SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT WojtekA4 - finisz redu, teraz siła, masa i kondycja

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71799

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
JA robiłem kompleksy na 50 - 55kg aż zerwałem coś w przedramieniu. Wskutek oszczędzania go robiłem coś inaczej i kosztowało mnie to w krótkim czasie łokieć golfisty i dupa dosłownie, ciężko mi cokolwiek bez bólu robić ale jadę dalej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
No właśnie, dlatego ja się nie tykam takich rzeczy. Wg mnie wszystkie ćwiczenia dynamiczne mają to do siebie, że nie wybaczają błędów w technice. Wydaje mi się, że lepiej najpierw zbudować trochę siły i mięśnia, który trudniej będzie uszkodzić, niż zaczynać od tego typu ruchów. Tak samo jest z plecami, nogami i całą resztą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
No cóż... próbowałem kompleksami palić fat bo same treningi (uprzednio HST) jak i dieta zbilansowana połączone z trzema biegami w tygodniu zdawały się nie działać. Zmiana diety na LCHF oraz kompleksy spowodowały szybki spadek wagi ale w tej chwili stoi w sumie od kilku miesięcy. Za to niedawno ruszyły obwody w dół pewnie za sprawą interwałów, co jest dobrym znakiem. Nie zależy mi aż tak na spadku wagi, wolę palić fat. Ale z drugiej strony do lepszego biegania zdałoby się jeszcze z 15kg w dół.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
na dół pleców robię także ławkę rzymską, ale dół pleców też dostaje przy wiosłowaniu w pochyleniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Chyba zacznę nagrywać treningi, żebyście mogli podpowiedzieć co nieco, wydaje mi się, że robię dobrze, ale chyba tylko tak mi się wydaje ;) Zobaczymy. Plecy, triceps, dale czuje... R.E.W.E.L.A.C.J.A :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Wojtek wraz ze wzrostem "doświadczenia" sam odkryjesz co jak działa myślałem podobnie jak ty ale potem i tak wszystko sprowadza się 4 prosty zasad: jedz, śpij, ostro trenuj oraz bądź wytrwały.
wracając do obciążenia - jeśli chcesz być silniejszy oraz lepiej zbudowany to musisz i tak je zwiększać i na to nie znajdziesz rady pułap jakiś tam będzie ale jesteś daleko

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Gwid, zaczynam Cię rozumieć, poważnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Jako, ze skończyłem opakowanie boostera, pojechałem dziś rano na badanie krwi. I co? I....... Dupa.

Poniżej wklejam fotkę wyników.

Generalnie, czuje sie wyśmienicie, ale wyniki mówią swoje. Fat na brzuch w dalszym ciagu bardzo duży. Wysoki kortyzol, ponad normę, niski test. Czas udać sie do lekarza.

Spodziewałem sie rewolucji w wynikach na bazie tego jak sie ostatnio czuje, zawiodłem sie i odbiło sie to na dzisiejszym dniu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
To nie sa bardzo zle wyniki - kortyzol masz i bedziesz mial wysoki, bo ciezko trenujesz. Nie moze byc inaczej. Jednoczesnie musisz pamietac ze kortyzol jest antagonista testosteronu, co w czesci uzasadnia niski poziom TST u Ciebie. Ogolnie - niski TST to problem ponad polowy meskiej populacji w Twoim wieku - dolegliwosc jak wiele innych - i jest na to latwe rozwiazanie farmakologiczne, ale niesie pewne konsekwencje - dlatego nawet nie probuje udawac kompetencji lekarza. Bedzie dobrze ! Niestety, tak jak rozmawialismy, niezwykle wazne jest psychiczne podejscie - gdy wiesz ze jest slabo, czujesz sie slabo. Mam tak samo i obecnie chodze kompletnie rozbity nie wiedzac, czy to sobie wmawiam, czy tez leki tak bardzo psuja mi samopoczucie :(

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
A i owszem, generalnie wszystko niby ok, nawet samopoczucie :) Ale cyferki mnie wku...ja :) I teraz tak, pójdę do lekarza, spojrzy na wyniki, zrobi wywiad i mi powie dokładnie to samo: wysilek = stres dla organizmu = wysoki kortyzol = niski testosteron. Kółko się zamyka, dlatego póki co słucham organizmu, który mówi mi, trenuj, jedz dobrze, śpij i odpoczywaj.

P.S.
Weekendowy wyjazd w góry do szwagra, zrobiłem sobie cheat half day. Było dużo węgli, za dużo, napompowało mnie jak balon. Czułem się fatalnie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta i trening do oceny - redukcja

Następny temat

A L K O H O L - A L E CZY N A ZDROWIE?!

WHEY premium