SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwyrodnienia stawów

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1327

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 141 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22731
Z góry pisze: NIE ODSYLAJCIE MNIE DO LEKARZA , konsultowalem mój problem z dwoma ortopedami prywatnie i obydwaj ch*j na mnie kładli, doili kase i ciagneli leczenie objawowe w nieskonczonosc.

Mam zwyrodnienia stawowe które do tej pory ujawniły się w lewym nadgarstku i środkowym palcu prawej reki. O ile palec nie jest uciążliwym problemem (czasem się zacina), to nadgarstek uniemożliwia mi poprawne funkcjonowanie. Maź stawowa w moim nadgarstku bez przyczyny rzednie do tego stopnia ze staw traci smarowność i właściwości amortyzujące, co w efekcie powoduje ze przy samym poruszaniu dłonią boli, a gdy wykonuje jakaś prace lewa ręką ból staje się piekielnie silny. Problem występuje już od roku niezależnie od tego czy dłoń oszczędzam czy pracuje boli tak samo, zauważyłem wręcz ze w okresie kiedy nie pracowałem sytuacja się pogarszała (co zresztą potwierdził lekarz że staw nieużywany może się "zastojeć"). Na codzień tyram na budowie wiec lewa reka dostaje po pi***e równie mocno co prawa, chociaż staram się ja oszczędzać ale nie mogę zdradzić po sobie przed innymi pracownikami ze cos mnie boli przez co cierpi moja wydajność bo to było by pewnie równoznaczne z utrata pracy.

Do tej pory miałem podawane dostawowe zastrzyki z kwasu hialuronowego, lecz jest to kosztowne leczenie objawowe. Kiedy zapytałem o jakiś zabieg/operacje która przywróci mi sprawność reki to jeden lekarz wyskoczył z stałym usztywnieniem stawu tzn: dłoń już nigdy nie będzie mi się zginać w nadgarstku. Nawet nad tym się zastanawiam ponieważ obecnie moja dłoń zgina się przód/tył tylko w zakresie 15 stopni gdzie zdrowa dłoń wykonuje zakres 90 stopni.

Czy ktoś z was zetknął się z podobnym problemem, słyszał o jakichś możliwościach leczenia które pozwolą odzyskać sprawność?

ps: mam 24 lata, innych problemów zdrowotnych brak, jestem aktywny sportowo.


Zmieniony przez - NieKoxowny w dniu 2016-05-29 23:16:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Miałeś przeprowadzone badania ? Jaka jest diagnoza postawiona przez lekarzy i ich dalsze zalecenia postepowania oraz czy masz /miałeś rehabilitację jeśli tak to opisz w jakiej postaci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 141 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22731
Miałem robione kompleksowe badania krwi-wyniki w normie i RTG obydwu dłoni z
które wykazały w prawej dłoni tzw "palec zatrzaskujacy się", oraz w lewym nadgarstku uszkodzenie chrząstki stawu na skutek rozrzedzenia się mazi stawowej.

Przyjmowałem zastrzyki z kwasu hialuronowego do stawu, dostałem leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Rehabilitacji nie miałem.

Zastrzyki pomogły ale jest to leczenie doraźne i objawowe które mnie nie satysfakcjonuje a pochłania pieniądze (niemałe jak na tak nikłe i nietrwałe skutki), a ja chce odzyskać sprawność lewej reki trwale (przynajmniej częściową).

Miałem podobne przypadki w mojej rodzinie w poprzednich pokoleniach ze stron obydwu moich rodziców, lekarz potwierdził że może miec to podłoże genetyczne i takie skłonności są dziedziczne. Tyle że przypadki znane mi w mojej familii działy się w wieku >50 lat a ja mam lat 24.

Teraz sytuacja wygląda tak ręka nadal boli cały czas a w trakcie wykonywania jakiejś pracy nią i przez jakiś czas po jej wykonaniu boli dosyć mocno, ruchomość dłoni zginanej w nadgarstku zmniejszyła się do max 25% zakresu ruchu (dalej zgiąć sie nie da choćbym się zesrał).






Zmieniony przez - NieKoxowny w dniu 2016-06-05 15:39:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 141 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22731
Obecnie łagodzę bul tramadolem (lubię te cukierki), a oprócz tego od tego tygodnia startuje z nandrolone decanote 200mg co 5 dni. Jestem teraz za granicą więc lekarzy zostawię sobie na okres urlopu przypadający na sierpień.

Bede wam zdawał relacje jak deka sie rozkręci i cos pomoże o ile pomoże :)


ps: żeby nie mieć problemów z ruchable do deki dowaliłem trochę testo ale myślę ze to akurat nie jest sednem sprawy wiec prosze nie zagłębiajcie się w ten temat (wiem co robię, znam swój organizm i potrafie go wyprowadzić na prosta z hormonami sprawniej niz nie jeden lekarz).


Zmieniony przez - NieKoxowny w dniu 2016-06-20 22:48:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Warto wybrać się do fizjoterapeuty , specjalizującego sie w pracy na tkankach miękkich gdzie do chodzi do przeciążenia w wyniku zaburzonej sekwencji ruchu i manifestuje się to miedzy innymi dolgliwosciami bólowymi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 141 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22731
fizjoterapeutę mam już ustawionego na sierpień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 264 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8103
Może laseroterapia i fonoforeza by pomogły. Osobiście nie byłem przekonany do tych "cudów" lecz o dziwo nadgarstek który bolał mnie od 2 lat , nagle przestał;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ekto czy mezo

Następny temat

Uszkodzenie aparatu wyprostnego kolana- kalectwo???

WHEY premium