SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bialy ryz

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8882

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 201 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13433
co siadzicie o bialym ryzu? warto jesc czy nie warto? z tego co widzialem w innych postach to to, ze lepszy brazowy, ale nie wiem dlaczego.
po treningu i w dni nietreingowe o podobnych porach jem 200g bialego ryzu, dobre to czy nie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 53 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Ja za brązowy dałem bodaj 2zł za 400g. Biały był po 1,70zł/1kg. Co do magnezu - owszem, masz rację. Z tym, że - jak już pisałem - jedzenie ryżu brązowego celem uzupełnienia magnezu niekoniecznie musi być zdrowe (kalorie!). Nie wiem też ileż tego magnezu wyjdzie w jonach i jak z przyswajalnością, gdyż na podstawie preparatów aptecznych różnie w tej materii bywa, zatem pewnie w pożywieniu też z przyswajalnością różnie może być. Natomiast owszem - jeśli kasa nie jest problemem, co ważniejsze dostęp do brązowego łatwy to jasne, że lepiej brązowy. Sam jem na zmianę, by urozmaicić dietę, ale smakowo preferuję brązowy, więcej jestem w stanie go zjeść (nie pęcznieje tak bardzo), nie zapominam o warzywach czy owocach (także suplementach). Niemniej zabrałem głos, bowiem odnosłem wrażenie, iż dyskusja zmierza w kierunku biały-syf, brązowy-cudo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
Ryz brazowy ma wiecej wartosci odzywczych niz bialy . Bialy ryz mozesz zastapic brazowym albo parabolicznym ( perboailed czy cos w tym stylu )
Ale brazowy bedzie najlepszy

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 204 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1804
ryż biały ma wyoki indeks glikemiczny, brązowy ma niski. głównie dlatego ;]

I can hear the people callin', I'm passin' by
Everybody knows I'm ballin', and to God
Gotta keep myself from fallin'..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 201 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13433
ok spoko. ale bialy tez swietnie nadaje sie do uzupelniania diety? rozumiesz, zeby nie bylo ze wpier***am to na darmo ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
Nie no na darmo to nie jesz ale lepiej zastąp !

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 204 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1804
no nie na darmo, w końcu to węgle złożone
ja bym ew. biały ryż jadł tylko w posiłku potreningowym, kiedy powinno się spożyć włąsnie węglowodany o wysokim IG

I can hear the people callin', I'm passin' by
Everybody knows I'm ballin', and to God
Gotta keep myself from fallin'..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
conajwyżej po treningu na masie
poza tym odpuść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 201 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13433
no wlasnie jem TYLKO odrazu po treningu 200g :) ok dzieki chlopaki zaj**iscie, po sogu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21015
200g to za duzo W posiłku potreningowym powinien byc głównie białkowy

sra ta ta ta ta...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
Zeby bylo jasne co bylo badz nie bylo powiedziane:

Ryz bialy lepiej zastapic brazowym badz pparabolicznym dlatego ze oba maja nizszy IG sa mniej przetworzone oraz zawieraja weksze wartosci odzywcze.Dodatkowo ryz brazowy zawiera spora ilosc blonnika.Dlatgeo ryz bialy oc jedynie nadaje sie do posilku potreningowego ze wzgledu na swoje IG ale i tak najlepszym rozwiazaniem bedzie ryz brazowy czy paraboliczny..!

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Wartość odżywcza jest zasadniczo różna, na IG w tym porównaniu nie zwracałbym uwagi.

Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-11-27 23:06:00
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta do oceny i poprawy

Następny temat

kawa rozpuszcz.

WHEY premium