SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

barki?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2257

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1176 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14842
Siema.mam pytanie bo mam 15 lat i chcialbym sie spytac czy moge cwiczyc barki(jak narazie je cwiczcze) czy nie jestem na to jeszcze za mlody czy po jakims czasie moga nastapic problemy z kregoslupem czy bede mial jakies problemy jaeli bede cwiczyl dobra technika?????????? chcialbym cwiczyc barki ale nie wiem czy moge .Prosze podjcie mi jakies 2 najbezpieczniejsze cwiczenia na barki ktore moge wykonywac na wolnych ciezarach.Z gory dzieki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 310 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9481
Jak sie tak boisz rob sobie wyciskanie sztangielki jednoracz stojac najpierw prawa potem lewa i odpoczynek. Nie potrzeba asysty, mozna troche pooszukiwac i plecy nie bola tak jak przy sztandze.

Zmieniony przez - mucia w dniu 2006-05-31 18:35:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3189
wykonuj też unoszenie ramion w bok ze sztangielkami, ale wszelkie odstępstwa od prawidłowego wykonywania ćwiczeń ograniczaj do minimum.

Barracuda BJJ Team - Poznań

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
jednorącz akurat bym nie polecał. Niby sumaryczne obciążenie kręgosłupa jest większe przy ćwiczeniach wykonywanych oburącz - ale za to rozłożone jest symetrycznie.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 310 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9481
A ja polecam jak najbardziej,a jeszcze lepiej jakbys mial odwazniki zamiast sztangielek.

Zmieniony przez - mucia w dniu 2006-05-31 19:19:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1203 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6269
Zrezygnuj z wyciskania sztangi.Rób cwiczenia hantelkami, np. uszoszenie na boki do przodu i w opadzie. Wyciskanie obciąża bardzo kręgosłup i to jest niebezpieczne w młodym wieku, nawet jeśli chodzi o późniejsze problemy z zatrzymywanie wzrostu, z tego zrezygnuj.
POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1176 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14842
i jezeli bede robil unoszenie hantli przodem i bokiem dobra technika to nie bede mial w przyszlosci problemow z kregoslupem????????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1203 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6269
Te ćwiczenia nie obciążąją kręgosłupa, jeśli tylko bedzie je poprawnie wykonywał. TZN z niedużymi obciążeniami powoli, bez zamachów. Nie rób też matwego ciągu na plcey.
POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1169 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6480
Krzych - jesli chodzi o stawianie na symetrie, a o sprawy kregoslup postawil bym raczej na to drugie, jednak to nie do konca jest przeciez tak - kwestia jak chcesz cwiczyc te barki? Jesli na max'a to raczej odradzam sztange - i polecam j/w cwiczenia z hantelkami, przy, ktorych obciazenie kregoslupa nie jest takie znaczne - jednak jesli nie chcesz cwiczyc na max'ymalnych ciezarach nie widze przeciwskazan, zeby pomachac sztanga - oczywiscie to moje zdanie...
Chociaz druga sprawa w wieku 15 lat powinno sie moim zdaniem dopiero zaczynac zabawe z silownia - wiec to samo przez siebie wyklucza jakies zawrotne obciazanie kregoslupa, ale roznie to bywa w tym wieku... Pozdrawiam

... znowu polubiłem żelastwo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
15 lat to mało, bardzo mało
swoja przygode z siłownia zacznij od jakis cwiczen rozciagajacych
tu dobrze zeby konkretnie osoba znająca sie na rzeczy podpowiedziała co i jak
chodzi o to zeby wpierw rozgrzac dobrze stawy nastepnie je porozciagac i wzmocnic i nie mowie tu o rozgrzewce przed treningiem ale przez jakis czas praca tylo i wyłacznie nad wzmocnieniem stawu
nom cwiczenia rozciagajace tylko i wyłacznie z taka intensywnoscia jakby miał byc trening na siłowni, pozniej act.........
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
15 lat to mało, bardzo mało
swoja przygode z siłownia zacznij od jakis cwiczen rozciagajacych
tu dobrze zeby konkretnie osoba znająca sie na rzeczy podpowiedziała co i jak
chodzi o to zeby wpierw rozgrzac dobrze stawy nastepnie je porozciagac i wzmocnic i nie mowie tu o rozgrzewce przed treningiem ale przez jakis czas praca tylo i wyłacznie nad wzmocnieniem stawu
nom cwiczenia rozciagajace tylko i wyłacznie z taka intensywnoscia jakby miał byc trening na siłowni, pozniej act.........
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny "masówka"

Następny temat

dol + gora klatki

WHEY premium