ŚWIATOWE ARENY IFBB: DIAMOND CUP SERBIA, CACAK

W najbliższy weekend, 12-13 maja, w serbskiej miejscowości Cacak, w której w 2007 r odbyły się Mistrzostwa Europy w Fitness, tym razem zostanie rozegrany IFBB Diamond Cup.

Na liście zgłoszeń figuruje 122 zawodników i zawodniczek z 22 krajów, w tym siedmioosobowa reprezentacja Polski:

  1. Anita Szymczak Bikini 169 cm + Masters
  2. Michal Osewski Classic BB 175 cm
  3. Szymon Lokaj Men’s Physique 170 cm
  4. Nikoletta Sularz Wellnes Fitness open
  5. Oliwia Mojsiej Bikini +172 cm
  6. Karol Kasprzyk Classic BB 175 cm
  7. Filip Niegowski Men’s Physique +182 cm

Najjaśniejszą gwiazdą naszej reprezentacji jest świeżokoronowana mistrzyni Europy w wellness fitness, Nikoletta Sularz. Jej rywalki są mniej znane.

Z ciekawością będziemy też czekać na kolejny występ wicemistrzyni Polski w bikini fitness +172 cm, Oliwii Mojsiej, która na Mistrzostwach Europy, stojąc na prawym krańcu sceny z ostatnim numerem startowym w całych Mistrzostwach, została chyba „niezauważona” a właściwie niedoceniona przez sędziów i jej 9 miejsce nie odzwierciedla jej klasy sportowej. Jej główne rywalki w Serbii: Aleksandra Anicic i Mercedes Müller były jeszcze dalej na ME.

Karol Kasprzyk wygrał swoją kategorię na Diamond Cup Malta oraz był drugi na President’s Cuo w Nafplio, więc jest zdecydowanym faworytem, chyba że wszystkich zaskoczy mało znany Irańczyk Mohammad Maragheh, którego zdjęcia można znaleźć tutaj: http://www.pictame.com/user/mohammad_maragheh/2092883975

Michał Osewski też może znaleźć się w pierwszej trójce.

Zbyt wiele gwiazd światowego formatu na tych zawodach się nie ujrzy. Do największych należą: wicemistrzyni świata Węgierka Karina Gavrikova (bikini 164 cm), wicemistrzyni świata Słowaczka Timea Trajtelova (bikini 169 cm), były wicemistrz świata i Europy Hiszpan Cristian Perez (kulturystyka klasyczna +180 cm) i czołowy kulturysta Europy w wadze do 80 kg, Hiszpan Abel Martin.

Pełna Lista zgłoszeń

2018 IFBB DIAMOND CUP SERBIA, CACAK – May 11th - 14th, 2018

LIST OF NOMINATED COMPETITORS AND OFFICIALS (as for May 11th, 2018, 01:15)

FEF Deadline: April 30th, 2018

JUNIOR WOMEN’S BIKINI-FITNESS OPEN

  1. Vivien Lengyel Hungary
  2. Marusa Novak Slovenia

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 160 CM

  1. Bernardina Kolak Bosnia & Herzegovina
  2. Elena Dimitrova Bulgaria
  3. Yoanna Kamenova Bulgaria
  4. Radka Szombatová Slovakia – 2nd category, entered May 09th

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 164 CM

  1. Andreea Osvat Austria
  2. Ralitsa Kashinova Bulgaria
  3. Karina Gavrikova Hungary
  4. Dunja Antonic Serbia
  5. Nevena Mutavdzic Serbia
  6. Teodora Pacic Serbia

 

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 169 CM

  1. Nevena Ugrenovic Austria
  2. Yana Bulkina Bulgaria
  3. Avgustina Todorova Bulgaria
  4. Radostina Zdravkova Bulgaria
  5. Andra Vagur Estonia – withdrawn May 08th
  6. Agne Kiviselg Estonia – withdrawn May 08th
  7. Franciska Szabo Hungary
  8. Anita Szymczak Poland – 2nd category
  9. Aleksandra Elnikova Russia
  10. Timea Trajtelova Slovakia

 

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 172 CM

  1. Anastasiia Tiulkina Bulgaria
  2. Emili Ivanova Bulgaria
  3. Klara Pap Hungary
  4. Ioana Crisan Romania

WOMEN’S BIKINI-FITNESS OVER 172 CM

  1. Aleksandra Anicic Bosnia & Herzegovina
  2. Mercedes Müller Hungary
  3. Oliwia Mojsiej Poland
  4. Diana Vargova Slovakia
  5. Zeynep Sayginer Turkey

 

MASTER WOMEN’S BIKINI-FITNESS >35 YEARS, OPEN

  1. Marina Ilieva Bulgaria
  2. Dorottya Pink Hungary
  3. Judit Vilmanyi Hungary
  4. Evi Papp Hungary
  5. Andrea Horvath Hungary
  6. Angela Sebestyen Hungary
  7. Anita Szymczak Poland
  8. Svetlana Shidlovskaya Russia
  9. Radka Szombatová Slovakia – entered May 08th

 

WOMEN’S BODYFITNESS UP TO 163 CM

  1. Dina Jovanovic Serbia

 

WOMEN’S BODYFITNESS OVER 163 CM

  1. Matilda Lazovic Croatia – withdrawn May 8th
  2. Jitka Vorlova Czechia
  3. Elke van den Bergh Netherlands - 2nd category
  4. Ekaterina Petrova Russia

 

MASTER WOMEN’S BODYFITNESS +35 YEARS, OPEN

  1. Elke van den Bergh Netherlands

 

WOMEN’S PHYSIQUE OPEN

  1. Julia Heerenveen Netherlands

 

WOMEN’S WELLNESS FITNESS OPEN

  1. Lina Cardozo Austria
  2. Andrea Svoboda Bosnia & Herzegovina
  3. Biljana Stojanović-Jovanović Bosnia & Herzegovina
  4. Iliana Kiparisudi Bulgaria
  5. Galia Iordanova Italy – entered May 08th
  6. Nicole de Wit Netherlands
  7. Nikoletta Sularz Poland
  8.  

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING UP TO 168 CM

  1. ??

 

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING UP TO 171 CM

  1. Florin Marcoci Romania

 

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING UP TO 175 CM

  1. Christopher Ellis Croatia – entered May 8th
  2. Mohammad Maragheh Iran
  3. Michal Osewski Poland
  4. Karol Kasprzyk Poland
  5. Rok Sojer Slovenia
  6. Bugra Keskin Turkey

 

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING UP TO 180 CM

  1. Denis Petrovic Austria – entered May 10th
  2. Slobodan Grujicic Serbia
  3. Davorin Kejžar Slovenia
  4. Ouael Hichri Tunisia

 

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING OVER 180 CM

  1. Boris Rakita Austria
  2. Markus Ettenauer Austria
  3. Josip Kolak Bosnia & Herzegovina
  4. Martin Haralampiev Bulgaria
  5. Tomas Javurek Czechia
  6. Peter Larsen Denmark
  7. Sreten Bukvic Serbia
  8. Ján Birka Slovakia
  9. Cristian Perez Spain – entered May 08th

 

MASTER MEN’S CLASSIC BODYBUILDING OPEN

  1. Dzemal Srabovic Serbia
  2. Rade Panic Serbia
  3. Mileta Polomac Serbia – entered May 08th
  4. Miguel-Angel Pozuelo Spain – entered May 08th

 

JUNIOR MEN’S BODYBUILDING OPEN

  1. Dimitar Ivanov Bulgaria
  2. Vladimir Semerad Czechia
  3. Nenad Borovcanin Serbia
  4. Dusan Belic Serbia – entered May 08th

 

MEN’S BODYBUILDING UP TO 70 KG

  1. Mirza Mesic Bosnia & Herzegovina

 

MEN’S BODYBUILDING UP TO 80 KG

  1. Asam Vass Hungary
  2. Miroslav Vrebac Serbia
  3. Evgen Valek Slovenia – 2nd category
  4. Abel Martin Spain - entered May 8th
  5. Walid Jabri Tunisia

 

MEN’S BODYBUILDING UP TO 90 KG

  1. Tseko Yotov Bulgaria
  2. Nikola Demo Croatia
  3. Matej Rysavy Czechia
  4. Vladimir Semerad Czechia – 2nd category
  5. Tomažin Rok Slovenia
  6. Mohamed Riahi Tunisia

 

MEN’S BODYBUILDING UP TO 100 KG

  1. Miroslav Dimitrov Bulgaria
  2. Matus Toth Slovakia
  3. Patrick Schenk Switzerland
  4. Labidi Brahim Tunisia
  5. Adem Unal Turkey

 

MEN’S BODYBUILDING OVER 100 KG

  1. Yuliy Rusev Bulgaria
  2. Jacques Zinsou Denmark – entered May 8th
  3. Teddy Tortes France
  4. Erik Malatín Slovakia
  5. Stanislav Slimak Slovakia – 2nd category

 

MASTER MEN’S BODYBUILDING +40 YEARS, OPEN

  1. Tsvetan Manolov Bulgaria
  2. Stanislav Slimak Slovakia
  3. Evgen Valek Slovenia

 

JUNIOR MEN’S PHYSIQUE OPEN

  1. Bence Bajaki Hungary
  2. Daniel Kovacs Hungary
  3. George Morosan Romania

 

MEN’S PHYSIQUE UP TO 170 CM

  1. Igor Jevtic Bosnia & Herzegovina
  2. Szymon Lokaj Poland

 

MEN’S PHYSIQUE UP TO 173 CM

  1. Petar Bundakov Bulgaria
  2. Seyed Shahidi Iran

 

MEN’S PHYSIQUE UP TO 176 CM

  1. Yoan Draganov Bulgaria
  2. Rares Baldean Romania
  3. Ioan Voda Romania
  4. Dusan Djuric Serbia
  5. Mauro Fialho Spain – entered May 08th

 

MEN’S PHYSIQUE UP TO 179 CM

  1. Ventsislav Georgiev Bulgaria
  2. Andrei Nelega Romania
  3. Stefan Despotović Serbia – entered May 08th
  4. Dominik Antos Slovakia

 

MEN’S PHYSIQUE UP TO 182 CM

  1. Alfonso Castro Croatia – entered May 08th
  2. George Morosan Romania – 2nd category

 

MEN’S PHYSIQUE OVER 182 CM

  1. Dzenan Kajtaz Bosnia & Herzegovina
  2. Davor Tramosljanin Croatia – withdrawn May 8th
  3. Radim Zabransky Czechia
  4. Sandor Berecz Hungary
  5. Filip Niegowski Poland
  6. Atef Jendoubi Tunisia

 

MASTER MEN’S PHYSIQUE OVER 40 YEARS, OPEN

  1. Robert Fruzsa Hungary – withdrawn May 8th (illness)

 

MUSCULAR MEN’S PHYSIQUE OPEN

  1. Rasmus Nielsen Denmark
  2. Misel Lozanic Serbia
  3. Nikola Orozovic Serbia – entered May 08th
  4. Dario Fernandez Spain – entered May 08th

 

Total: 127 entries

122 athletes of 21 countries

5 crossovers (2nd categories)

 

DELEGATES:

  1. Irena Ilieva Bulgaria
  2. Dejan Lazović Croatia – withdrawn May 8th
  3. Boris Presečki Croatia – entered May 8th
  4. László Berkes Hungary
  5. György Turós Hungary
  6. Willem Jonkman Netherlands
  7. Zoran Stojic Serbia
  8. Gašper Grom Slovenia
  9. Moez Dachraoui Tunisia

 

IFBB INTERNATIONAL JUDGES

  1. László Berkes Hungary
  2. György Turós Hungary

 

TEST- JUDGES:

  1. Ranae Cann Bermuda

 

COUNTRIES:

  1. Austria
  2. Bosnia & Herzegovina
  3. Bulgaria
  4. Croatia
  5. Czechia
  6. Denmark
  7. Estonia
  8. France
  9. Hungary
  10. Iran
  11. Italy
  12. Netherlands
  13. Poland
  14. Romania
  15. Russia
  16. Serbia
  17. Slovakia
  18. Slovenia
  19. Spain
  20. Tunisia
  21. Turkey