SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 308729

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15
witam. uszkodzenie obrabka pawego barku. jestem 3 miesiace po artroskopi prawego barku. zabieg mialem w glucholazach wykonanmy przez roberta pelke. kiedy moge wrocic do pilki nozne?? moze ktos cos napisac o tym lekarzu??
pozdrawiam
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3
Witam

Rok temu podczas meczu piłkarskiego niefortunnie upadłem na prawy bark, poczułem ogromny ból i przemieszczenie się kości, nie potrafiłem podnieść się przez chwilę z ziemi. Po chwili wstałem i w tym samym momencie bark wskoczył na swoje miejsce. Dograłem cały mecz, odczuwając ból w obrębię barku. Następnego dnia bark bolał dużo bardziej, więc wybrałem się do lekarza sportowego- doktor stwierdził po zrobieniu RTG ,że z kości są "ok" ale z mojej relacji wynika ,że nastąpiło wybicie barku. Leczenie oczywiście polegało na unieruchomieniu barku na 5 tygodni a następnie rehabilitacja. Po 2 miesiącach doszedłem do siebie i znowu zacząłem mocno trenować, bez żadnej taryfy ulgowej. Wszystko wydawało się być w porządku , tylko podczas dynamicznego pływania czułem ,że prawy bark nie ma tyle siły co lewy i po niedługim czasie odmawia posłuszeństwa. Dwa tygodnie temu, rok po ostatni wybiciu, podczas treningu ktoś pociągnął mnie za rękę, skutek - poczułem ból i przemieszczenie kości, po chwili poruszyłem ręką i bark wrócił na swoje miejsce. Na drugi dzień czułem ból, ale nie zdecydowałem się na wizytę u lekarza, sam usztywniłem bark na parę dni i teraz już prawie nie boli a ruchomość mam pełną.

Zastanawiam się czy moja przypadłość klasyfikuje się już do operacji ? Czy lepiej wzmocnić mięśnie w obrębie barku i mieć nadzieję ,że już nie wypadnie.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 6 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 248
Jeżeli o mnie chodzi to ja na Twoim miejscu poczekałbym jeszcze z tą operacją. Chociaż z drugiej strony jeżeli koleś tylko pocągnął Cię za ręke, a ona Tobie wyskoczyła ze stawu to zastanowiłbym się nad artroskopią. Ja też mam podobny problem i korzystając z okazji pozwolę go sobie przedstawić licząc na jakąś rade, odpowiedź. Mam 23 lata. W 1 klasie liceum zwichnąłem bark. od tego czasu sytuacja powtarzała sie z dobre 10 razy (jak nie 15 - straciłem już rachubę) jednak za każdym razem ręka sama wracała na swoje miejsce. Zastanawiam sie nad zabiegiem jednak strach też daje o sobie znać. A nóż, uszkodzą jakiś nerw podczas operacji i poźniej ręka bedzie niewładna do końca życia. Najciekawsze w moim przypadku jest to że mogę robić rotacje zewnętrzne z całej siły i nic się nie dzieje. Ręka jest cały czas na swoim miejscu. Kłopoty pojawiają sie przy rotacjach wewnętrznych tak jak przy ścinaniu piłki czy serwowaniu w siatkówce - z tym to juz klops bo zwichniecie gwarantowane. Licze na jakieś rady, wskazówki. Jestem z okolic Katowic. Wiem, że w Żorach jest klinika dla sportowców. Ewentualnie jakiego specjalistę polecilibyście. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Zdrowia!
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 253
witam wszystkich. Mam pytanie do osób po zabiegu artroskopowym, czy lekarze zawsze zalecali wam chodzenie w ortezie po zabiegu, bo ja tylko mam chustę i nic więcej.Po jakim czasie mogliście ruszać ręką i jak przebiegała u was rechabilitacja. pozdrawiam
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 41
ja chodzilem tylko w temblaku:)
napisał(a)
Początkujący
po jakim czasie rozpoczales rehabilitacje, i czy robiles prywatnie czy nfz.Jakie ćwiczenia i zabiegi miałeś wykonywane?
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 41
No więc:
Po 6 tygodniach od zabiegu zaczalem rehabiltacje ruchową (wczesniej lasery ultradzwieki tens pole magnetyczne).Reablitacje mialem prywatnie w zakladzie rehablitacyjnym prof Fabisia. Cwiczenia to: rotor, szyna, easy bark, plus cwiczenia na lojerze. Niedawno mialem robione pomiary wydajnosci barku( narazie w izometrii) i wyszly naprawde dobrze:) a jestem 4,5 miesiaca po operacji.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 150
>> Kunskin,

nie boj sie, napewno nie uszkodzą żadnego nerwu :) po operacji reka ostro na******la ale da sie przezyc :P
napisał(a)
Początkujący
dzięki bardzo pewnie ja tez bede musiał prywatnie pochodzic.zobaczymy co mi lekarz powie bo od operacji z nim nie rozmawiałem.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 674
Ja bark miałam usztywniony na 6 tyg w kamizelce usztywniającej... Po operacji dało sie przezyc ;d Dziś jestem juz 12 tygodni po operacji... i czuje sie naprawde swietnie... mam pełną ruchomosc... zobaczymy jak bedzie przy zagrywce i ataku... Zycze szybkiego powrotu do zdrowia i wesołych świąt :*
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

Beta-alanina zwiększa siłę mięśniową Beta-alanina zwiększa siłę mięśniową Laura Amy - piękna Australijka, która wygrała z anoreksją Laura Amy - piękna Australijka, która wygrała z anoreksją Men's Physique PRO Shawn Labega odzyskuje sprawność po amputacji nogi Men's Physique PRO Shawn Labega odzyskuje sprawność po amputacji nogi Testosteron nasila rozwój raka Testosteron nasila rozwój raka Zapiekane szparagi proteinowe Zapiekane szparagi proteinowe Aspartam to trucizna? Fakty i mity Aspartam to trucizna? Fakty i mity Od słodzików się tyje? Od słodzików się tyje? Katarzyna Boik - ocena sylwetki Katarzyna Boik - ocena sylwetki