SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT WojtekA4 - finisz redu, teraz siła, masa i kondycja

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71785

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
100 srok za ogon nie zlapiesz ... ale 2 - 3 moze sie udac :)
Redukcja wcale nie oznacza przemiany w wysuszonego wymoczka hihi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Tylko mój charakter nie pozwala mi robić nic na 20-30%. Albo to robię dobrze, albo nie robię tego w ogóle.

Cel redukcji jest taki, aby zejść z BFem do jak najniższego poziomu, ale też, trochę mięsa chciałbym zostawić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 5059 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 134689
Do powiadomek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Dystanse biegowe sa mocno demonizowane - i przez nas - bo sie boimy, bo wydaje nam sie ze sa kosmiczne i nieosiagalne - i w moim mniemaniu - nieco przez samych biegaczy.. zwlaszcza tych dlugodystansowych.. ;) Moze sie myle, ale mam odczucie, ze niektorzy na wyrost strasza dystansem - by zachowac dla siebie pewien ulamek elitarnosci - ja moge, ale to jest mega wyczyn - nie dasz rady. Nic bardziej mylnego. Dystanse ktore zakladasz - przyjda do Ciebie same, w czasie redukcji, jesli bieganie uczynisz jednym z narzedzi. Wiecej - tu mamy oczywiscie na mysli maraton - to juz cos do czego trzeba sie celowo przylozyc - ale nigdy nie daj / dajcie sobie wmowic, ze to nieosiagalne dla Was ! Jesli takie jest / bedzie Wasze marzenie - bedzie w Waszym zasiegu. Duzo ciezkiej pracy, silna wola - i wszystko jest mozliwe.

Chodzi mi po glowie taki projekcik - z ktorym poczekam do jesieni. Coraz wiecej osob biega, i coraz wiecej osob niesmialo wspomina o maratonie - kiedys - dla spelnienia marzen i przezycia czegos wyjatkowego. Mysle mianowicie o wspolnym biegu maratonskim na wiosne 2015 w Polsce - cala paczka chetnych. Biegu bez spiny na czas - solidarnie do mety - w dobrym zdrowiu i limicie czasu. By kazdy mogl spelnic marzenie. Fajnie byloby pobiec grupa / grupka z forum, np w Warszawie. Fajnie dolaczyc do tej okazji jakis szczytny cel - i nad tym juz pracuje Maciej. Moze sie uda ? Pozyjemy, zobaczymy ;)

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Powiem tak, na wiosnę 2015 planuje zakończenie redukcji. Gdyby jej uwieńczeniem był udział w takim biegu - byłoby to coś wielkiego. Stąpam mocno po ziemi i wiem, ile pracy będzie to wymagało, ale chce podjąć rękawicę :)

P.S.
Jeśli ta praca pozwoli mi przebiec połówkę, też będzie super :)

Zmieniony przez - WojtekA4 w dniu 2014-05-05 10:45:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12119 Napisanych postów 30534 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130933
WojtekA4
Tylko mój charakter nie pozwala mi robić nic na 20-30%. Albo to robię dobrze, albo nie robię tego w ogóle.

Cel redukcji jest taki, aby zejść z BFem do jak najniższego poziomu, ale też, trochę mięsa chciałbym zostawić :)


Też chciałbym być taki! (Najczęściej okazuje się, że jednak zrobiłem tylko 20-30% - porównując się z innymi).
A cel mam podobny do Twojego!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
WojtekA4
Powiem tak, na wiosnę 2015 planuje zakończenie redukcji. Gdyby jej uwieńczeniem był udział w takim biegu - byłoby to coś wielkiego. Stąpam mocno po ziemi i wiem, ile pracy będzie to wymagało, ale chce podjąć rękawicę :)

P.S.
Jeśli ta praca pozwoli mi przebiec połówkę, też będzie super :)

Zmieniony przez - WojtekA4 w dniu 2014-05-05 10:45:36


Wojtek weź się w garść robić +12 miesięcy redukcję zakrawa o masochizm ważysz( -yłeś) tylko 117kg - to nie jest kategoria mega ciężka. euforia minie za jakiś czas i pojawią się bóle oraz zły humor, do tego relacje rodzinne strasznie ucierpią.
sam pisałeś że chcesz coś robić konkretnie albo w ogóle
zalecam zrób redu maks 6 miechów - w każdym realny cel po 3-4 kg do straty i tyle. zejdziesz do około 90-95 kg bo masz z czego i wtedy runda druga.

jak będziesz tak napalony to szybko może ci się to przemienić w odmienny stan.

jak to kiedyś dawno temu mawiał mój pierwszy szef " take it easy"

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
@Gwid - dzięki :) Sugerowałem się tym, co powiedział mi trener, kiedy zapytałem kiedy planujemy pomyśleć o masie delikatnie: "do masy to masz jeszcze z rok pewnie :D trzeba liczyć te 10% bf przy takim powracającym zatłuszczeniu jako bezpieczne. "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
WojtekA4
@Gwid - dzięki :) Sugerowałem się tym, co powiedział mi trener, kiedy zapytałem kiedy planujemy pomyśleć o masie delikatnie: "do masy to masz jeszcze z rok pewnie :D trzeba liczyć te 10% bf przy takim powracającym zatłuszczeniu jako bezpieczne. "


zachęcam do zrobienia sobie pomiaru BF bo nie pamiętam żeby u Ciebie był gdziekolwiek masa masą ale możesz trenować zdrowo na poziomie 20% i wykręcić już fajny rekomp.
prawda taka że sobie tutaj abstrachujemy a nie znamy najważniejszego - ile na serio masz BF.
co do celu IMO - aby osiągnąć "mityczne" 10% to trzeba mieć na serio aspiracje do startowania potem bo do szczęścia to ci te 10% na serio nie jest potrzebne( pisze trochę jak alexczunga)

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Masz rację, pomiar zrobię. Miałem już to zrobić na początku, ale odradzono mi ;)

10% to nie mój cel, a cel jaki został mi postawiony. Ja chce być zdrowy, sprawny i jako tako wyglądać. Jeśli spełnie te 3 warunki przy 15% to chyba jeszcze lepiej :)

Tanita na siłowni da w miarę obiektywny wynik pomiaru BFu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta i trening do oceny - redukcja

Następny temat

A L K O H O L - A L E CZY N A ZDROWIE?!

WHEY premium