SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

białko a wątroba?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 25767

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1168 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9046
Witam, zrobiłem sobie badanie krwi i wyszło mi, że mam podwyższone jakieś rzeczy i to ma związek z wątrobą. Lekarz od razu zapytał się o koksy itp. Nigdy takich środków nie stosowałem, ostatnio jedynie białko z Ostrowi. Czy takie białko może mieć jakiś wpływ na wątrobę?

Drugie, pytanie z innej beczki Czy biorąc glukozamine(stawy) można pić? Czy to się nie będzie 'gryzło'?
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Wątroba jest wielofunkcyjnym gruczołem obecnym u wszystkich kręgowców. Stanowi ona część układu pokarmowego położoną wewnątrzotrzewnowo. U ludzi jej masa wynosi 1500-1700 g dla mężczyzn i 1300-1500 g dla kobiet. Według budowy anatomicznej wątroba dzieli się na:

- przeponową (przednią, prawą, górną, tylną),
- trzewną

Aby stwierdzić, w jakim stanie jest nasza wątroba, wykonać należy odpowiednie badania:

- ALAT (aminotransferaza alaninowa),
- AspAT (aminotransferaza asparaginianowa),
- Bilirubina całkowita,
- fosfataza alkaliczna,
- GGT (Gamma-glutamylotransferaza),
- GGTP (Gammaglutamylotranspeptydaza),
- LDH (dehydrogenaza mleczanowa),
- ChE (cholinesteraza),
- HBs antygen,
- HCV przeciwciała.

Po wykonaniu badań warto skonsultować je z lekarzem. Jeżeli już to zrobiłeś i wyniki nie są korzystne, to trzeba przeanalizować, co może być tego powodem. Może np. alkohol, o którym sam wspominasz. Warto skonsultować swoją dietę: https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html oraz dodać ewentualną suplementację: https://sklep.sfd.pl/Ostrovit_NAC-opis36912.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 46 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3041
Zrób sobie próbę wątrobową.

Na swoim przykładzie wiem, że po cyklu (kreatyna, białko, carbo, hmb) potrzebuję około 3-4 miesięcy aby wszystko wróciło do normy.

Sugeruję Ci również obserwować Twoje parametry co jakiś czas i poznawać swój organizm coraz lepiej. W ten sposób kontrolujesz zdrowie i planujesz swój cykl roczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1168 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9046
Na czym polega próba wątrobowa?

Czyli to jest normalne, że podczas brania białka (ponad miesiąc temu kreatyny) są jakieś zmiany na wątrobie? A to jest coś niebezpiecznego? Ostatnio zauważyłem, że często jestem przeziębiony itp.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 46 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3041
Wątroba jeśli jej nie przeciążyłeś się regeneruje...jeśli jednak dałeś jej w kość to zachodzą zmiany nieodwracalne, ot choćby marskość wątroby.

Co do próby wątrobowej to idziesz do przychodni tam pobierają krew i masz wynik. Szybko i przyjemnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1168 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9046
To ja mam takie badanie zrobione, mogę nawet podać wyniki jeżeli umiałbyś mi coś więcej na ten temat powiedzieć. Babka mi jedynie powiedziała, że coś tam mam z wątrobą i od razu zapytała o koksy Później poszukam te wyniki i jak coś to mogę podać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 46 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3041
Jeśli coś mogę doradzić to powtóre badania za 1-2 mieś.
W przypadku uzyskania takich samych wyników (złych) zostaniesz skierowany na szczegółowe badania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Bialko, jesli nie trzaskasz go w nadmiarze - nie powinno miec wyplywu na parametry watrobowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 57 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4941
Odświerzam, robił ktoś może alat i aspat po dłuższym stosowaniu bialka? Stosuje odzywki białkowe bez przerwy od roku w ilościach około 90-120g ed (Syntrax, Optimum, Olimp, Bx) ostatnio zauważyłem pogorszenie cery, rano czasem nieświerzy oddech, mogą to być objawy przeciążenia wątroby. Nie wiem czy dodać coś na regeneracje wątroby, ewentualnie co ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1445 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14530
Też mi właśnie ostatnio przez ok. 4 waliło tak z ryja, że sam mało nie je**em. Ale ja nie stosowałem żadnych odżwyke, tylko wpierdzielałem co się da. Może to być coś z wątrobą? Nic innego nie zauważyłem.

PS. Zęby myłem.

Codzienny trening w drodze do chwały bo świat jest za duży żeby być małym.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2081 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21606
bobson czasami dobrze zrobic sobie przerwe od tej calej chemi :) ja juz 3 miesiac nic nie pykam i czuje sie jak nowka :) zrob sobie dadania watroby nastepnie odloz odzywki suple znowu powtorz badania i bedziesz wiedzial juz od czego to ;)

Bez Farmaceutyki Nie Ma Co Liczyć Na Wyniki .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
a takie badanie w szpitalu jest bezpłatne ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tabletki

Następny temat

carbo+wpc

WHEY premium