Hafþór Júlíus Björnsson, o którym niedawno pisaliśmy, wygrał w zeszłym tygodniu swój czwarty konkurs Strong Man Europe! Zrobił to zaledwie miesiąc po tym, jak podniósł 472 kg w martwym ciągu podczas Arnold Strongman Classic. “Góra” ze znanego serialu “Gra o tron” jest pierwszym czterokrotnym mistrzem Europy w Strongman.

Hafþór nie miał sobie równych podczas tych zawodów, zwłaszcza po tym, jak najsilniejszy człowiek świata - Eddie Hall został wykluczony z wydarzenia z powodu niedawnej kontuzji kostki.

ZOBACZ:

Eddie Hall i jego przepis na siłę!

Hafþór Júlíus Björnsson i Kelsey Henson - jak to jest być prawie o połowę mniejszą?

Wydarzenie w Leeds, które odbyło się w zeszłym tygodniu zakończyło się następująco:

1. Hafþór Júlíus Björnsson (Islandia)

2. Konstantine Janashia (Gruzja)

3. Mateusz Kieliszkowski (Polska)

4. Zydrunas "Big Z" Savickas (Litwa)

 

Hafþór nie odpuszcza i szykuje się do Mistrzostw Świata. Czy w końcu uda mu się zdobyć tytuł? Patrząc na jego ostatnie dwa zwycięstwa, można przypuszczać, że “Góra” ma na to ogromne szanse. Ale jak wiemy, w sporcie różnie bywa, więc trudno jest to stwierdzić jednoznacznie. Rywalizacje 2018 World's Strongest Man trwają od 28 kwietnia do 1 maja, a dwudniowe finały odbędą się 5 i 6 maja w Manili. Będą startować też nasi: Mateusz Kieliszkowski i Krzysztof Radzikowski, którym oczywiście mocno kibicujemy. Poinformujemy Was o tym, kto zdobędzie tytuł najsilniejszego człowieka na ziemi!