SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Shadow aka Family Man - Tri, Ultra Running i Peskatarianizm

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 725059

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Stawiaj na technikę i siłę biegową! Serio. Wytrzymałość przyjdzie sama. Czym innym jest angażowanie prostowników / zginaczy / odwodzicieli / uwodzicieli, a czym innym pchanie ciała do przodu pod górę. Skoro 15" to maks, to biegaj 6 x 15" z przerwą po 90" i załatwione. Stopniowo sam sobie dołożysz jak poczujesz

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 99207
Bardzo szczerze mowiac, lepiej nie sugerowac sie moimi "wyczynami" - zaprowadzilo mnie to, pewnie nie bezposrednio, ale jednak, na skraj mozliwosci i chyba o krok za daleko - sugeruje spokojniesza droge do wymarzonych wynikow ;)

Z doswiadczenia wiem - bo tak biegalem ostatni rok - ze da sie zrobic fajna forme biegowa 3 treningami biegowymi w tygodniu, jesli towarzysza im inne formy sportu - silownia, basen , rower - i niekoniecznie to wszystko na raz. To bym Ci sugerowal przez pierwszy rok, dwa. Teraz, jeszcze kilka, kilkanascie tygodni biegania dla nabrania przyjemnosci z biegu - spokojne, systematycznie wydluzane biegi, bardzo delikatnie podnoszone tempo. Do celowego treningu przeszedlbym biegajac 10km w terenie ponizej godziny - bez smierci klinicznej na mecie ;) Wowczas warto przejsc na schemat - utrzymujac 3 biegi w tygodniu - jeden bieg ciagly BC z narastajaca szybkoscia lub stalym tempem - to zmienialbym ze soba co tydzien - w wymiarze 60 minut, bez ogladania sie na dystans - ten bedzie rosl samoistnie, jeden trening sily biegowej - interwaly, podbiegi - lacznie z rozgrzewka i rozbieganiem 60 minut, i jeden bieg dlugi, zwany spokojnym BS - co niedziele, 90 do 120 minut - bardzo spokojnie, bardzo przyjemnie - jesli moze cos bolec - to miesnie stop, miesnie nog - to dopuszczamy, ale zadnego zajazdu kondycyjnego juz nie..

Interwaly bez bazy tlenowej to niedobry pomysl, uwazam ze nie jestes na nie gotowy. Istotne - ja odrozniam tu interwaly typowo biegowe dla dystansow srednich i dlugich od "rytmow" - taki trening 30 sek szybko, 90 sek spokojnie to tez oczywiscie sa interwaly, ale o niskiej przydatnosci dla budowania sily biegowej w kontekscie biegania dystansow. Krotkie interwaly - rytmy - to doskonale narzedzie do redukcji tkanki tluszczowej, urozmaicenie w czasie BS - dla kolokwialnie mowiac odmulenia - przyspieszcze metabolizmu, zalet maja jeszcze wiecej. Interwaly, ktore buduja rzeczywista sile biegowa, i tu wzorowalem sie na Danielsie, to wysilki maksymalne ktorych suma na 95% hrmax jest odpowiednio zdefiniowana, z kolei kazde powtorzenie w strefie maks nie powinno trwac dluzej niz 6 minut - stad na poczatku moje interwaly to bylo x powtorzen 800 metrow, pozniej x 1000, x 1200 az do x 1600 ( jedna mila ) - gdzie dystans powtorzenia wydluza sie wraz z mozliwosciami - bo na poczatku zwyczjanie jednej mili w 6 minut nie bedziesz w stanie przebiec. Powtorzenia dobiera sie odpowiednio dla dystansu - np 8x1km ale juz tylko 4x 1mila. Przerwy dobiera sie rowniez w zaleznosci od dlugosci trwania powtorzenia, z tym zawsze mam problem i robie je zbyt krotkie, ale to kwestia indywidualna. Podkreslam, ze ten akapit to juz teoretyczna rozprawka o interwalach do biegow na dluzszych dystansach, inaczej to bedzie wygladac dla biegow do 5km ale jesli bedziesz mial ochote pobiegac sobie w masowkach, to powinienes raczej celowac w 10 i 21 km - szybkie bieganie - 5 km i mniej - nie jest dla ludzi naszej postury ;) Ze startu na 5 km nie ma tez wielkiej przyjemnosci - od poczatku biegnie sie w strefie maksymalnej - i dopiero polmaraton daje mozliwosc pobiegania w strefie komfortu. Oczywiscie piatke tez mozna pobiec na luzie, ale z doswiadczenia wiem ze sie nie udaje - zawsze wygrywa wola walki i dania z siebie wszystkiego. Dlugi dystans wymusza pokorne realizowanie taktyki, krotki - daje mozliwosc pojscia w trupa od kreski do kreski.

Uwaznie rozwaz kwestie startu przed pierwsza masowka, bo to jest bagno, niemozebnie geste i zdradliwe. Wdepniesz, i juz tylko smierc jest w stanie Cie wyswobodzic ;)

Korzystajac z okazji - drugi dzien mam potworne bole miesni, o ktorych juz zapomnialem, ze je mam. To jest efekt ich uruchomienia w naszej zabawie na korcie - a mowiac po ludzku, ledwo chodze. W zwiazku z tym rakiem wycofuje sie z jutrzejszej powtorki, boje sie zwyczajnie, ze w sobote nie bylbym w stanie wsiasc na rower ;) Dzis, jutro i w piatek juz tylko plywam ;) Widzimy sie zatem w lipcu, tak jak zaplanowano ;)

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
xzaar77
Bardzo szczerze mowiac, lepiej nie sugerowac sie moimi "wyczynami" - zaprowadzilo mnie to, pewnie nie bezposrednio, ale jednak, na skraj mozliwosci i chyba o krok za daleko - sugeruje spokojniesza droge do wymarzonych wynikow ;)



Skorzystam z przestrogi ( mam nadzieję ) i spróbuję bez tego ostatniego kroku :)

xzaar77

Z doswiadczenia wiem - bo tak biegalem ostatni rok - ze da sie zrobic fajna forme biegowa 3 treningami biegowymi w tygodniu, jesli towarzysza im inne formy sportu - silownia, basen , rower - i niekoniecznie to wszystko na raz. To bym Ci sugerowal przez pierwszy rok, dwa. Teraz, jeszcze kilka, kilkanascie tygodni biegania dla nabrania przyjemnosci z biegu - spokojne, systematycznie wydluzane biegi, bardzo delikatnie podnoszone tempo.


To jest właśnie niesamowite w bieganiu. Zarzekałem się, że nie będę biegać - podobnie jak Ty na początku - ale coś jest w tym narkotycznego. Że mam skłonność do uzależnień - to wiem o sobie. Może to będzie najzdrowsza używka w mojej historii? Czas pokaże. Póki co przyjemność mam sporą, wczoraj zabrałem Żonę na wieczorne bieganie pasem nadmorskim. Świetny czas. Dzisiaj też bym pobiegał, ale z rozsądku poczekam do jutra, a dzisiaj - fbw - bardziej z obowiązku niż z chęci. Z chęci to pograłbym w tenisa, ale póki co ciężko z tym.

xzaar77

Do celowego treningu przeszedlbym biegajac 10km w terenie ponizej godziny - bez smierci klinicznej na mecie ;) Wowczas warto przejsc na schemat - utrzymujac 3 biegi w tygodniu - jeden bieg ciagly BC z narastajaca szybkoscia lub stalym tempem - to zmienialbym ze soba co tydzien - w wymiarze 60 minut, bez ogladania sie na dystans - ten bedzie rosl samoistnie, jeden trening sily biegowej - interwaly, podbiegi - lacznie z rozgrzewka i rozbieganiem 60 minut, i jeden bieg dlugi, zwany spokojnym BS - co niedziele, 90 do 120 minut - bardzo spokojnie, bardzo przyjemnie - jesli moze cos bolec - to miesnie stop, miesnie nog - to dopuszczamy, ale zadnego zajazdu kondycyjnego juz nie..


To czyni schemat BC / Bieg siłowy ( na razie pewnie niewiele będzie się różnić od mojego BC, z racji braku bazy, o czym piszesz ) / BS.
Interwałów - tych biegowych - na razie nie będę praktykować, chciałbym dożyć do swoich, co najmniej, 40 urodzin :)

xzaar77

... powinienes raczej celowac w 10 i 21 km - szybkie bieganie - 5 km i mniej - nie jest dla ludzi naszej postury ;) Ze startu na 5 km nie ma tez wielkiej przyjemnosci - od poczatku biegnie sie w strefie maksymalnej - i dopiero polmaraton daje mozliwosc pobiegania w strefie komfortu. Oczywiscie piatke tez mozna pobiec na luzie, ale z doswiadczenia wiem ze sie nie udaje - zawsze wygrywa wola walki i dania z siebie wszystkiego...


Tak. Jak znam siebie, to zajechałbym się w trupa absolutnie.

xzaar77

Uwaznie rozwaz kwestie startu przed pierwsza masowka, bo to jest bagno, niemozebnie geste i zdradliwe. Wdepniesz, i juz tylko smierc jest w stanie Cie wyswobodzic ;)


Na rozważanie chyba już za późno... wpadłem

xzaar77

Korzystajac z okazji - drugi dzien mam potworne bole miesni, o ktorych juz zapomnialem, ze je mam. To jest efekt ich uruchomienia w naszej zabawie na korcie - a mowiac po ludzku, ledwo chodze. W zwiazku z tym rakiem wycofuje sie z jutrzejszej powtorki, boje sie zwyczajnie, ze w sobote nie bylbym w stanie wsiasc na rower ;) Dzis, jutro i w piatek juz tylko plywam ;) Widzimy sie zatem w lipcu, tak jak zaplanowano ;)


A myślałem, że tylko ja się zmęczyłem :) Mnie z kolei mięśnie nie bolą wcale, ale - jak byłeś świadkiem - kilka razy prawie otarłem się o zawał serca:) A tak na poważnie - kuruj się z tych bolesności i życzę Ci powodzenia w sobotę!

Ps. Korzystając z okazji - teraz ja - pierwsze testy zegarka za mną. Powoli przyzwyczajam się do menu - jest do ogarnięcia. Dużo fajnych opcji personalizacji ustawień, wgrywam też nowy firmware do gps - zobaczymy, jak będzie łapać. Podejrzewam, że trzeba go włączyć wcześniej, od razu wychodząc z domu, żeby nie stać w blokach czekając, aż załapie sygnał. Będę dawać znać:)

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
xzaar77
Bardzo szczerze mowiac, lepiej nie sugerowac sie moimi "wyczynami" - zaprowadzilo mnie to, pewnie nie bezposrednio, ale jednak, na skraj mozliwosci i chyba o krok za daleko - sugeruje spokojniesza droge do wymarzonych wynikow ;)



Skorzystam z przestrogi ( mam nadzieję ) i spróbuję bez tego ostatniego kroku :)

xzaar77

Z doswiadczenia wiem - bo tak biegalem ostatni rok - ze da sie zrobic fajna forme biegowa 3 treningami biegowymi w tygodniu, jesli towarzysza im inne formy sportu - silownia, basen , rower - i niekoniecznie to wszystko na raz. To bym Ci sugerowal przez pierwszy rok, dwa. Teraz, jeszcze kilka, kilkanascie tygodni biegania dla nabrania przyjemnosci z biegu - spokojne, systematycznie wydluzane biegi, bardzo delikatnie podnoszone tempo.


To jest właśnie niesamowite w bieganiu. Zarzekałem się, że nie będę biegać - podobnie jak Ty na początku - ale coś jest w tym narkotycznego. Że mam skłonność do uzależnień - to wiem o sobie. Może to będzie najzdrowsza używka w mojej historii? Czas pokaże. Póki co przyjemność mam sporą, wczoraj zabrałem Żonę na wieczorne bieganie pasem nadmorskim. Świetny czas. Dzisiaj też bym pobiegał, ale z rozsądku poczekam do jutra, a dzisiaj - fbw - bardziej z obowiązku niż z chęci. Z chęci to pograłbym w tenisa, ale póki co ciężko z tym.

xzaar77

Do celowego treningu przeszedlbym biegajac 10km w terenie ponizej godziny - bez smierci klinicznej na mecie ;) Wowczas warto przejsc na schemat - utrzymujac 3 biegi w tygodniu - jeden bieg ciagly BC z narastajaca szybkoscia lub stalym tempem - to zmienialbym ze soba co tydzien - w wymiarze 60 minut, bez ogladania sie na dystans - ten bedzie rosl samoistnie, jeden trening sily biegowej - interwaly, podbiegi - lacznie z rozgrzewka i rozbieganiem 60 minut, i jeden bieg dlugi, zwany spokojnym BS - co niedziele, 90 do 120 minut - bardzo spokojnie, bardzo przyjemnie - jesli moze cos bolec - to miesnie stop, miesnie nog - to dopuszczamy, ale zadnego zajazdu kondycyjnego juz nie..


To czyni schemat BC / Bieg siłowy ( na razie pewnie niewiele będzie się różnić od mojego BC, z racji braku bazy, o czym piszesz ) / BS.
Interwałów - tych biegowych - na razie nie będę praktykować, chciałbym dożyć do swoich, co najmniej, 40 urodzin :)

xzaar77

... powinienes raczej celowac w 10 i 21 km - szybkie bieganie - 5 km i mniej - nie jest dla ludzi naszej postury ;) Ze startu na 5 km nie ma tez wielkiej przyjemnosci - od poczatku biegnie sie w strefie maksymalnej - i dopiero polmaraton daje mozliwosc pobiegania w strefie komfortu. Oczywiscie piatke tez mozna pobiec na luzie, ale z doswiadczenia wiem ze sie nie udaje - zawsze wygrywa wola walki i dania z siebie wszystkiego...


Tak. Jak znam siebie, to zajechałbym się w trupa absolutnie.

xzaar77

Uwaznie rozwaz kwestie startu przed pierwsza masowka, bo to jest bagno, niemozebnie geste i zdradliwe. Wdepniesz, i juz tylko smierc jest w stanie Cie wyswobodzic ;)


Na rozważanie chyba już za późno... wpadłem

xzaar77

Korzystajac z okazji - drugi dzien mam potworne bole miesni, o ktorych juz zapomnialem, ze je mam. To jest efekt ich uruchomienia w naszej zabawie na korcie - a mowiac po ludzku, ledwo chodze. W zwiazku z tym rakiem wycofuje sie z jutrzejszej powtorki, boje sie zwyczajnie, ze w sobote nie bylbym w stanie wsiasc na rower ;) Dzis, jutro i w piatek juz tylko plywam ;) Widzimy sie zatem w lipcu, tak jak zaplanowano ;)


A myślałem, że tylko ja się zmęczyłem :) Mnie z kolei mięśnie nie bolą wcale, ale - jak byłeś świadkiem - kilka razy prawie otarłem się o zawał serca:) A tak na poważnie - kuruj się z tych bolesności i życzę Ci powodzenia w sobotę! I oczywiście - do zobaczenia w lipcu!

Ps. Korzystając z okazji - teraz ja - pierwsze testy zegarka za mną. Powoli przyzwyczajam się do menu - jest do ogarnięcia. Dużo fajnych opcji personalizacji ustawień, wgrywam też nowy firmware do gps - zobaczymy, jak będzie łapać. Podejrzewam, że trzeba go włączyć wcześniej, od razu wychodząc z domu, żeby nie stać w blokach czekając, aż załapie sygnał. Będę dawać znać:)

Zmieniony przez - shadow78 w dniu 2015-05-27 18:31:50

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Dzisiaj sporo rozmyślań natury wege. Nie będę się tutaj epatował zbytnio, podzielę się tylko informacją, która do tychże rozmyślań sprowokowała:

Co roku na potrzeby żywieniowe zabijanych jest ok. 56 miliardów zwierząt. Liczba ludzi to ok 7 miliardów. - dane FAO

Dla mojej pamięci, a może komuś z Was też się przyda - piramida żywienia wegańska ( źródło avocado.info.pl ) :






Zmieniony przez - shadow78 w dniu 2015-05-27 18:36:25

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
I jeszcze wypiska z treningu dzisiejszego.



This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Dałem do Ronina, to i do siebie dodam dla pamięci.

ROŚLINNE ŹRÓDŁA WAPNIA (w 100g produktu)

SUROWE ZIARNA MAKU 1266 mg
SUROWE ZIARNA SEZAMU NIEŁUSKANEGO 1160 mg
TAHINI 426 mg
MIGDAŁY 273 mg
AMARANTUS 248 mg
SOJA (suche nasiona) 239 mg
FIGI SUSZONE 203 mg
QUINOA 200 mg
NATKA PIETRUSZKI 193 mg
ORZECHY LASKOWE 186 mg
FASOLA BIAŁA (suche nasiona) 163 mg
JARMUŻ 157 mg
MORELE SUSZONE 139 mg
PISTACJE 135 mg
NASIONA SŁONECZNIKA 131 mg
OTRĘBY PSZENNE 119 mg
SZCZYPIOREK 97 mg
ORZECHY WŁOSKIE 87 mg

Czynniki zmniejszające wchłanianie wapnia lub „wypłukujące” wapń : warzywa i owoce bogate w kwas szczawiowy (m.in. szpinak, szczaw, boćwina, rabarbar, żurawina), kawa i czarna herbata, kakao, nadmiar soli i cukru rafinowanego w diecie, nadmierna ilość fosforanów w diecie (dodatki do żywności, żywność o wysokoprzetworzona, mięso), warzywa zawierające duże ilości solaniny (ziemniaki, niedojrzałe pomidory, papryka, bakłażany).

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
I od razu:

Roślinne źródła żelaza ( w 100 g produktu ):

Pestki dyni 15 mg
Otręby pszenne 14,9 mg
Zarodki pszenne 9 mg
Mak 8,1 mg
Pistacje 6,7 mg
Sezam 5,9 mg
Natka pietruszki 5 mg
Melasa 4,7 mg
Słonecznik 4,2 mg
Soja gotowana 4 mg
Płatki owsiane 3,9 mg
Płatki jęczmienne 3,6 mg
Wiórki kokosowe 3,6 mg
Morele suszone 3,6 mg
Szpinak (świeży) 3,4 mg

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
I jeszcze...



This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Coś mnie dzisiaj podkusiło i zamiast 6 km przebiegłem 8 km. To wciąga. Czy możecie mi objaśnić, co znaczy EPOC i VO2 ?



This is the best deal you can get.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT nadine , pół roku str.26

Następny temat

mam problem z dieta POMOCY

Wiecej