Nadchodzący weekend 21-22 kwietnia zapowiada się niezwykle interesująco dla fanów sportów sylwetkowych. Przede wszystkim, w Kielcach zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness, które są jednocześnie eliminacjami do reprezentacji Polski na ME w Santa Susanna. Na tych Mistrzostwach zostaną także rozegrane rundy eliminacyjne dla juniorów I weteranów.

Łącznie, na Mistrzostwa zgłosiło się już ponad 360 zawodników i zawodniczek. Zapowiada sie więc wielka impreza, połączona z targami Fit Weekend, w ramach których odbędzie się Pole Dance Show, a także Mistrzostwa Polski w Muay Thai. 

Ambasadorami imprezy są: były mistrz świata amatorów a obecnie zawodowy kulturysta IFBB Szymon Łada, znana fitneska bikini, wicemistrzyni świata juniorek Justyna Zięcina oraz popularne trenerki personalne w Warszawy, siostry Sandra I Agnieszka Krakowskie.

Wyszukana architektura supernowoczesnych obiektów Targi Kielce stanowi wymarzone tło do zaprezentowania piękna sylwetki, urody i sprawności fizycznej. 

Jeszcze przed Mistrzostwami, już w czwartek, zjadą do Kielc sędziowie kulturystyki fitness PZKFiTS oraz IFBB, aby doskonalić swoje umiejętności związane z oceną zawodników i zawodniczek różnych konkurencji sylwetowych na Seminarium prowadzonym przez PZKFiTS.

Ogólny program weekendu jest następujący

19.04.2018 (czwartek) – Seminarium sędziowskie (od 13:00), Hotel Grafit

20.04.2018 (piątek):

  1. Seminarium sędziowskie (do 15:00)
  2. Weryfikacja uczestników Mistrzostw Polski (16:00-20:00) - Nowe Centrum Kongresowe w Kielcach, ul. Zakładowa 1.

 21.04.2018 (sobota):

  • 09:30 – sesja przedpołudniowa MP: Fit model kobiet (półfinały), Fitness kobiet, Fitness mężczyzn, Kulturystyka klasyczna mężczyzn, Fitness sylwetkowe kobiet.
  • ok. 14:00 – sesja popołudniowa MP: Kulturystyka mężczyzn na wózkach, Fitness plażowe mężczyzn: Fitness kobiet (finały), Fitness mężczyzn, Fitness atletyczne kobiet, Fitness plażowe atletyczne mężczyzn.

22.04.2018 (niedziela):

  • 09:00 – sesja przedpołudniowa MP: Wellness fitness kobiet, Fit model mężczyzn, 
  • Bikini fitness (158 cm, 160 cm, 162 cm, 164 cm), Kulturystyka mężczyzn (70 kg; 75 kg, 80 kg; 85 kg).
  • ok. 14:00 – sesja popołudniowa MP: Bikini fitness (166 cm, 169 cm, 172 cm, +172 cm), Kulturystyka mężczyzn (90 kg,  95 kg, 100 kg; +100 kg), Pary mieszane.

W EUROPIE

W ten sam weekend odbędą się także dwie inne imprezy międzynarodowe IFBB w Europie: 

Grand Prix Szwecji w Malmö

Weryfikacja zawodników w piątek, 20 kwietnia, od godz. 18:00 w Stadionmässan,

Stadiongatan 25, Malmö.  Internetowo zarejestrowało się 150 zawodników z 9 krajów: Danii, Islandii, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. W związku z kolizją terminów, tym razem zabrakło Polaków.

Do wygrania będzie 8 kart Elite Pro, dla zwycięzców open w bikini fitness, fitness sylwetkowym, wellness fitness, fitness atletycznym kobiet, kulturystyce, kulturystyce klasycznej, fitness plażowym i fitness plażowym atletycznym.

Puchar Europy w Fit Model w Rydze

Federacja Łotewska z Christiną Vedernikovą na czele, bardzo się stara, aby spopularyzować tę najnowszą konkurencję sportów sylwetkowych w IFBB. Będzie to już 3 edycja tej imprezy, która tym razem urosła już do nazwy European Fit Model Cup. I staje się coraz popularniejsza, gromadząc już prawie 40 zawodniczek w trzech kategoriach wzrostowych: 163 cm, 168 cm i +168 cm. Swoje drużyny wystawia 9  krajów: Austria, Białoruś, Estonia, Łotwa, Litwa, Malta, Polska, Rosja i Ukraina. W związku w udziałem dwóch naszych zawodniczek: Małgorzaty Gałkowskiej i Patrycji Kołacz-Buckiej, specjalnie przesunięto rozgrywanie tej kategorii na MP w Kielcach na sobotę rano, aby zawodniczki mogły dojechać do Rygi w niedzielę do południa. Impreza w Rydze ma charakter wieczornego show (zaczyna się w niedzielę o 18:00).

NA INNYCH KONTYNENTACH

Arnold Classic South America

Ameryka Południowa ma w ten weekend chyba swoją największą coroczną imprezę w sportach sylwetkowych. Odbędzie się ona w Sao Paulo, w ramach targów Arnold Sport Festival organizowanych na obiektach Transamerica Expo Center, Av. Dr. Mário Villas Boas Rodrigues, 387 – Santo Amaro São Paulo.

Wstępnie zgłosiło swój udział ponad 600 zawodników i zawodniczek  z 15 krajów, w tym ponad 400 z Brazylii. Będą oni walczyć o punkty do tegorocznego IFBB World Ranking oraz o 24 karty Elite Pro (po 3 dla zwycięzców w open) w bikini fitness, fitness sylwetkowym, wellness fitness, fitness atletycznym kobiet, kulturystyce, kulturystyce klasycznej, fitness plażowym i fitness plażowym atletycznym.

Zwykle imprezę zaszczycał swoją obecnością sam Arnold Szwarzenegger, ale po jego ostatnich niespodziewanych problemach z sercem (operacja na otwartym sercu związana z wymianą zastawek) nie wiadomo, czy lekarze mu zezwolą na taką wielogodzinną  podróż.

Impreza zaczyna się już w czwartek (weryfikacja uczestników) i będzie kontynuowana w piątek, sobotę i niedzielę, z tym, że w sobotę wieczorem, o 19:30, rozpoczną się zawody Elite Pro w Welles fitness, bikini fitness, fitness plażowym oraz kulturystyce (open). Pula nagród wynosi USD 40 000, równo dzielone na wszystkie kategorie. 

A za tydzień Mistrzostwa Azji w Ułan Bator (26-29 kwietnia) i niedługo potem Mistrzostwa Europy w Hiszpanii (2-7 maja).

2018 Sweden Grand Prix, Malmo – APRIL 20th - 21th, 2018

LIST OF NOMINATED COMPETITORS AND OFFICIALS (as for April 18th, 2018, 12:10)

FEF Deadline: April 07th, 2018

JUNIOR WOMEN’S BIKINI-FITNESS OPEN

1. Ann-Sofie GustavsenDenmark

2. Anna Lindseth Norway

3. Linn Blomberg Sweden 

4. Inez Stenis Sweden

5. Sandra Gonzalez Sweden

6. Frida Waernborg Sweden

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 158 CM

1. Ivanna Escandar Spain

2. Camilla Johansson Sweden

3. Dragana Stefanoska Sweden 

4. Therese Ranch Sweden

5. Filippa Lundqvist Sweden

6. Frida Haapanen Sweden

7. Michelle Alarcon Sweden

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 160 CM

1. Jesica Serrano Spain

2. Michéle Hagersand Sweden 

3. Camilla Johansson Sweden

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 163 CM

1. Kine Saeter Norway 

2. Anna Lindseth Norway – 2nd category

3. Zabina Roos Sweden

4. Anna Struglics Sweden

5. Sandra Wigardt Sweden

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 166 CM

1. Karina Jensen Norway

2. Simona Hostačná Slovakia – entered April 19th 

3. Miriam Navarro Spain – entered April 16th 

4. Laura Rodriguez Spain – entered April 16th

5. Caroline Pineda Sweden

6. Kim Lindau Sweden

7. Moa Frick Sweden

8. Jenny Wallin Sweden

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 169 CM

1. Kristjana KristinsdóttirIceland

2. Grethe Bakken Norway

3. Emelie Holling Sweden

4. Moa Albrektson Sweden

WOMEN’S BIKINI-FITNESS OVER 169 CM

1. Ann-Sofie Gustavsen Denmark – 2nd category

2. Tiril Sundkjer Norway

3. Ioana Crisan Romania

4. Rebecca Qvist Sweden

5. Cecilia Fridolf Sweden

6. Inez StenisSweden – 2nd category

7. Amanda Wallander Sweden

8. Sara Bentzer Sweden

9. Sandra Höglund Sweden

10. Amanda Snar Sweden

11. Annah Thunberg Sweden

12. Emelie Klockare Sweden

13. Lisa Ivarsson Sweden 

14. Johanna Sonesson Sweden

WOMEN’S BODYFITNESS UP TO 163 CM

1. Aimee Hansen Denmark

2. Ninna Skakon Denmark

3. Bergrós Kristjánsdóttir Iceland

4. Vanessa Soares Portugal – entered April 17th 

5. Josefin Pettersson Sweden

6. Emma Hjelmberg Sweden

7. Anna Norberg Sweden

8. Anneli Bååth Sweden

9. Josefine Färm Sweden

10. Maria Bergström Sweden

WOMEN’S BODYFITNESS OVER 163 CM 

1. Sine Püschl Denmark

2. Rebecca Norgaard Denmark

3. Inga Asgeirsdóttir Iceland

4. Viktoria Widén Sweden

5. Ulrika Sjöström Sweden

6. Adisa Dzakulic Sweden 

7. Emma Petersson Sweden

8. Sophie Liström Sweden

WOMEN’S PHYSIQUE UP TO 163 CM

1. Linda Rambo Norway 

2. Ethel Heredia Spain

3. Alexa Levevik Sweden

4. Jennie Johansson Sweden

WOMEN’S PHYSIQUE OVER 163 CM 

1. Alda Hauksdóttir Iceland

2. Anja Siebert Sweden

3. Susanne Naamani Sweden

4. Angelica Enberg Sweden

WOMEN’S WELLNESS FITNESS UP TO 163 CM

1. Anna Nyman Sweden

2. Josefin Brander Sweden

3. Emma Puman Sweden

4. Lovisa Stenman Sweden

WOMEN’S WELLNESS FITNESS OVER 163 CM

1. Amanda Bergkvist Sweden 

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING UP TO 175 CM

1. Sharif Alikhan Norway

2. Albert Latorre Spain 

3. Josep Mayoral Spain

4. Henrik Otterström Sweden

5. Alireza Rezai Sweden

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING OVER 175 CM

1. Dawsen Hamilton Norway

2. Sigvar Garfors Norway

3. Erik Widlund Norway – entered April 11th 

4. Cristian Perez Spain – entered April 16th

5. Gustav Karlsson Sweden

6. Martin Troive Sweden

7. Omar Aboammar Sweden

8. Mahmoud Mahmoud Sweden

9. Martin Korean Sweden

10. Timmy Öhman Sweden

11. Mathias Johansson Sweden

12. Rus Ali United Kingdom 

MEN’S BODYBUILDING UP TO 70 KG

1. ??

MEN’S BODYBUILDING UP TO 80 KG

1. Alberto Abad Spain

2. Carles Vinals Spain

3. Alberto Galan Spain – entered April 16th

4. Jimmy Keven Sweden

5. André Stjärna Sweden

6. Max Lindberg Sweden

7. Mats Ljung Sweden

MEN’S BODYBUILDING UP TO 90 KG

1. Marian Siska Slovakia

2. Abel Martin Spain

3. Sergio Dufort Spain – entered April 16th 

4. Emil Seppänen Sweden

5. Alaa Tillo Sweden

6. Jan Fotmeijer Sweden

7. Keivan Gomanian Sweden

8. Amin Soliman Sweden

9. Mohammed Rashid Sweden

MEN’S BODYBUILDING UP TO 100 KG

1. Peter Larsen Denmark

2. Jacques Zinsou Denmark

3. Oriol Asensio Spain – entered April 16th

4. Marti Pozzi Spain – entered April 16th

5. Nibras Al Delemi Sweden

6. Samuel Blomgren Sweden

MEN’S BODYBUILDING OVER 100 KG 

1. Cristobal Guerra Spain 

2. Tobias Jonasson Sweden

JUNIOR MEN’S PHYSIQUE OPEN

1. Thomas Joramo Norway

2. Shahryar Babar Sweden

3. Kevin Lammassaari Sweden

4. Israel Tshibangu Sweden

5. Ali Reza Haidari Sweden

6. John Toma Sweden

7. Ardwan Yaser Sweden

MEN’S PHYSIQUE UP TO 174 CM

1. Khurran Butt Denmark

2. Danny Espinosa Norway

3. Shahin Nejad Sweden

4. Eff Lareungsaeng Sweden

5. Shahryar Babar Sweden – 2nd category

6. Sebastian Jansson Sweden 

MEN’S PHYSIQUE UP TO 178 CM

1. Millad Hojabri Denmark

2. Rashid Kwarasey Norway

3. Mauro Fialho Sweden

4. Avaz Shakuri Sweden 

5. Diego Reinoso Sweden 

6. Homayoun Aspari Sweden

7. Enes Omerovic Sweden 

8. Ayoub Ahmad Sweden

MEN’S PHYSIQUE UP TO 182 CM

1. Uros Ljiljak Norway

2. Nicholas Wikman Sweden

3. Adam Alfredström Sweden

4. Mbaye Fall Sweden

5. Aurélien Daudi Sweden

MEN’S PHYSIQUE OVER 182 CM

1. Rasmus Nielsen Denmark

2. Ernestas Svedkauskas Norway 

3. Thomas Joramo Norway – entered April 11th 

4. Kevin Lammassaari Sweden – 2nd category

5. Victor Graneheim Sweden

6. Naseef Rahman Sweden

7. Ziryan KhoshnawSweden

8. Ardwan Yaser Sweden – 2nd category

MUSCULAR MEN’S PHYSIQUE UP TO 175 CM

1. Cristian Cruz Spain 

2. Said Alghifary Sweden

MUSCULAR MEN’S PHYSIQUE OVER 175 CM

1. ??

Total: 155 entries

149 athletes of 9 countries

6 crossovers (2nd categories)

DELEGATES:

1. Jose Tomas Ramos Muñoz Spain

2. Niclas Strömqvist Sweden

IFBB INTERNATIONAL JUDGES

1. Kim Torgersen Norway 

2. Rachid Misk Sweden

3. Georgia Theodoridou Sweden

4. Per Sundström Sweden

COUNTRIES:

1. Denmark

2. Iceland

3. Norway

4. Portugal

5. Romania

6. Slovakia

7. Spain

8. Sweden

9. United Kingdom

2018 ARNOLD CLASSIC SOUTH AMERICA – SAO PAULO, BRAZIL

April 19th - 23rd, 2018

LIST OF NOMINATED COMPETITORS AND OFFICIALS (as for April 18th, 2018, 02:30)

(FEF Deadline: April 09th, 2018) 

 

CHILDREN FITNESS (BOYS) OPEN

1. Hayllan Buddin Brazil (SP)

2. Leonardo Baes Brazil (SC)

WOMEN’S FITNESS OPEN

1. Yamila Toledo Argentina

2. Carolina Mignani Argentina

3. Esmeralda Higareda Mexico

MEN’S FITNESS OPEN

1. Paulo Vitor Brazil (ES)

2. Dario Molina Ecuador

JUNIOR WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 164 CM

1. Camila Oyhanart Argentina

2. Mariana Gomes Brazil (MG)

3. Giovanna Costa Brazil (SP)

4. Alice Viana Brazil (RJ)

5. Javiera Salazar Chile

6. Lilian Ferreira Paraguay

7. Stephany Montes Peru

JUNIOR WOMEN’S BIKINI-FITNESS OVER 164 CM

1. Suzana Yosino Brazil (PR)

2. Dayane dos Santos Brazil

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 160 CM

1. Milagros Martínez Argentina

2. Camile Marins Brazil (RJ)

3. Rosilene Ferreira Brazil (MS)

4. Mariana Gomes Brazil (MG) – 2nd category

5. Vanessa Meirelles Brazil (MG)

6. Bruna Arantes Brazil (SP)

7. Thais Soares Brazil (SP)

8. Paula Reis Brazil (SP)

9. Isabela Borba Brazil (SP)

10. Alice Viana Brazil (RJ) – 2nd category

11. Romina Briones Chile

12. Katiusca Garcia Chile

13. Elena Hernandez Paraguay – 2nd category

14. Sandra Britez Paraguay

15. Carolina Marsiglia Uruguay  

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 162 CM

1. Analía Juárez Argentina

2. Nathalia Borzi Brazil (SP)

3. Maria Gonzalez Paraguay – 2nd category

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 164 CM

1. Micaela Pena Argentina

2. Jimena Bertazzo Argentina

3. Sofía Kozameh Argentina

4. Shakira Doughlin Barbados

5. Vanessa Jones Barbados

6. Silvia Novais Brazil (SP)

7. Marjorie Lanzarin Brazil

8. Raiane Aquino Brazil (MG)

9. Louise Reche Brazil (SP)

10. Izabella Antunes Brazil

11. Maria Alvarado Chile

12. Brenda Sosa Mexico

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 166 CM

1. Giovana Castro Brazil (SP)

2. Silmara Perim Brazil (SP)

3. Nayrube Oliveira Brazil (GO)

4. Tairane Oliveira Brazil (AM)

5. Eliane Greggio Brazil (SP)

6. Maria Vegas Chile 

7. Barbara Velarde Chile

8. Dina Muñoz Ecuador

9. Shannen MurrugarraPeru

10. Josephine Matthew Saint Martin

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 169 CM

1. Mayra Tracana Argentina 

2. Ana-Paula PeruzzoArgentina

3. Tatiana MoncadaArgentina

4. Romina Gutiérrez Argentina

5. Elli Pinheiro Brazil (SC)

6. Marina Greco Brazil (MG)

7. Danila Ferraz Brazil (SP)

8. Kelly de Paula Brazil (SP)

9. Suzana Yosino Brazil (PR) – 2nd category,

10. Valeria Pipoli Italy – 2nd category, entered April 16th

11. Lexy Oliver Italy – entered April 16th 

12. Jessica Lopez Paraguay

13. Silvya Fretes Paraguay

14. Lilian Lopez Paraguay

15. Jeymmy RodríguezPeru

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 172 CM

1. María-Laura Degani Argentina

2. Julianne Ferreira Brazil (PI)

3. Mara Cláudia Cintra Brazil (GO)

4. Paloma Wegner Brazil (PR)

5. Camila Peçanha Brazil (RJ)

6. Rafaela Cornejo Ecuador

WOMEN’S BIKINI-FITNESS OVER 172 CM

1. Karla Tavares Brazil (SC)

2. Luiza Cosso Brazil (MG)

3. Raquel Wainstein Brazil (SP)

4. Luz del Rosario Chirinos Peru

MASTER WOMEN’S BIKINI-FITNESS OVER 35 YEARS, UP TO 163 CM

1. Verónica Segura Argentina

2. Anabella Gómez Argentina

3. Elisangela Cantos Brazil (SC)

4. Alessandra Gusman Brazil (SP)

5. Ayeska Oliveira Brazil (MG)

6. Fabiana Alves Brazil (RJ)

7. Elena Hernandez Paraguay 

8. Maria Gonzalez Paraguay

MASTER WOMEN’S BIKINI-FITNESS OVER 35 YEARS, OVER 163 CM

1. Romina Gutiérrez Argentina

2. Valeria Pipoli Italy – entered April 16th  

WOMEN’S BODYFITNESS UP TO 158 CM

1. Antonella Peral Argentina

2. Romina Lameiro Argentina – 2nd category

3. Marina Nascimento Brazil (PR)

4. Giana Poletti Brazil (SP)

5. Karina Andrade Brazil (SP)

6. Camila Honório Brazil (DF)

7. Bárbara Maltez Brazil (DF)

8. Carla Lobo Brazil (DF) – 2nd category

9. Ana Paula Pohlig Brazil (RS)

10. Cláudia Brito Brazil (RJ) – 2nd category

11. Dilia Correa Colombia

WOMEN’S BODYFITNESS UP TO 163 CM

1. Karina Contreras Argentina

2. Marcia Gramajo Argentina

3. Ramona Morgan Barbados

4. Mariê Siqueira Brazil (SP)

5. Saryta Pinheiro Brazil (BA)

6. Samantha Nunes Brazil (BA)

7. Edneila Almeida Brazil (SC)

8. Cinthia Muller Brazil (RS)

9. Simone Castro Brazil (GO) – 2nd category

10. Regina Silva Brazil (SP)

11. Eliane Vitta Brazil (SP)

12. Alessandra Carvalho Brazil (SP)

13. Fabiola Di Lorenzo Brazil SP)

14. Silvia Balduino Brazil (SP)

15. Lourdes Quinteros Brazil (DF) – 2nd category

16. Sandra Martinez Colombia – 2nd category

17. Blanca Centurion Paraguay

18. Laura Saccomani Paraguay – 2nd category

19. Ievgeniia Filonenko Ukraine – entered April 12th   

WOMEN’S BODYFITNESS OVER 163 CM 

1. Solana Coronel Argentina

2. Dionne Thompson Barbados

3. Noemi Santos Brazil (SC)

4. Adriana Amaral Brazil (SP)

5. Claudia Manzini Brazil (SP)

6. Stéphanie Lopes Brazil (DF)

7. Patricia Cordeiro Brazil (SP)

8. Paloma Sampaio Brazil (SP)

9. Grace Gonzalez Chile

10. Angela Eramo Italy – 2nd category, entered April 16th 

MASTER WOMEN’S BODYFITNESS 35 - 44 YEARS

1. Alejandra Echenique Argentina

2. Rodríguez Cintia Argentina

3. Karina Contreras Argentina

4. Romina Lameiro Argentina

5. Ramona Morgan Barbados

6. Dionne Thompson Barbados

7. Thais Laburu Brazil (MS)

8. Graziela Souza Brazil (MG)

9. Claudia Gentil Brazil (SP)

10. Cláudia Brito Brazil (RJ)

11. Lourdes Quinteros Brazil (DF)

12. Marylin Rojas Chile

13. Angela Eramo Italy – entered April 16th

14. Maria Ayala Mexico

15. Laura Saccomani Paraguay 

MASTER WOMEN’S BODYFITNESS OVER 45 YEARS

1. Gabriela Zuliani Argentina

2. Arce Liliana Argentina

3. Eudésia Martins Brazil (MA)

4. Roseli Regina Brazil (SP)

5. Anabella Sandy Brazil (MG)

6. Saryta Pinheiro Brazil (BA)

7. Simone Castro Brazil (GO)

8. Carla Lobo Brazil (DF)

9. Carla Galvão Brazil (RJ)

10. Sandra MartinezColombia

WOMEN’S PHYSIQUE UP TO 163 CM

1. Anahí Figueredo Argentina 

2. Yanina Rodríguez Argentina

3. Carina Espinoza Argentina

4. Fernanda Molina Brazil (SP)

5. Eliane Rocha Brazil (SP)

6. Ana Cidreira Brazil (BA)

7. Ester Ferreira Brazil (MG)

8. Rosanne Oliveira Brazil (MG)

9. Rosane Braga Brazil (ES)

10. Ananda Mattos Brazil (DF)

11. Luciane Lima Brazil

12. Lorena Garrido Chile

13. Lucia RodríguezMexico

WOMEN’S PHYSIQUE OVER 163 CM

1. Anahí Figueredo Argentina 

2. Cristiane Trajano Brazil (MA)

3. Iara Souto Brazil (MS)

4. Silena Rosa Barbosa Brazil (MA)

5. Regina Santos Brazil (SP)

6. Simone Rodgers Brazil (SP)

7. Lucilene Gonçalves Brazil (MG)

8. Lais da Hora Brazil (BA)

JUNIOR WOMEN’S WELLNESS FITNESS  OPEN

1. Jésica Ocampo Argentina

2. Marcelle de Oliveira Brazil (MS)

3. Jaine Hariane Brazil (SC)

4. Gisele Machado Brazil (SC)

5. Tamires Ramos Brazil (PA)

6. Isabelle Pereira Brazil (RJ)

7. Jonalisa da Costa Brazil (PI)

WOMEN’S WELLNESS FITNESS  UP TO 158 CM

1. Patricia Camargo Brazil (SC)

2. Andrea Ferrari Brazil (SC)

3. Alessandra Moro Brazil (MG)

4. Luciana Fernandes Brazil (MG)

5. Tamires Ramos Brazil (PA) – 2nd category

6. Thainá Sampaio Brazil (AM)

7. Eloisa Perego Brazil (SP)

8. Nadia Moreira Brazil SP)

9. Larissa Pereira Brazil SP)

10. Raquel Diniz Brazil (SP)

11. Gabriela Miranda Brazil (SP)

12. Susana Mendez Brazil (RJ)

13. Jaqueline Brambilla Brazil (RJ)

14. Carla Amorim Brazil (RJ)

15. Isabelle Pereira Brazil (RJ) – 2nd category

WOMEN’S WELLNESS FITNESS  UP TO 163 CM

1. Julieta Oliva Argentina 

2. Jésica Altamirano Argentina

3. Karen Cristaldo Argentina

4. Egel Fernández Argentina

5. Alessandra Dinali Brazil (MG) – 2nd category

6. Vanilza Silva Brazil (MG) – 2nd category

7. Kivia Paiva Brazil (MG)

8. Priscila Helbel Brazil (MT)

9. Dounia Georges Brazil (AM)

10. Adriana Tigre Brazil (SP)

11. Karen Brandão Brazil (SP)

12. Viviane Andrade Brazil (SP)

13. Alyne Correia Brazil (DF)

14. Thayssa Costa Brazil (DF)

15. Diana Alves Brazil RJ)

16. Tarcila Moura Brazil (RJ)

17. Carla Araya Chile

18. Carolina Cardenas Chile

19. Angela Olivares Chile

20. Madelyne Ramirez Colombia

21. Raquel Diaz Paraguay

22. Vivian Gonzalez Paraguay

23. Jennifer Reátegui Peru

WOMEN’S WELLNESS FITNESS  UP TO 166 CM

1. Florencia Tazzioli Argentina

2. Marcela Telles Brazil (BA)

3. Rafaela Carandina Brazil (SP)

WOMEN’S WELLNESS FITNESS  UP TO 169 CM

1. Jonalisa da Costa Brazil (PI) - 2nd category

2. Joselita Alves Brazil (PI)

3. Priscila Scapini Brazil (RJ)

4. Luiza Provenzano Brazil (SC)

5. Jaine Hariane Brazil SC) - 2nd category

6. Tábata Couri Brazil (MG)

7. Marcela Freire Brazil (MG)

8. Gelciane Melo Brazil (AM)

9. Sabrina Cividini Brazil (SP)

10. Thaisa Oliveira Brazil (RJ)

11. Helissa Prado Brazil (GO)

WOMEN’S WELLNESS FITNESS  OVER 169 CM

1. Ana-Tereza Machado Brazil (MG)

2. Uyara Silva Brazil (MG)

3. Fernanda Chierici Brazil (MG) – 2nd category

4. Celia Machado Brazil (MS)

5. Beatriz Borgia Brazil (SP)

6. Bruna Sabino Brazil (SP)

7. Michele Ferreira Brazil (SP)

8. Fabiana Lopes Brazil (SP)

9. Francieli Meloto Brazil (DF)

10. Viviane Winkler Brazil (RJ)

11. Flávia Lima Brazil (PA)

MASTER WOMEN’S WELLNESS FITNESS OPEN

1. Florencia Fondevilla Argentina 

2. Valeria Curzel Argentina

3. Cristina Pavani Argentina

4. Alessandra Dinali Brazil (MG)

5. Eliana Fichio Brazil (MG)

6. Fernanda Chierici Brazil (MG)

7. Vanilza Silva Brazil (MG)

8. Karla Souza Brazil (PA)

9. Michele Soares Brazil (PA)

10. Nerilde Strey Brazil (MT)

11. Lilian Matos Brazil (MT)

12. Rosicleia Souza Brazil (AM)

13. Iane Lira Brazil (AM)

14. Aline Soares Brazil (SP)

15. Gabriele Andrili Brazil (SP)

16. Michele Buscioli Brazil (SP)

17. Juliana Carvalho Brazil (RJ)

18. Nanci Koop Brazil (PR)

19. Michele Vecchietti Brazil

20. Jeane Marins Brazil (RJ)

GAMES CLASSIC BODYBUILDING UP TO 175 CM

1. Thiago Barros Brazil (ES)

2. Angelo Ronquillo Ecuador

GAMES CLASSIC BODYBUILDING OVER 175 CM

1. Francisco Ozores Argentina

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING UP TO 171 CM

1. Renato Ceraldi Brazil

2. Fábio Santos Brazil (GO)

3. Rafael Valério Brazil (SP)

4. Pedro Marinoto Brazil (SP)

5. Acayo Galeao Brazil (BA)

6. Alfredo Gomes Brazil (MG)

7. Alex Lin Brazil (RS)

8. Agimar Ferreira Brazil (MG) – 2nd category

9. Silvano Lopes Brazil (MG)

10. Moisés Pereira Brazil (PA)

11. Rafael Amaral Brazil (MS)

12. Thiago Carvalho Brazil (AM)

13. Antônio Bezerra Brazil (PR)

14. Pedro Barros Brazil (RJ)

15. Benjamin Barrios Chile

16. Corrado Carbe’ Italy – 2nd category, entered April 16th 

17. Miguel Merino Peru

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING UP TO 175 CM

1. Alejadro Zitta Argentina

2. Flavio de Sales Brazil (BA)

3. Diogo Silvestri Brazil (SP)

4. Bertone Lima Brazil (GO)

5. Hallyson Muniz Brazil (SP)

6. Maher Seif Brazil (SP)

7. Ronaldo Junior Brazil (BA)

8. Hugo Eiti Brazil (SP)

9. Jonathan Braga Brazil (MG)

10. Eduardo Dejacy Brazil (MG)

11. José Almeida Brazil (MT)

12. Mauricio Cruz Brazil (SP)

13. Bruno Costa Brazil (ES)

14. Caique Avance Brazil (ES)

15. Alexandre Cardoso Brazil (DF)

16. Adrian Henriques Brazil (RJ)

17. Angelo Ronquillo Ecuador – 2nd category

18. Mario Seremi Italy – entered April 16th 

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING UP TO 180 CM

1. Osvaldo Fattovone Argentina

2. Iván Grana Argentina

3. Fabricio Frigerio Argentina

4. Maximiliano Alvarez Argentina

5. Arthur Rasqueri Brazil (AM)

6. Mauricio Benedito Brazil (SP)

7. Alexandre Cardoso Brazil (SP)

8. Victor Olimpio Brazil (SP)

9. Bruno Martin Brazil (SP)

10. David Pompeu Brazil (PI)

11. Eduardo Machado Brazil (SC)

12. Jonas Saibert Brazil (SC)

13. Jectan Ferreira Brazil (MG)

14. Rafael Lopes Brazil (MG)

15. José Roberto Pereira Brazil (PA) – 2nd category

16. José Ayrton Freitas Brazil (MA)

17. Kleyton Pacheco Brazil (MA)

18. Lúcio Bento Brazil (GO)

19. Adriano Ferranti Brazil – 2nd category

20. Renato Rodrigues Brazil (RJ)

21. Clébis Mercúrio Brazil (PR)

22. Jhonny Maxis Peru

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING OVER 180 CM

1. Victor Souza Brazil (SC)

2. Gabriel Zancanelli Brazil (MG)

3. Guilherme Borges Brazil (RS)

4. Kenny Roger Brazil (GO)

5. Paulo Afonso Rocha Brazil (SP)

6. Rafael Merces Brazil (BA)

7. Felipe Marinho Brazil (BA)

8. Daniel Werner Brazil

9. Reygis Lima Brazil (GO)

10. Bruno Moreira Brazil (RJ)

MASTER MEN’S CLASSIC BODYBUILDING OVER 40 YERARS

1. Agimar Ferreira Brazil (MG)

2. José Roberto Pereira Brazil (PA)

3. Marcelo Montalvão Brazil (PR)

4. Adriano Ferranti Brazil

5. Clébis Mercúrio Brazil (PR)

6. William Ferreira Brazil (RJ)

7. Corrado Carbe’ Italy – entered April 16th

JUNIOR MEN’S BODYBUILDING UP TO 75 KG

1. Matheus Pagan Brazil (SP)

2. Lucas Ribeiro Brazil (SP)

JUNIOR MEN’S BODYBUILDING OVER75 KG

1. Francisco Barrios Argentina 

2. Diogo de Col Brazil (RS)

3. Gabriel Bueno Brazil (SP)

4. Antônio Calacio Brazil (MG)

5. João Kleber Bonelly Brazil (RJ)

6. Cesar Oyarce Chile

7. Williams Gonzalez Chile

MEN’S BODYBUILDING UP TO 65 KG

1. Bruno Silvério Brazil (MG)

2. Bruno SilvaBrazil

3. Ricardo Pinheiro Brazil (PA)

4. Enilton Ramos Brazil (MA)

MEN’S BODYBUILDING UP TO 70 KG

1. Jefferson Caetano Brazil (MG)

2. Júlio Júnior Brazil (SC)

3. Jefferson Caetano Brazil (MG)

4. Pablo Dias Brazil (MG)

5. Rosenil Freitas Brazil (PA)

6. Stevan Cabral Brazil (AM)

7. João Paulo Batalha Brazil (AM)

8. Mateus Lopes Brazil (SP)

9. Edson Lima Brazil (SP)

10. Fabricio Cappelani Brazil (SP)

11. Bruno Alcantara Brazil (RJ)

12. Luigi DevivoItaly – entered April 16th

MEN’S BODYBUILDING UP TO 75 KG

1. Carlos Torres Argentina

2. André Simas Brazil (RJ)

3. Diego Pereira Brazil (SC)

4. Adriano Carvalho Brazil (SC) – 2nd category

5. Marcos-Antonio Cortez Brazil (MG)

6. Caio Silveira Brazil (MG)

7. Gustavo Alves Brazil (MG)

8. Paulo Fidelis Brazil (GO)

9. Fabiano Batista Brazil (SP)

10. Gustavo Lima Brazil (SP)

11. Vitor Bizzo Brazil (SP)

12. Ryan Silva Brazil (ES)

13. Ben-Hur Ferraz Brazil (PR)

14. Márcio Xavier Brazil (RJ) – 2nd category

15. David Gonzales Peru 

MEN’S BODYBUILDING UP TO 80 KG

1. Maximiliano Abraham Argentina

2. Felipe Moraes Brazil (MG)

3. Wendersson Alves Brazil (MA)

4. Maxwell Barroso Brazil (AM)

5. Eriko Vinicius Brazil (AM)

6. Anderson Pereira Brazil (SP)

7. Bruno Rocha Brazil (SP)

8. Cesar Oliveira Brazil (SP)

9. Ilario Andrade Brazil (SP)

10. Gustavo Mollica Brazil (SP)

11. Fábio Moura Brazil (ES)

12. Paulo Vitor dos Santos Brazil (RJ)

13. Matias Elgueta Chile

14. Hugo Saez Chile

15. Filippo MasucciItaly – 2nd category, entered April 16th

MEN’S BODYBUILDING UP TO 85 KG

1. Ezequiel Escobar Argentina

2. Ramon Broomes Barbados

3. Dom Rodrigo Brazil (BA)

4. Gilson Macedo Brazil (MS)

5. Jonathan Lipreri Brazil (SC)

6. Antônio Calacio Brazil (MG) – 2nd category,

7. André Santos Brazil (MG)

8. Josevam Clemente Brazil (MT)

9. Adolfo Pereira Brazil (MA)

10. Marcilio Moreira Brazil (ES)

11. Andrisson Freitas Brazil (RJ)

12. Giuseppe Maglia Italy – 2nd category, entered April 16th

13. Abdallah Hachani Tunisia

MEN’S BODYBUILDING UP TO 90 KG

1. Leonardo Elizavetzky Argentina

2. Adrián Siri Argentina

3. Kirk Alleyne Barbados

4. John Obinna Brazil (SP)

5. Diosepe Garibaldi Brazil (SC)

6. Caique Meirelles Brazil (SP)

7. Daniel Coelho Brazil (DF)

8. Caio Montenegro Brazil (BA)

9. Luiz Vinicius Gomes Brazil (RJ)

10. Luis Gustavo Vaucher Brazil (PR)

11. Marcelo Diniz Brazil (SP)

12. Gerard Mahuzier Chile

13. Javier Colman Paraguay

MEN’S BODYBUILDING UP TO 100 KG

1. Gustavo Mercado Argentina  

2. Pablo Staffolarini Argentina

3. Celso Munhoz Brazil (SC)

4. Darllon Agostinho Brazil (MG)

5. Jefferson Junqueira Brazil (MS)

6. Emerson Pinheiro do Nascimento Brazil (MA)

7. Emerson Pinheiro Brazil (MA)

8. Erickson Reis Brazil (GO)

9. Christian Figueiredo Brazil (SP)

10. Joehn Anderson Brazil (BA)

11. Alfonso Emmel Brazil (RJ)

12. Leonardo Simi Brazil (SP)

13. Nicolas Amigo Chile

14. Rodrigo Jorquera Chile

15. Yeison Pena Colombia

16. Oscar Zaracho Paraguay

17. Carlos Dolci Peru

18. Ahmed Fezzani Tunisia

MEN’S BODYBUILDING OVER 100 KG 

1. Rodrigo Cortez Argentina 

2. Ezequiel Pedroza Argentina

3. Jose-Luis Sain Argentina

4. Diogo de Col Brazil (RS) – 2nd category

5. Weldrin Alcantara Brazil (MG)

6. Alisson Prata Brazil (MG)

7. Luã Bento Brazil (MG)

8. Roger Braga Brazil (SP)

9. Luciano Marçal Brazil (DF)

10. Carlos Eduardo Brazil (BA)

11. Fabricio Pacholok Brazil (PR)

12. João Kleber Bonelly Brazil (RJ) – 2nd category

13. Sebastian Garcia Chile

14. Yeferson Romero Paraguay

MASTER MEN’S BODYBUILDING 40-44 YEARS, OPEN

1. José Ponce Argentina

2. Laercio Moura Brazil (SP)

3. Silvano Cordeiro Brazil (GO)

4. Márcio Xavier Brazil (RJ)

5. Adriano Carvalho Brazil (SC)

6. Sebastião Alvimar Brazil (MG)

7. Humberto Couto Brazil (MG)

8. Roberto Vitoria Brazil (SP)

9. Marcelo Donizeti Brazil (SP)

10. Giuseppe MagliaItaly – entered April 16th

MASTER MEN’S BODYBUILDING 45-49 YEARS, OPEN

1. César Juliá Argentina

2. Luiz Carlos Feitoza Brazil (MS)

3. Josemiro Brito Brazil (SP)

4. Carlos Santos Brazil (MT)

5. Juliano Araújo Brazil (DF)

6. Orlando Carlos Brazil (PR)

7. Sergio Santos Brazil (SP)

8. Odilon Batista Brazil (SP)

9. Filippo Masucci Italy – entered April 16th  

MASTER MEN’S BODYBUILDING OVER 50 YEARS, OPEN

1. Roberto Lillo Argentina

2. Alderino Alves Brazil (DF)

3. Marcelo Gimenez Brazil (SP)

4. Luigi Devivo Italy – entered April 16th

WHEELCHAIR MEN’S BODYBUILDING OPEN

1. Carlos Moreira Brazil (BA)

2. Marcos Cavalcante Brazil (GO)

JUNIOR MEN’S PHYSIQUE UP TO 174 CM

1. Juan Pablo Rojas Argentina

2. Federico Rabanedo Argentina

3. Caramelo Facundo Argentina

4. Santiago González Argentina

5. Leonardo Nogueira Brazil (MG)

6. Higor Figueiredo Brazil (MT)

7. Wellerson de Oliveira Brazil (MA)

8. Fábio Manca Brazil (SP)

9. Miguel Perotti Chile

10. Sergio Paredes Paraguay 

JUNIOR MEN’S PHYSIQUE OVER 174 CM

1. Enzo Martínez Argentina 

2. Fábio Izaias Brazil (MG)

3. Willian Neves Brazil (MS)

4. Carilan Gomes Brazil (PI)

5. David Napoles Brazil (AM)

6. Antônio Cândido Brazil (AM)

7. Lucas Oliveira Brazil (ES)

8. Danillo Freitas Brazil (DF)

9. Igor Fernandes Brazil (RJ)

10. Fábio Campos Brazil (SP)

11. Mike Sampaio Brazil (SP)

12. Fernando Benitez Paraguay

13. Diego Jara Paraguay

MEN’S PHYSIQUE UP TO 167 CM

1. Caramelo Facundo Argentina – 2nd category

2. Higor Figueiredo Brazil (MT)

3. Leandro Barbosa Brazil (MG)

4. Fernando Cuellar Chile

5. Jorge Ramírez Peru

MEN’S PHYSIQUE UP TO 170 CM

1. Javier Perea Argentina

2. Rafael Baez Argentina

3. Federico Cardascia Argentina

4. Hadley Hoyte Barbados

5. Raphael Quelotti Brazil (MG)

6. Fábio Izaias Brazil (MG) – 2nd category

7. Guilherme Costa Brazil (MG)

8. Matheus Oliveira Brazil (MS)

9. Wellerson de Oliveira Brazil (MA) – 2nd category

10. Renan Costa Brazil (AM)

11. Antônio Cândido Brazil (AM) – 2nd category

12. Luan Victor Brazil (SP)

13. Lucas Toyama Brazil (SP)