SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 494050

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 41
Hey, witam wszystkich forumowiczów.

Mam taki problem. Uprawiam kulturystykę od prawie 5 lat, studiuję 3 rok na AWF.
Mam taki problem, otóż:

dzisiaj przed treningiem, zacząłem się rozgrzewać, tzn: bieg a później bicie we własny worek treningowy. I właśnie podczas takiego, jednego uderzenia(chciałem bratu pokazać silny cios, czyli ludzka głupota-moja) wypadł mi barek w dół ale szybko napiąłem mięśnie i wrócił na poprzednią pozycję. Wypadnięcie barka przeżyłem po raz pierwszy, wcześniej (czyt. 1 miesiąc) podczas zajęć na uczelni, mieliśmy zaliczenie z pływania i w czasie tej czynności poczułem straszne 'chrupnięcie' w barku ->myślałem, że zemdleję, ale szybko wyciągnęli mnie koledzy z wody bo nie mogłem ruszyć ręką. Byłem u lekarza na prześwietleniu ale nic nie wykazało. Udałem się do pewnej kobiety, która jak się dowiedziałem leczyła nawet wypadnięcie stawu kolanowego( w bok). Tak więc, ona powiedziała mi, że naderwałem wiązadła i przepisała mi jakiś maści itp. Od tamtego momentu, np. podczas grania w siatkę czułem ból, gdy uderzyłem piłkę pod pewnym kątem. Od czasu pamiętnego 'zerwania' przez tydzień nie mogłem nic robić. Mój durny docfujara nie chciał mi dać zwolnienia na wrzesień z basenu . A ponieważ miałem ostateczny egzamin z pływania, musiałem coś wykombinować.
Tak więc przed egzaminem wziąłem specjalny proszek, który uśmierzył ból(efedryna). Jak by ktoś coś mówił, to nie biorę sterydów,ale efedryna była ostatecznym sposobem na zaliczenie roku(moja przepustka).
(trochę zaprzeczam faktom, ale nie jest mi do śmiechu ) )


Na drugi dzień po egzaminie czułem się dobrze nie czułem barku, aż do dzisiejszego treningu.

Wiem, że może niektórych poirytować ten zbyt długawy list ale chciałem dokładnie opisać moje przeżycia z barkiem.

I tak, mam pytanie:czy ktoś z szanownych forumowicz-ów/ek wyda mi diagnozę w moim przypadku? Bo nie jestem pewien czy to wypadnięcie jest związane z zerwaniem wiązadeł czy coś ze stawem.

Czytałem, że powodem wypadnięcia barków jest--> pływanie ponieważ, czynność ta powoduje rozluźnienie mięśni, przez co podczas pływania kulturyści są zagrożeni taką kontuzją(a raczej kalectwem).

Jeszcze pytanie do koksików: Deca przyspiesza regeneracje wiązadeł? Bo jak się uczyłem na zajęciach to przyspiesza ale chciałem się dowiedzieć od praktykujących.
Na razie wiem, że efedryna jest świetnym specyfikiem na ból.

Z góry będę wdzięczny za udzielone odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 152 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 502
a wiec zacznijmy od tego ze deca nic tu ci nie da chocbys wkuł jej 2 litry , a jezeli chodzi o zwichniecie to musial bys przejsc sie na rezonans magnetyczny i po tym lekarz stwierdzi jak duzy jest uraz i czy potrzebna jest artroskopia ,4 stronki w tył jeden z kolegow wstawil link do ulotki na cwiczenia wzmacniajace bark polecam , i jeszcze raz mowie za deke nie ma co sie brac bo pogorszysz tylko sytuacje znam to na własnych doswiadczeniach bark i tak wypada tylko tyle ze jest bardziej obrosniety miesniem i jest problem pozniej z nastawieniem ja meczylem sie po wypadnieciach po 5 godzin zanim mi nastawiali a pisze to w liczbie mnogiej bo nie bylo to pojedyncze zjawisko ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 23 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 236
hej wrooblino a za ten renozans magnetyczny sie cos placi,czy jest on wykonywany w szpitalu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
HEj pscager to masz podobny problem do mnie, ja tez zwichnolem bark podczas uderzenia tylko ja dobrze go nie rozgrzalem...
Co do diagnozy musisz wybrac sie na USG wtedy dowiesz sie dokladnie co uszkodziles cena ok. 50zl.
A co do plywania lekarz jak narazie zalecil "zabke" poniewaz w innych stylach nie trudno do kontuzji.
Co do deci to nie probowalem chociaz kolega mnie namawial jak narazie stosuje glukozamine i kolagen ale one nie zapobiegną ponownemu zwichnieciu, trzeba uwazac na siebie.
I chcialem sie zapytac jak sobie radza zwichnieci bez operacji czy poradziliscie sobie juz z tym problemem ;>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19
Jestem zainteresowana operacją ARTROSKOPOWĄ BARKU.Mnie wypada bark od kilku lat i może już mi wypadł kilkadziesiąt razy. W koncu podjęłam decyzję na operację ponieważ wcześniej nie mogłam na maleńkie dziecko. Szukając po internecie jakiś wskazówek co do lekarzy kilkakrotnie pojawiło się nazwisko Romanowski. Chciałabym się również dowiedzieć czy on również wykonuje zabiegi w Klinice w Poznaniu i jak się do niego dostać.
Przeglądając stronę Kliniki są tam jeszcze zamieszczone trzy nazwiska: P. Lubiatowski, R. Spławski, L. Kaczmarek i czy może coś wiecie na ich temat. Prosze o odpowiedź, czekam.

Zmieniony przez - bella2006 w dniu 2008-08-06 12:15:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 41
Hey ja jeszcze wczoraj napisałem maila do lekarza i dzisiaj dostałem odpowiedz jakby kogoś to interesowało:
"Witam,
Powinien Pan zgłosić się do ortopedy, który po zbadaniu oceni co jest uszkodzone w barku, co dodatkowo uszkodziło się przy obecnej kontuzji, ewentualnie zleci badania dodatkowe i zaproponuje leczenie. Nie wiem w jakim rejonie Polski Pan przebywa, więc trudno mi polecać kogoś, kto w okolicy mógłby zająć się leczeniem Pańskiej ręki.
Pozdrawiam

lek. med. Piotr Chomicki-Bindas
[email protected]
www.chomicki-bindas.pl  --> tutaj jest link, gdzie można dowiedzieć się więcej, o oddziałach klinik sportowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 41
Hey Bella2006 ten lek. med. Piotr Chomicki-Bindas zajmuje się operacją artroskopową, ale zależy gdzie mieszkasz, kliknij link powyżej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 152 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 502
co do tego zanim zdecydowalem sie na operacje bujalem sie z barkiem 3 lata w tym czasie wypadł z 10 razy ale trenowalem do samej operacji przeszkadza nie trenujesz na 100% , hamulce w głowie itp. decydujesz sie na bzdurne kroki typu deca itp. ale to bzdura i nie macie sie co faszerowac bo na nic to sie zda a bedzie tylko bardziej bolało nawykowe zwichniecie barku leczy sie tylko operacyjnie a co do rezonansu magnetycznego kolego to jest napisane czarno na białym co i czego w bareczku brakuje co sie urwało itp w przenosni tak jak bym ci otworzyl bark i zobaczyl tylko ze bez otwierania z duza igła;p a kosztuje niestety 700zł a ciezko od ortopedy skierowanie wyrwac ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19
Bardzo bym prosiła by napisał do mnie Tauzer.
Ja chciałabym się z operować w Poznaniu i tam przyjmują lekarze, o których pisał Tauzer.
Tauzer proszę napisz mi jak się dostać do Twojego lekarza, który robił Ci artroskopię, a może kogoś byś mi polecił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19
Jestem z Kalisza i najlepiej byłoby mi z operować się w Poznaniu. Sprawdziłam w internecie i wypisałam kilka nazwisk, myślę, że dobrych lekarzy i proszę o wskazówki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

WHEY premium