SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"PRYSZCZE" - wątek ogólny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 858882

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich pryszczatych! Ja mam już 23 lata i walczę z tym jakieś 8 lat. Wypróbowałem na sobie absolutnie WSZYSTKIE dostępne na rynku środki, przez rok leczyłem się też homeopatią. Od dwóch miesięcy jestem na ostatniej desce ratunku jaką jest już wyżej wspomniany Roacutan. Do wyleczenia daleka droga, ale są pewne symptomy, którą pozwalają mieć nadzieję. Ostrzegam przed hurraoptymizmem na początku brania leku, bo po początkowych gwałtownych objawach i chwilowemu zaleczeniu zmian, u większości leczonych (także u mnie) występuje faza druga - pogorszenie. Wyłaża wtedy wszytskie głębokie zaskórniki (często ropiejąc) i wygląda się jeszcze gorzej niż na początku leczenia. Mi ten etap powoli się kończy (przynajmniej mam taką nadzieję, ale wszystko na to wskazuje). Teraz powinno być już tylko lepiej.
Koszta kuracji niebagatelne. Dawka podstawowa: 0,5 mg/kg ciała. Przy wadze 80 kg, biorę 30mg (na początku brałem 40, teraz obniżono mi dawkę) na dobę. Cena 30 kapsułek po 20 mg to ok.300 zl, więc na miesiąc trzeba wydać jakieś 600.
Pozdrowienia dla wszystkich biorących izotretinoinę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dolf w ktorym tygodniu wystapilo u ciebie pogorszenie ? ile tygodni juz biezesz REUCOTAN.... ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak już wyżej wspomniałem biorę Roacutan dokładnie 2 miesiące. Pogorszenie u mnie nastąpiło po około 4 tygodniach. Jest to normalna sprawa i nie należy się tym przejmować. Obecnie jest już nieco lepiej, ale pojedyncze syfy jeszcze mi wyłażą. Leczenie w zależności od pacjenta trwa 3-8 miesięcy. Jak mi powiedziała babka z kliniki "przez pierwsze 2 miesiące to może być tylko gorzej".
Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 243 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7562
CZesc a wiec mialem kuracje b5 i GOWNO TO DALO!!! wkur****m sie i postanowilem nie uzywac nic .CZyli zadnych masci i tabletek. Wieczorem przed spaniem tylko po umyciu twarzy mydlem przemywam twarz spirutusem i to wszystko. Nastapila znaczna poprawa.CZasami tylko wyskoczy jakis pryszcz. To by bylo na tyle. Pozdrawiam.

Tylko ciezka praca pozwoli ci osiagnac sukces
Pozdrawiam Look15.

Tylko ciezka praca pozwoli ci osiagnac sukces
Pozdrawiam Look15.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hello!!!!!!!!!

look15 ty jestes po***any!!!!!!
spirytem na ryj!!! HEHEHEHE
moze lepiej jak wezmiesz sobie rozpuszczalnik NITRO :)
wtedy wszystko ci wypali lacznie ze skura :)

zycie plata FIGLE!!!!!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
spirytus salicylowy wszyscy uzywaja na calym swiecie -salicylic acid nie jest tak silny jak benzoyl w wielu dobrych kosmetykach jest
Dodaj jeszcze witaminy WIT A!!!!!!!!!!! cynk I OLEJ Z SIEMIENIA LNIANEGO
I swear ZERO NOWYCH PRYSZCZY 25000 IU VIT A !!!!!!BRANE Z OLEJEM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 241 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3405
Look15
Z tego co kiedyś pisałeś to brałeś tylko 500 mg dziennie. Trzeba było zwiększyć dawkę.

A swoją drogą dlaczego temat o trądziku jest w dziale Fitness

Pozdrawiam

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 243 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7562
A wiec mazol uwazaj ze slowami! A co do ciebie kulmar to zwiekszylem dawke do jakis 3g.

Tylko ciezka praca pozwoli ci osiagnac sukces
Pozdrawiam Look15.

Tylko ciezka praca pozwoli ci osiagnac sukces
Pozdrawiam Look15.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie ******l qwa !!!!!!!!!!
spirol jest*****owy!!!!!!!!!!
mozesz go uzywac jak masz dupe z ryja!!!!! zeby wypalilo co nieco :)
ale potem bedziesz zalowal !!!!!!!!!!!!


zycie plata FIGLE!!!!!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam!!!
Słuchajcie, ja oczywiście nie przeczytałam wszystkich 400 odp. na ten post, ale podzielę sie z Wami moim doświadczeniem. Mam teraz 19 lat, a jakieś 7 lat temu miałam na twarzy sajgon, pole minowo-doświadczalne i co kto chce. Mama wysłała mnie do dermatologa(państwowego!!!) Stwierdzono u mnie trądzik młodzieńczy i dostałam jakies antybiotyki(doustne) i masci(m.in. papkę Kumerfelda i Aknemycin)Super pomogło, serio!!! Ale 3 mies temu problem pojawił sie u mnie na nowo, to ja znowu-do dermatologa. Znowu dostałam tabletki, m.in. Methiovit, Zincas forte, Metronidazol, Magbefar B6(wszystko na recepte:( A do smarowania Isotrexin. No i nie wolno mi było jeść żadnych słodyczy, żółtrgo serka, papryki pod ZADNA postacią. Słuchajcie, po miesiącu WSZYSTKO mi zniknęło!!! Aha, jest takie mydlo do twarzy Acne Aid, dostępne w aptece bez recepty. Jest naprawde super!!! Poza tym-wyprysków NIE WOLNO OPALAC!!! To pomaga czasowo, a potem-śpiewka zaczyna sie od nowa. A juz o solarium to w ogole nie wspomnę!!! Słuchajcie, mówię serio-dermatolog Wam pomoze, niekoniecznie prywatny, bo oni starają sie wyciągnąć kasę, a jednocześnie umawiac Was na kolejne wizyty. Ja co prawda za swoje lekarstwa zabuliłam...150 zł., ale warto było. Aha, jeszcze jedno-im szybciej sie zdecydujecie na wizyte tym lepiej, a jak już Was przyjmie ten dermatolog, to zadawajcie 1000 pytań/minutę, każcie sobie wszystko dokładnie wytłumaczyc, jaki to rodzaj wyprysków, czy trądziku, jak działaja preparaty itd.
Powodzenia, w razie pytań, kontaktujcie sie ze mną:)

Asia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

depilacja

Następny temat

Czemu powstał ten dział?

WHEY premium