy 120-130 to wszystko ok i mozesz tak cwiczyc ;) (o obliczaniu HR max jest duzo artykulow..) no i te 25 min..to troche za malo. fajnie by bylo gdybys cwiczyla rano na czczo, wtedy spalaja sie w duzej mierze te nieznosne tluszcze a nie glikogen ;) no i pamietaj o rozgrzewce i lagodnym zakonczeniu (ja zaczynam od 4km/h i co pol minuty zwiekszam o 0.5 aby dojsc do tych 7. i na koncu na odwrot). powodzenia ;D taka bieznia to fajna sprawa ;))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 76
sory za ten obrazek pomyliłam sie.co do bieżni to dla mnie łatwiej pod kątem bo lżej pchać nogami(bo z gorki!!!)mąż też próbował i jemu z gorki też lżej.Na bieżni elektrycznej tylko podnosisz nogi bo sama sie przesuwa a tu trzeba machać porządnie nogami żeby ją rozbujać, dlatego myślałam że to normalne że jest tak cieżko.Ale chyba sie myliłam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
miałem na myśli ustawienie biezni "pod górke" a nie "z górki"

po pierwszych kilkunastu krokach powinna chodzić lekko, jesli tak nie jest, coś z nią jest nie tak

Zmieniony przez - Tyka w dniu 2005-02-24 12:19:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 113
Sluchaj. Jesli chcesz schudnąć to nie patrz na to aby było lżej. Bez wysiłku nie ma efektów. Pozdrawiam .:)

dekospoko

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

brak konsekwencji

Następny temat

moje odzywianie

WHEY premium