SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"PRYSZCZE" - wątek ogólny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 858583

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 927
Byłam u nowego lekarza (na trądzik leczę się 10 -12 lat) i jestem zachwycona. Moja nowa pani doktor jest dermatologiem, alergologiem i wenerologiem, co daje jej całościowe spojrzenie na sprawę. Po raz pierwszy ktoś mi powiedział, że moje zmiany skórne nie są w całości zmianami trądzikowymi, że są to być może (od mies nagle wyszły mi w jednym miejscu czerwone plamki) skupiska opryszczkowe, alergiczne itp... Wszystkie witaminy, mikroelementy, które tutaj niejednokrotnie były wymieniane mam przestać brać. Do twarzy dostałam próbki Effaclar żel do mycia i Effaclar K krem do twarzy na dzień, a na noc maść-krem z apteki, której nazwy nie napiszę, bo wiem, że to wszystko dostosowywane jest indywidualnie do pacjenta. Krem ten mam używać do 3 tyg, a potem zadzwonic i powiedziec czy jest poprawa (jest!!) i ewentualnie umówić się wizytę i testy alergiczne. Żeby było ciekawiej z tym samym byłam 2 tyg wcześniej u innego dermatologa, który poświęcił mi pół minuty, napisał jakieś kolejne nowe cudo, które mam przetestować i dopiero wtedy jak wyleczę trądzik porozmawiać o kosmetyce twarzy (przebarwieniach pozostałych po wyleczonym trądziku). Oczywście nic nie kupiłam (kolejne 40zł)i zadzwoniłam pod telefon, który kiedyś dostałam od koleżanki i nie żałuję. Pojechałam do innego miasta, zapłaciłam, ale też wiem, że ktoś mnie w końcu po ludzku potraktował i dał nadzieję, że już niedługo do końca zwalczę mój problem.

pozdrawiam serdecznie
Mijka

pozdrawiam serdecznie
Mijka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 10494 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50243
Mijka na kazdego dziala co innego
ale fakt ze alergie moga miec w tym swoj udzial
powodzenia w pozbyciu sie tego na zawsze

~~~~~~~~~~~
Moderator działów:
*Nasze Hobby
*Sporty Extremalne

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

~~~~~~~~~~~
Moderator działu:
*Sporty Extremalne

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1499
Jak pisałem kilka stron wczesniej stosowałem juz wieeele - bardzo wiele środków na tą "chorobę"

Piłkarz - najwazniejszy są witaminy w postaci tabletek drożdżowych "Humavit V" lub "Humavit N"

Później mozesz martwic się syfami ... polecam:
-Benzacne 10%
-zel do mycia ciała Clerasil
-Tointex (niepodraznia skóry i łagodzi przebarwienia)
-Linomag (zasypka)

ZA CAŁY TEN ZESTAW (RAZEM Z TABLETKAMI) ZAPŁACISZ MNIEJ NIZ ZA JEDNĄ TUBESILOKOLU SKIN !!!!!

PO 2 LATACH WALKI Z TYM CIULSTWEM - POMOGŁO !! Teraz jescze od czasu do czasu lekką warstwę MAŚCI ICHTIOLOWEJ I JEST EXTRA !!

POZDRAWIAM I PROSZĘ O SOGA

VfB STUTTGART FOREVER !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 927
SaLvAtIoN masz rację na każdego działa co innego.. Mi np. specyfiki opisane przez vfb nie pomagały. Nie pomagały też lub jeśli nawet to nigdy nie do końca takie leki jak:
Aknemycin
Benzacne 5%, 10%
Dalacin
Davercin
Diane 35
Differin
Doxycyklina
Humavit V
Magnez + B6
Maść cynkowa
Maść ichtiolowa (nie polecam - można się na całe życie oszpecić jak ktoś przesadzi z jej smarowaniem i grubością nakładanej warstwy)
Metronidazol
Termentiol
Tetracyklina
Wit A+E; A+D; B2, B6, calcium pantothenicum
Zincas
Zineryt
Przetestowałam je wszystkie na sobie (było ich pewnie więcej)i nie zlikwidowały mi one do końca objawów trądziku i nabytych przebarwień na twarzy, które na szczęście nie są już tak widoczne i pojawiają się jedynie (w fazie mocniejszej) po użyciu samoopalacza (te miejsca chwytają najbardziej..)


pozdrawiam serdecznie
Mijka

pozdrawiam serdecznie
Mijka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 10494 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50243
ja tez troche testowalem i niezle efekty są jesli sie zmienia nieco te dodatkowe mascie co jakis czas wtedy skuteczniej dzialaja

~~~~~~~~~~~
Moderator działów:
*Nasze Hobby
*Sporty Extremalne

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

~~~~~~~~~~~
Moderator działu:
*Sporty Extremalne

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1499
MIJKA - HUMAVIT V NIE JEST STOSOWANY JAKO "LEKARSTWO" TYLKO JAKO UZUPEŁNIENIE WITAMIN !! POCZYTAJ W TYM POSCIE ILU OSOBOM POMAGAŁO. JESZCZE JEDNO - Z WŁASNEGO DOSWIADCZENIA WIEM, ZE NIE MOZNA MIESZAC KREMÓW TZN NIE MOZNA STOSOWAC NP W PONIEDZIAŁEK JEDNEGO, A WE WTOREK DRUGIGO. PRÓBUJCIE NP PRZEZ 3 lub 4 TYGODNIE TRZYMAC SIE JEDNEGO SPECYFIKU A NAJWYZEJ POŹNIEJ TO ZMIENIAC. MASZ ICHTIOLOWA NIE JEST STOSOWANA DO CALEJ TWARZY, CHODZI MI O TO, ZE JAK MACIE JEDNEGO DUZEGO "SYFKA" TO POSMAROWANIE GO NA NOC GWARANTUJE, ZE SIE GO POZBEDZIECIE!!

AHA, NACIĄŁEM SIE JESZCZE NA JEDNYM. SWEGO CZASU (OK ROK TEMU PRZY NASILONYM TRADZIKU) MYSLAŁEM ZE IM LEKARSTWO JEST DROZSZE TYM LEPSZE - JEST TO WIERUTNA BZDURA !!!!!!!!
SZUKAJCIE DLA SIEBIE ODPOWIEDNIEJ KURACJI, AZ W KONCU COS WAM POMOZE. MOJA TWARZ CZASEM NAPRAWDE WYGLADAŁA KOSZMARNIE - AZ MI SIE PLAKAC CHCIAŁO. TERAZ JUZ JEST SUPER. AHA, POD ZADNYM POZOREM NIE UZYWAJCIE LAMPY KWARCOWEJ!! PO JEJ UZYCIU TWARZ SIE POPRAWIA (ZNACZNIE) NA OKOLO 2 DNI ... A POTEM NASTEPUJE KOSZMAR!

BADZCIE WYTRWALI W TYM CO ROBICIE A BEDZIE OK!! POLECAM FLUID FIRMY KOLASTYNA, KTÓRY POPRAWIA WYGLAD SKÓRY I PRZEPUSZCZA POWIETRZE, DZIEKI CZEMU JEST CALKOWICIE NIESZKODLIWY. POZDRAWIAM !!

VfB STUTTGART FOREVER !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 927
Witaj Vfb. Co do Humavitu nie traktowałam go jak lekarstwo. Wymieniłam go po prostu na liście specyfików, suplementów, które w ogóle w życiu używałam w odniesieniu do mojej twarzy. Witaminy i mikroelementy były u mnie bowiem zawsze uzupełnieniem podstawowych leków. Co używania/łykania wymienonych przeze mnie leków, to kuracje moje nimi (pojedynczymi lakami) trwały od 2-3 miesięcy do nawet 3-4 lat (Diane 35). Efekty i owszem po niektórych były (dzięki nim teraz nieźle wyglądam, ale nigdy nie zlikwidowały mi one mojego podstawowego problemu, który nawracał gdy buzia przyzwyczaiła się do danego specyfiku. Leczenie trądziku to jak walka z wiatrakami.. Wydaje Ci ze już jesteś blisko zwycięstwa, a tu jedynie wygrana mała bitewka lub nawet to nie... Cały czas zastanawia mnie czemu jedni podatni są na powstanie trądziku, jakichkolwiek zmian skórnych, a drudzy przez całe życie mają aksamitną cerę bez żadnego znamienia wyprysku.. Jak można się domyśleć - tak jak wielu z Was - chciałabym być w tej drugiej grupie. Co do maści ichtiolowej, to wiem od lekarzy i naocznie mogłam to zobaczyć, że może ona doprowadzić na twarzy do trwałych, mocnych przebarwień i możecie mi wierzyć wygląda to koszmarnie...

pozdrawiam serdecznie
Mijka

pozdrawiam serdecznie
Mijka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1499
Witam Mijka. Nie podałaś ile liczysz sobie wiosen :) a jest to rzecz istotna. Ja w tamte wakacje po odkryciu tego postu zacząłem eksperymentowac i czasem mi to nie wychodziło na dobre. Wydałem na ten "problem" bardzo duuużo kasy, no ale dbanie o wygląd jest wazniejsze !!

Gdzieś przeczytałem, ze np żele lub pianki do włosów oraz nieodpowiednie odzywianie wzmacniają trądzik - bzdura! Ponad 80% mlodziezy ma lub mialo trądzik i jest to rzecz naruralna, ale mozna się go pozbyć. NIE OD RAZU !! po 2 latach eksperymentowania wreszcie doszedłem do tego co mi pomaga i wszystkim radze to samo!

VfB STUTTGART FOREVER !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 927
29 lat, a z tego 13-14 lat zmagania się z trądzikiem....


pozdrawiam serdecznie
Mijka

pozdrawiam serdecznie
Mijka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1499
Łeee więc to nie było same "pojawienie się" syfkow w okresie dojrzewania ... lecz praktycznie choroba ! W takim przypadku konieczne było leczenie się antybiotykami a nie specyfikami do cery trądzikowej. Okres dojrzewania nie trwa przecież 14 lat ;)

VfB STUTTGART FOREVER !!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

depilacja

Następny temat

Czemu powstał ten dział?

WHEY premium