SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

aktywność i zapotrzebowanie kaloryczne

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 228

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 281
Witam mam pytanie które nurtuje mnie od bardzo dawana.

Otóż jak to jest z ćwiczeniami i aktywnością fizyczną?

Wiem że wykonując ćwiczenia dajmy na to 3-4 razy w tyg. tym samym podnoszę swoje zapotrzebowanie kaloryczne ale czy wpływa to także na pozostałe dni tyg. czy już nie?

Chodzi mi o to czy dajmy na to obliczając zapotrzebowanie kalkulatorem (wiem że nie są to wyniki orientacyjne) muszę to robić osobno dla dni kiedy ćwiczę i osobno w te kiedy mam przerwę?

Dajmy na to wyszło mi świcząc 3-4 razy w tyg. 2500 kalorii czy bedę miał takie same zapotrzebowanie (oczywiście ćwicząc w te wspomniane dni) w pozostale czy też zmniejszy sie je?

Jeżeli zapotrzebowanie pozostanie podniesione to czy dni w ktorych ćwicze mają wpływ? Czy mogę ćwiczyć pon-czwartek a w pozostałe odpoczywać ? czy też muszą byc na przemian.

Troche namotałem ale jestem bardzo ciekaw waszej odpowiedzi ?

Dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 693 Napisanych postów 36768 Wiek 37 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 175815
duzo osob robi tak ze zwieksza kalorycznosc w dni ktore trenuje a w dni wolne je około 0 , 4 dni pod rzad cwiczyc a potem 3 dni przerwy ?? lepiej zrobic sobie przerwe pomedzy 2 dniami
napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4590 Napisanych postów 132693 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 690584
zdecydowanie przedziel przerwa treningi, by mialo to rece i nogi
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 281
a jak njepiej przerwać treningi jeżeli mam do dyspozycji 3 dni treningowe (niekiedy 4) ? Dajmy na to pon-środa-piatek trening reszta dni wolne? czy inaczej?
napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4590 Napisanych postów 132693 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 690584
moze byc pn, sr, pt smialo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla 16 latka

Następny temat

Ból kostki

Kreatyny ranking - najlepsza kreatyna Wspaniałe nagrody za I miejsce Ben Weider Legacy Cup Aminokwasy ranking - najlepsze aminokwasy Leksykon suplementacji: 1,3 Dimethylamylamine DMAA (geranium) Nowy etap w życiu Huberta Kulczyńskiego! Funkcje motoryczne - dlaczego są ważne? Suplementy w trakcie treningu - co możemy wykorzystać? Technika ćwiczeń - uwarunkowania anatomiczne