logo
zamknij zamknij

białko z kurzych jajek ;)

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3995

0 5 0
napisał(a)
jazoo
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 289
gotowane jajka mają takie same właściwości jak surowe z tym, że białko zawarte w gotowanym jajku jest szybciej przyswajalne gdyż rozbiciu ulegają wiązania polipeptydowe (albo jakoś tak),znaczy się łańcuchy białkowe ulegają skróceniu (lekcja chemii z 3 klasy gim także mogę nie pamiętać dokładnie).

Lepiej grzeszyć a potem żąłować niż żałować, że sę ne grzeszyło

napisał(a)
Anonim
Ekspert
Szacuny 10601 Napisanych postów 42811 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57734
Białko jaja wystarczy zemulgować (tzn. ubić), żeby straciło swoje ujemne właściwości (poza sanmonelką oczywiście ). Jeśli się tak zrobi, to jest tak samo przyswajalne jak gotowane albo inaczej podgrzane.
napisał(a)
Anonim
Ekspert
Szacuny 10601 Napisanych postów 42811 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57734
Przetwarzanie jajek ( gotowanie, smażenie itp..) na ogół zwiększa ich wartość biologiczną. Nie powinno się zjadać jajek na surowo bo surowe białka z tzw. białka jajka wiążą się w trwałe kompleksy z niektórymi witaminami których organizm nie może wówczas przyswoić

Co wy z tą salmonellą?
napisał(a)
jazoo
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 289
Z tą salmonellą to już chyba takie zboczenie zawodowe

Lepiej grzeszyć a potem żąłować niż żałować, że sę ne grzeszyło

napisał(a)
Paweł1975
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 108 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 862
Surowe białka...gratuluje pomysłowości.
Jak ktos słusznie zauważył, ugotowane białka nie tracą na wartości.
Wręcz zyskują gdyż są łatwiej przyswajalne.
a co do salmonelli to nie znajduje sie ona w bialku tylko gromadzi sie na skorupce i dlatego nalezy jaja gotowac!!! pałeczki salmonelli giną w temp 70 stopni! Jest to raczej rzadko spotykane zjawisko ale nikomu nie życzę. Widziałem kogoś kto się tym zatruł, lekarz powiedzial ze gdyby przybyl pol godziny pozniej to kolega juz by wąchał kwiatuszki:)pozdrawiam

Pablo

napisał(a)
Mustang121
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 362 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1647
wole jajecznice albo jajko na twardo

cwicz cwicz a bedziesz wielki :)

moja silownia
http://www.sfd.pl/temat167019/ 

napisał(a)
leszek00
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 319
Ja mialem salmonelle. Tak samo robilem mixowalem surowe jajka. Nie polecam nikomu. Dwa tygodnie przelezalem w szpitalu. Wziolem ze 20 kropluwek i nic przez ten czas nie jadlem. Schudlem 8 kilo.
napisał(a)
Camo
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 344 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7060
jeśli chodzi o łykanie surobych jajek - odruch żygania jest jak najbardziej na miejscu wg mnie z jajek najlepiej zrobic jajoche , bez zadnych dodatkow - doprawic tylko sola i pieprzem i mniam, chyba ze uwazasz na tluszcz..

skupuje motywację, tylko ilości hurtowe :>>

napisał(a)
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 197 Napisanych postów 31897 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 94056
ja tam jajecznice robie na oiwie z oliwek - super
napisał(a)
pio091
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 286
a jajka w proszku??
stosowane przez piekarzy lub cukierników
mają właściwosci jak zwykłe jaja??
i wie ktoś gdzie je mozna dostać??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Coto jest ?

Następny temat

Łydki...

Przysiad jednonóż na suwnicy Smith z kierowaniem nogi do środka - sposób na szybką kontuzję

Leksykon suplementacji: witamina C

Ostateczna decyzja Akopa!

Czy słodziki są bezpieczne dla dzieci?

16.09.2017 „KAMIENNA RZEŹBA 2017” W STRZEGOMIU - WYNIKI

Marihuana: testosteron, zdrowie – a mięśnie

Co z tymi jajami?

Dlaczego nie należy myć mięsa przed gotowaniem?