SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie korzyści można czerpać z siłowni? artykuł

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6054

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 750 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2689
Jakie korzyści można czerpać z siłowni?

Wcześniej pojawiały się wymówki: strach przed dużym wysiłkiem, brak czasu, problem ze znalezieniem dobrej siłowni. I jak na pierwszy raz przystało na następny dzień ciężko miałem wstać z łóżka przez zakwasy. Ale to mnie nie zniechęciło do dalszej pracy nad sobą i nad uczęszczaniem na siłownię. Ciągle mówiłem sobie, że początki są najtrudniejsze potem przychodzą rezultaty i w końcu można czerpać przyjemność. W moim przypadku tak było najpierw był ciężki wysiłek jak to na początku często bywa, a potem z dnia na dzień, gdy człowiek widzi rezultaty poprawę budowy ciała i na dodatek czerpie z tego inne korzyści to zaczyna mu się to podobać. Poniżej chcę opisać jakie korzyści ja dostrzegłem, zauważyłem podczas chodzenia na siłownię.

1. Nowe znajomości !
Siłownia, club fitness, aerobik coraz częściej staje się popularne wśród osób, które chcą zmienić swoją sylwetkę i nie tylko. Wyobraź sobie, że w twoim mieście znajduję się dość duża siłownia, a w niej codziennie ćwiczy około 200 osób. Jeśli lubisz nawiązywać nowe znajomości, to dobrym miejscem na to może być siłownia. Na siłownię chodzi się przede wszystkim, aby ćwiczyć, ale między czasie w szatni bądź przy odpoczynku można poznać wiele interesujących osób. Czasami znajomości zdobyte na siłowni mogą się nam przydać w przyszłości, nigdy nic nie wiadomo! To doskonała rozrywka, jeśli nudzi Ci się w domu, nie masz co robić, a chciałbyś się rozerwać. Możesz poznać wiele ludzi, a rozmowa z nimi może być czasami bardzo interesująca, ponieważ możesz się od niektórych wiele rzeczy dowiedzieć oraz nauczyć! Najlepiej znaleźć jakiegoś znajomego, który by miał ochotę zacząć chodzić na siłownię. Gdy masz już z kim chodzić to nie pozostało nic innego jak wybrać siłownię na którą będziecie uczęszczać.
2. Satysfakcja i poprawa samopoczucia!
Sporo osób uważa siłownię za miejsce gdzie chodzi się tylko po to, aby ćwiczyć. Dla mnie natomiast siłownia jest również świetnym miejscem do odreagowywania stresu i problemów dnia codziennego. Na siłowni zapominam o wszystkich kłopotach i koncentruje się tylko na czynnościach, które mam zamiar wykonać w danym dniu. Dodatkowo pobyt na siłowni umila mi muzyka, która jest odpowiednio dobrana do tego miejsca. Satysfakcję możemy czuć, wtedy jak ponosimy duży wysiłek na siłowni. Tak jest! Dzień, w którym ćwiczę na maksimum swoich sił mogę zaliczyć do udanych. To jest moment w którym czuję się usatysfakcjonowany, ponieważ wiem, że będąc na siłowni dałem z siebie wszystko, a za tym wszystkim idą rezultaty z których jestem dumny! Nie ma lekko, trzeba ćwiczyć ostro, żeby móc zauważyć rezultaty. Satysfakcję możemy również czerpać z pobicia własnych rekordów na siłowni. Działa to tak samo jak np. na basenie lub na bieżni. Każdy pobity rekord budzi w nas radość i dodatkowo motywuje do dalszej pracy.
3. Poprawa muskulatury.
Kto z nas chciałby być dobrze zbudowanym mężczyzną? Myślę, że każdy! Nie oszukujmy się, teraz każda kobieta wolałaby mieć mężczyznę, który chodzi na siłownię. Musi mieć dobrze zbudowaną klatę, brzuch jak kaloryfer i wielki biceps. Jesteś chudy i chcesz przybrać na masie, a może jesteś gruby i chcesz spalić trochę tłuszczu? Teraz to tylko kwestia czasu. Musisz wybrać odpowiednie miejsce, gdzie będziesz mógł spokojnie ćwiczyć. Znajdź odpowiedniego instruktora, który pomoże Ci dobrać odpowiedni plan treningowy oraz będzie potrafił odpowiednio Cię zmotywować do pracy. Muszę tutaj wspomnieć, że osoby szczupłe ciężko będą miały przybrać na masie mięśniowej bez jakiś odżywek. Każdy sportowiec korzysta z odżywek takich jak: kreatyna, HMB. Jeśli ktoś chce się odpowiednio zbudować, a jest szczupły to musi sięgnąć po odżywki. Dodatkowym atutem chodzenia na siłownię jest nie tylko poprawa muskulatury ciała, ale również zwiększenie poczucia pewności siebie wśród swoich znajomych i otoczenia. Pewność siebie rośnie, wtedy jesteś wstanie zrobić wszystko.

Każdy może czerpać różne korzyści z chodzenia na siłownię. Myślę, że mój artykuł chociaż po części rozwiał niektórym wątpliwości co do uczęszczania na siłownię.
na lajcie artykuł jak coś to kliknijcie i wspomóżcie mało mam sogów ale chce troche powalczyć o to wszystkim z góry dziennnnki!!!!
źródło:http://www.artelis.pl/art-1248,25,161,Sport,Jakie_korzysci_mozna_czerpac_z_silowni_.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 146 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1161
Mi tez sie podoba. Z tą kratą na brzuchu to już bym nie przesadzał, ale jezeli chodzi o miesien to lepiej nie mieścić sie w L, niż miała zwisać jak na szczurze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3046 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 55582
przeczytalem i mi sie podoba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Podoba mi sie

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11097
Good
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1430 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16860
Bardzo ciekawy Co do tych znajomosci, to ja dzieki osobom, które poznałem na siłowni tak naprawde nauczyłem sie cwiczyc itd. Teraz często wymieniamy swoje poglądy. I jeszcze takie zastrzezenie co do tych odzywek: mogłes napisac o diecie, ktore jest duzo wazniejsza od jakich kolwiek supli.
Pozdro

Semper Fidelis.
Wielka Polska na wieki!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2757 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16713
"Muszę tutaj wspomnieć, że osoby szczupłe ciężko będą miały przybrać na masie mięśniowej bez jakiś odżywek. Każdy sportowiec korzysta z odżywek takich jak: kreatyna, HMB. Jeśli ktoś chce się odpowiednio zbudować, a jest szczupły to musi sięgnąć po odżywki."

blehehee
to zes napisal madrosci

Znawca w dziale odżywki & suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 933 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11800
Bardzo fajny art czerpie te same korzyśći co ty i mysle ze wszyscy ktorzy cwiczą juz jakis czas tez je odczuwaja co wiecej mysle ze dzieki takim korzysciom uczeszamy jeszcze na silke przynajmije wiekszosc z nas

http://www.sfd.pl/[BLOG]_90packer__Mens_sana_in_corpore_sano.-t1088838.html

"Ciągi w paskach to jak jazda na rowerze z bocznymi kółkami" - BYK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8
fajny artykuł, podoba mi sie, a jakich kosmetyków używacie po siłowni bo ja zelu pod prysznic dax men
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 431 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5597
ciekawy art
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 429 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4395
Sama prawda, ciekawy art tylko z tymi odżywkami dla chudych nieco przesadziłeś hehe. Dieta ważniejsza na początek

<-No Pain No Gain->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 801 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2824
sog się należy, chodź ja czekam z odżywkami do zastoju na diecie.
jedynie białko dodałem jako stały dodatek do diety

" Nie bój się zmiany na lepsze "

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SZTANGI-która lepsza??

Następny temat

Moje obciążenie do oceny

WHEY premium