SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Rozgrzewka pod rekord"

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 321
Nie moglem nigdzie znaleść takiego topicu wjec zakładam , jak gdzieś jest prosiłbym o link.

Stosuje typową rogrzewkę przed treningiem i to jest chyba jasne :

1 rozgrzewka Aerobowa
W tej części wykonujemy ćwiczenia w stylu rower, bieganie około 5min


2 rozgrzewką krążeniowa
rozgrzewka stawów poprzez krążenia, zaczynamy od góry kończe na dole - stawy barkowe, stawy łokciowe i nadgarstkowe, następnie krążenia biodrami i kolanami

3 rogrzewka Rozciągająca
Tutaj skupiam się głównie na ćwiczonych mięśniach w tym przypadku chodzi mi o mięśnie klatki

4 serie rozgrzewkowe i tu se robi problem jakich ciężarów użyć
i przechodze do sedna.

Dam krótki opis moich ciężarów w serii( mówimy o klacie leżąc płasko, wyciskanie sztangi) żeby można bylo mi doradzić

Jeżeli chodzi o trening (ilosć seri i dobrane ciężary ), aktualnie eksperymentuje z takim sposobem od miesiąca i jest spory przyrost siłowy - zaczynalem miesiąc temu nielicząc pierwszych dwóch serii
8 x 65, 8 x 70, 8 x 75 2x 85. Wjec przyrost jest, wjec prosze nie pisać ze niby za malo powtórzeń i źle dobrane ciężary.

20x 40kg
15x 55kg
8 x 75kg
8 x 80kg
8 x 85kg
2 x 95kg

Pytanie brzmi , jakie w etapie 4 rozgrzewki zastosować ciężary i ilości powtórzeń ,aby uzyskać maxium rozgrzania z minimalna stratą siły . Moim założeniem jest podnieść 100kg x1.

- i tu prosze o pomoc w dobraniu ciężaru tak jak pisałem- "maxium rozgrzania z minimalna stratą siły"

Proponuje taką rogrzewkę "pod rekord"
20 x 40kg
15 x 55kg
4 x 75kg
3 x 80kg
2 x 85kg
1 x 90kg
95- pomijam z tego wzgledu ze boje sie ze zabierze mi tyle sil ze 100kg niepodniose
1x 100kg - czyli nowy rekord

Najlepiej może jakby sie wypowiedzial jakiś trójboista , gdzie meritum sportu to maksymalne ciężary

Czy taka rogrzewka przed rekordem jest odpowiednia , ewentualnie jaka wy stosujecie, wcześniej stosowałem podobny typ ale przy wiekszych ciężarach chce miec pewność(wmiare dużą) ze nie nabawie sie kontuzji
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 272 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2974
ja myślę że ta rozgrzewka cie bardziej zmęczy . Weś zrub sobie takim cięzarek żebyś podniusł z 10 razy z 2 serie i hantlem bica tak z 20 razy i styknie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
zerknij do działu trójbój tam na pewno było to poruszane kilka razy

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 321
neo962
nie rozumiem cie kompletnie

rion poprosilbym o linka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

gryf

Następny temat

MASS-MoIzI

WHEY premium