SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja
Wojciech Pasiut - ocena sylwetki
Sylwetki i porównania

Wojciech Pasiut - ocena sylwetki

Dołącz do dyskusji 579 odsłon 10 min. czytania

Dobry debiut może być zapowiedzią szybkiego dalszego rozwoju, ale! nie zawsze się to udaje. Startując po raz pierwszy, zawodnik sam „ustawia sobie poprzeczkę” poniżej której zejść „nie może” (nie powinien) - mam tu na myśli formę startową, „przygotowanie sceniczne”. Aby start był udany trzeba „wykonać porządną robotę” w zakresie treningu siłowego, prezentacji, a także „głowy”, czyli uporządkowanie myśli oraz całej „życiowej układanki”, polegającej min. na relacjach nie tylko z najbliższymi, ale także z otoczeniem, organizacji życia - obowiązków dnia codziennego itd. To wszystko przekłada się na „to”, co widzimy na scenie – „rozdarte”, niepoukładane życie najczęściej znacząco rzutuje na to, co widzimy na scenie, dlatego być zawodnikiem – nazywać siebie kulturystą, „fitneską” itp. w moim odczuciu to zorganizowany, poukładany (…) ,uporządkowany człowiek sukcesu … mylę się? Chyba nie :)  

To co zaprezentował Wojciech zdecydowanie stawia go w świetle doskonałego, zorganizowanego, kontrolującego swoje życie w pełni, człowieka sukcesu. Nienaganna forma, której osiągnięcie niewątpliwie jest dziełem świadomej, profesjonalnej pracy, pod okiem prawdziwego trenera. 

Przodem – dobre proporcje ciała pionowe i poziome, szeroka obręcz barkowa, wąski pas, pełne nogi. W pozie „z bicepsami” ramiona dobrze się prezentują, dwugłowy ramienia (biceps) jest pełny na całej długości - od przyczepu do przyczepu, mocno oddzielony od tricepsa. Rozciągnięte w tej pozie mięśnie klatki piersiowej i brzucha są dobrze widoczne. Mięśnie nóg – czworogłowe głęboko się separują, widać wszystkie głowy, mniej wyraźne w górnej części przy biodrze, słabiej widoczne mięśnie krawieckie. 

Bokiem - wszystkie proporcje dokładnie się potwierdzają, głęboki stopień odtłuszczenia ciała uwidacznia nam szczegóły – prążkowanie klatki piersiowej, która jest dobrze wypełniona na całej powierzchni, głęboko oddzielony mięsień naramienny od mięśni ramion, mięśnie brzucha (zębate, skośne i górna część skośnych-widoczne nad prawym przedramieniem), w obrębie bioder jest trochę gładko, jednak widać prążkowanie pośladka. Smuga biodrowo – piszczelowa jest głęboka, oddziela mięśnie czworogłowe od dwugłowych. 

 

Tyłem – ramiona w pozie “bicepsy tyłem” dobrze wypełnione, gęste mięśnie naramienne, na których można wyodrębnić poszczególne aktony (przednie, boczne i tylne), widoczne bicepsy, mięśnie ramienne i poszczególne głowy tricepsów. Mięśnie grzbietu – czworoboczne, widać mięśnie obłe wielkie i mniejsze, najszersze grzbietu, widoczny grzebień biodrowy. Pośladki prążkują się a mięśnie nóg dzielą – dwugłowe, półbłoniaste, półścięgniste. 

Poza „nogi i brzuch” - bardzo dobra – wszystkie mięśnie widoczne (proste, zębate, skośne zewnętrzne). 

Poprawy wymagają mięśnie nóg w części górnej. To pierwszy i bardzo dobry start tego zawodnika, jego sylwetka jest  zgrabna (proporcjonalna) i estetyczna, dalsza praca niewątpliwie powinna prowadzić do zwiększenia masy mięśniowej (z czasem, gęstości, jakości ) oraz doskonalenia proporcji ciała. 

Ale jest coś więcej, bardzo dobra prezentacja i świetny układ dowolny w poważnym klimacie, wyszukane, płynnie wykonywane pozy i przejścia między nimi.Przygotowanie „takiego” pozowania wymaga wiele czasu, ale również „miłości” do tego sportu. Plastyka ruchów i drobiazgowo „poukładane” pozy - oglądanie układu dowolnego to wielka przyjemność  dla widzów. Oby tak dalej.

Sylwetki polskiej sceny kulturystyki i fitness - Wojciech Pasiut

Źródło: facebook.com

https://www.youtube.com/watch?v=cEEaI-SExOs

https://www.youtube.com/watch?v=gmVCJsVfqCM

Komentarze (0)Co nowego na forum